xibo - en to ca translation catalogue (3617 entries)

en:  (Default)
ca:  (Per defecte)

en:  Turn OFF Debugging
ca:  Desactiveu la depuració

en:  Turn ON Debugging
ca:  Activeu la depuració

en:  with Share of Voice %d seconds per hour
ca:  amb %d segons per hora de quota de presència

en: # Layouts
ca: # composicions

en: %d of %d player actions failed
ca: Han fallat %d de %d accions del reproductor

en: %s assigned to Display Groups
ca: %s assignat a grups de pantalles

en: %s assigned to User Groups
ca: %s assignat a grups d'usuaris

en: %s bandwidth report
ca: Informe d'amplada de banda %s

en: %s has seen the welcome tutorial
ca: %s ha vist el tutorial de benvinguda

en: %s has started the welcome tutorial
ca: %s ha iniciat el tutorial de benvinguda

en: %s is downloading %d files too many times
ca: %s es descarrega %d fitxers massa vegades

en: %s is pending conversion
ca: %s està pendent de conversió

en: %s library usage report
ca: Informe d'ús de la mediateca %s

en: %s not retrieved from the IdP and required since is the field to identify the user
ca: %s no recuperat de l'IDP i requerit ja que és el camp per identificar l'usuari

en: %s report for
ca: Informe de %s

en: %s report for Event %s
ca: Informe %s de l'esdeveniment %s

en: %s scheduled on %s
ca: %s programat per %s

en: %s scheduled on sync group %s
ca: %s programats al grup de sincronització %s

en: %s set as the Layout background image is pending conversion
ca: %s establerta com a imatge de fons de la composició està pendent de conversió

en: %s set as the Layout background image is too large. Please ensure that none of the images in your layout are larger than %s pixels on their longest edge. Please check the allowed Resize Limit in Administration -> Settings
ca: %s establer com a imatge de fons de la composició és massa gran. Assegureu-vos que cap de les imatges de la vostra composició superi els %s píxels en el cantó més llarg. Comproveu el límit de redimensionament a Administració -> Paràmetres

en: %s time disconnected summary report
ca: Informe resum de %s temps desconnectat

en: %themeName% Installation
ca: %themeName% Instal·lació

en: %themeName% needs an administrator user account to be the first user account that has access to the CMS. Please enter your chosen details below.
ca: %Themename% necessita un compte d'usuari d'administrador per ser el primer compte d'usuari que té accés al CMS. Introduïu les vostres dades escollides a continuació.

en: %themeName% needs somewhere to store the things you upload to be shown. Ideally, this should be somewhere outside the root of your web server - that is such that is not accessible by a web browser. Please input the full path to this folder. If the folder does not already exist, we will attempt to create it for you.
ca: %themeName% necessita un lloc per emmagatzemar les coses que es pugen. Idealment, hauria de ser fora de l'arrel del vostre servidor web per tal que no és sigui accessible des d'un navegador. Introduïu la ruta completa d'una carpeta. Si la carpeta no existeix, s'intentarà crear.

en: %themeName% needs to set-up a connection to your MySQL database.
ca: %themeName% ha d'establir una connexió amb la vostra base de dades MySQL.

en: %themeName% needs you to choose a "key". This will be required each time you set-up a new client. It should be complicated, and hard to remember. It is visible in the CMS interface, so it need not be written down separately.
ca: %Themename% necessita que trieu una "clau". Es requerirà cada vegada que configureu un client nou. Hauria de ser complicat i difícil de recordar. És visible a la interfície CMS, de manera que no s'ha d'escriure per separat.

en: (DisplayId: Not Found)
ca: (DisplayId: No trobat)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ca: (Filtrat de _MAX_ entrades totals)

en: , Repeats every %s %s
ca: Repeteix cada %s %s

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 1 hour 30 minutes
ca: 1 hora i 30 minuts

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 10 hours
ca: 10 hores

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 11 hours
ca: 11 hores

en: 12 hours
ca: 12 hores

en: 12h Clock
ca: Rellotge de 12 h

en: 1st line
ca: 1a línia

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 2 hours 30 minutes
ca: 2 hores i 30 minuts

en: 24 hours
ca: 24 hores

en: 24h Clock
ca: Rellotge de 24 h

en: 3 hours
ca: 3 hores

en: 3 hours 30 minutes
ca: 3 hores i 30 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 4 hours
ca: 4 hores

en: 5 hours
ca: 5 hores

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: 7 hours
ca: 7 hores

en: 8 hours
ca: 8 hores

en: 9 hours
ca: 9 hores

en: : activate to sort column ascending
ca: : Activeu per ordenar la columna ascendent

en: : activate to sort column descending
ca: : Activeu per ordenar la columna descendent

en: A Description of Daypart
ca: Una descripció de la franja horària

en: A URL to the HLS video stream. Requires Player running Windows 8.1 or later, or Android 6 or later. Earlier Android devices may play HLS via the LocalVideo widget.
ca: Una URL al flux de vídeo HLS. Requereix que el reproductor s'executi Windows 8.1 o posterior, o Android 6 o posterior. Els dispositius Android anteriors, poden reproduir HLS a través del widget LocalVideo.

en: A code which can be used to lookup this DataSet - usually for an API application
ca: Un codi que es pot utilitzar per cercar aquest conjunt de dades, normalment per a una aplicació API

en: A column already exists with this name, please choose another
ca: Una columna ja existeix amb aquest nom, trieu una altra

en: A comma separated list of domains which should be allowed to perform NTML/Negotiate authentication.
ca: Llista separada per comes dels dominis que se'ls permet fer una autenticació NTML/Negotiate

en: A comma separated list of items to present in a combo box
ca: Una llista d'elements separats per comes per presentar en un desplegable

en: A comma separated list of tags to add to the selected elements.
ca: Una llista separada per comes de les etiquetes a afegir als elements seleccionats.

en: A comma separated list of website urls which should be rendered by the Edge Browser instead of Chromium.
ca: Una llista separada per comes de les URL dels llocs web que s'haurien de renderitzar amb el navegador Edge enlloc de Chromium.

en: A comma separated set of regular expressions run against the Display name to determine membership.
ca: Un conjunt de expressions regulars separades per comes s'executa contra el nom de visualització per determinar la pertinença.

en: A comma separated set of tags run against the Display tag to determine membership.
ca: Un conjunt de etiquetes separades per comes s'executen contra l'etiqueta de visualització per determinar l'adhesió.

en: A comma separated set of tags to match against tags on library media.
ca: Un conjunt separat per comes d'etiquetes per fer coincidir amb les etiquetes del contingut de la mediateca.

en: A dark table with round borders and yellow heading text.
ca: Una taula fosca amb vores arrodonides i text d'encapçalament groc.

en: A description - (1 - 254 characters).
ca: Una descripció - (1 - 254 caràcters).

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
ca: Ja hi ha un fitxer amb el nom que heu donat per la ubicació de la mediateca. Si us plau trieu una altra ubicació

en: A font to use in other Modules
ca: Una font d'utilitzar en altres mòduls

en: A generic file to be stored in the library
ca: Un fitxer genèric que s'emmagatzemarà a la biblioteca

en: A light green background with darker green borders. White heading text.
ca: Un fons de verd clar amb vores de verd fosc. Text d'encapçalament blanc.

en: A local file path or URL to the video. This can be a RTSP stream.
ca: Un camí al fitxer local o URL del vídeo. Pot ser un flux RTSP.

en: A message to display when no data is returned from the source
ca: Un missatge que es mostrarà quan no es retorna cap dada de la font

en: A module for displaying HLS video streams
ca: Un mòdul per mostrar vídeo HLS en temps real

en: A module for displaying Video and Audio from an external source
ca: Un mòdul per mostrar vídeo i àudio d'una font externa

en: A module for displaying a Countdown timer as a clock
ca: Un mòdul per mostrar un compte enrere com a rellotge

en: A module for displaying a Countdown timer for days
ca: Un mòdul per mostrar un compte enrere per dies

en: A module for displaying a Countdown timer in a table
ca: Un mòdul per mostrar un compte enrere en una taula

en: A module for displaying a Countdown timer with Simple Text
ca: Un mòdul per mostrar un compte enrere amb text simple

en: A module for displaying a calendar based on an iCal feed
ca: Un mòdul per mostrar un Calendari basat en un canal iCal

en: A module for displaying a custom Countdown timer
ca: Un mòdul per mostrar un compt enrere a mida

en: A module for displaying emergency alert elements based on an CAP feed
ca: Un mòdul per mostrar alertes d'emergència basades en un canal CAP

en: A module for displaying traffic information using Google Maps
ca: Un mòdul per a mostrar informació del trànsit fent servir Google Maps

en: A module for displaying weather information. Uses the Forecast API
ca: Un mòdul per mostrar informació del temps. Utilitza la Forecast API

en: A module for showing Currency pairs and exchange rates
ca: Un mòdul per mostrar parells de divises i tipus de canvi

en: A module for showing Stock quotes
ca: Un mòdul per mostrar cotitzacions

en: A name for this DataSet
ca: Un nom per a aquest conjunt de dades

en: A name for this Resolution
ca: El nom d'aquesta resolució

en: A name for this Sync Group
ca: El nom d'aquest Grup de sincronització

en: A reference code for this command which is used to identify the command internally.
ca: Un codi de referència per a aquesta ordre que s'utilitza per identificar l'ordre internament.

en: A reference field for custom user data
ca: Un camp de referència per a dades d'usuari personalitzades

en: A remote DataSet must have a URI.
ca: Un conjunt de dades remot ha de tenir un URI.

en: A short description of this Display Group
ca: Una breu descripció d'aquest grup de visualització

en: A subject line for the notification - used as a title.
ca: Una línia d'assumpte per a la notificació: s'utilitza com a títol.

en: A text description of this password policy will be shown to users if they enter a password that does not meet the policy requirements set above.
ca: Una descripció de text d'aquesta política de contrasenyes es mostrarà als usuaris si introdueixen una contrasenya que no compleix els requisits de política establerts anteriorment.

en: A unique identifier for this display.
ca: Un identificador únic per a aquesta pantalla.

en: A view on a DataSet
ca: Una vista sobre un conjunt de dades

en: AM/PM Colour
ca: Color AM/PM

en: API Key
ca: Clau API

en: API Secret
ca: Secret API

en: Ability to add and edit Tags when assigning to items
ca: Capacitat d'afegir i editar Etiquetes quan s'assignen a elements.

en: Ability to update own Profile, including changing passwords and authentication preferences
ca: L'habilitat d'actualitzar el Perfil propi, incloent canviar contrasenyes i preferències d'autenticació.

en: About
ca: Quant a

en: About the CMS
ca: Quant al CMS

en: Access Code
ca: Codi d'accés

en: Access Code is empty
ca: El codi d'accés està buit

en: Access Code is incorrect
ca: El codi d'accés és incorrecte

en: Access Denied to Display
ca: Accés denegat a pantalla

en: Access Denied to DisplayGroup
ca: Accés denegat al grup de pantalles

en: Access Denied to User
ca: Accés denegat a l'usuari

en: Access Denied to UserGroup
ca: Accés a grup d'usuaris denegat

en: Access denied System tags cannot be deleted
ca: No es poden suprimir les etiquetes del sistema denegat

en: Access denied System tags cannot be edited
ca: No es poden editar les etiquetes del sistema denegat

en: Access denied replacing old media
ca: Accés denegat substituint els continguts multimèdia antics

en: Access to %s revoked
ca: Accés a %s revocat

en: Access to API applications
ca: Accés a l'API de les aplicacions.

en: Access to DataSets
ca: Accés al Conjunts de dades

en: Access to Displays and Display Groups
ca: Accés a Pantalles i Grups de pantalles

en: Access to Library, Layouts, Playlists, Widgets and Resolutions
ca: Accés a Mediateca, Composicions, Llistes de reproducció, Ginys i Resolucions.

en: Access to Scheduling
ca: Accés a la Programació

en: Access to deleting DataSets
ca: Accés es a eliminar conjunts de dades

en: Access to deleting Displays and Display Groups
ca: Accés a eliminar Pantalles i Grups de pantalles

en: Access to deleting Scheduled Events
ca: Accés a l'eliminació d'Esdeveniments programats

en: Access to deleting content from Library, Layouts, Playlists, Widgets and Resolutions
ca: Accés a eliminar contingut de la Mediateca, Composicions, Llistes de reproducció, Ginys i Resolucions.

en: Access to the Notification Centre to view past notifications
ca: Accés al Centre de Notificacions per veure les notificacions passades.

en: Access to this route is denied for this scope
ca: Es nega l'accés a aquesta ruta per a aquest abast

en: Action
ca: Acció

en: Action Bar Display Duration
ca: Durada de la barra d'acció

en: Action Bar Intent
ca: Intenció d'acció d'acció

en: Action Bar Mode
ca: Mode de la barra d'acció

en: Action Type
ca: Tipus d'acció

en: Action for Screen Shot Intent
ca: Acció per a la intenció de captura de pantalla

en: Action not found
ca: Acció no trobada

en: Action with specified Trigger Type already exists
ca: L'acció amb el tipus de disparador especificat ja existeix

en: Actions
ca: Accions

en: Active
ca: Actiu

en: Add
ca: Afegeix

en: Add "Save Template" function for all Layouts
ca: Afegeix la funció "Desa Plantilla" a totes les Composicions.

en: Add Application
ca: Afegeix una aplicació

en: Add Background Image
ca: Afegeix una imatge de fons

en: Add CSS to be included immediately before the closing body tag. Please do not include style tags.
ca: Afegeix CSS per incloure'l immediatament després l'etiqueta de tancament Body. No inclogueu etiquetes d'estil.

en: Add CSV Files
ca: Afegiu fitxers CSV

en: Add Campaign
ca: Afegeix una campanya

en: Add Category
ca: Afegeix una categoria

en: Add Category to
ca: Afegeix categoria a

en: Add Column
ca: Afegeix una columna

en: Add Command
ca: Afegeix una ordre

en: Add Data
ca: Afegeix dades

en: Add DataSet
ca: Afegeix un conjunt de dades

en: Add Daypart
ca: Afegeix una franja

en: Add Display (Code)
ca: Afegeix pantalla (codi)

en: Add Display Group
ca: Afegeix un grup de pantalles

en: Add Display via Code
ca: Afegiu pantalla mitjançant codi

en: Add Event
ca: Afegeix un esdeveniment

en: Add HTML to be included between the BODY tag.
ca: Afegeix HTML per incloure dins del tag BODY

en: Add Help Link
ca: Afegeix un enllaç d'ajuda

en: Add JavaScript to be included immediately before the closing body tag. Do not use [] array notation as this is reserved for library references. Do not include script tags.
ca: Afegeix JavaScript per incloure immediatament abans de l'etiqueta de tancament Body. No feu servir notació [] d'array ja que es reservada per a referències a llibreries. No inclogueu etiquetes d'script.

en: Add Layout
ca: Afegeix una composició

en: Add Layout Export ZIP Files
ca: Afegeix fitxers ZIP d\'exportació de composicions

en: Add Media
ca: Afegeix contingut

en: Add Media via URL
ca: Afegeix elements via URL

en: Add Menu Board
ca: Afegeix un taulell de menú

en: Add New User
ca: Afegeix un usuari nou

en: Add Notification
ca: Afegeix notificació

en: Add Playlist
ca: Afegeix una Llista de reproducció

en: Add Playlists
ca: Afegeix Llistes de reproducció

en: Add Product
ca: Afegeix producte

en: Add Product to
ca: Afegeix producte a

en: Add Profile
ca: Afegeix un perfil

en: Add RSS
ca: Afegiu RSS

en: Add Replacement
ca: Afegiu la substitució

en: Add Resolution
ca: Afegeix una resolució

en: Add Resolution button to allow for additional Resolutions to be added
ca: Afegeix el botó "Afegeix resolució" per permetre que s'afegeixin Resolucions addicionals

en: Add Row
ca: Afegeix una fila

en: Add STS to the response headers? Make sure you fully understand STS before turning it on as it will prevent access via HTTP after the first successful HTTPS connection.
ca: Afegeix STS a les capçaleres de resposta. Assegureu-vos d'entendre bé STS abans d'activar-ho, ja que impedirà l'accés via HTTP després de la primera connexió HTTPS amb èxit.

en: Add Sync Group
ca: Afegeix un Grup de sincronització

en: Add Tag
ca: Afegeix etiqueta

en: Add Task
ca: Afegeix una tasca

en: Add Template
ca: Afegeix una plantilla

en: Add Text directly to a Layout
ca: Afegeix Text directament a una Composició

en: Add Thumbnail
ca: Afegeix miniatura

en: Add User
ca: Afegeix un usuari

en: Add User Group
ca: Afegeix un grup d'usuaris

en: Add Version
ca: Afegeix la versió

en: Add a Display via user_code displayed on the Player screen
ca: Afegeix una pantalla mitjançant el user_code que es mostra a la pantalla del reproductor

en: Add a link to the Display name using this format mask?
ca: Afegiu un enllaç al nom de visualització mitjançant aquesta màscara de format?

en: Add a new Campaign
ca: Afegeix una nova campanya

en: Add a new DataSet
ca: Afegeix un nou conjunt de dades

en: Add a new Display Group
ca: Afegeix un nou grup de pantalles

en: Add a new Display Settings Profile
ca: Afegeix un nou perfil de paràmetres de pantalla

en: Add a new Help page
ca: Afegeix un nova pàgina d'ajuda

en: Add a new Menu Board
ca: Afegeix un nou taulell de menú

en: Add a new Menu Board Category
ca: Afegeix una categoria nova del tauler de menú

en: Add a new Menu Board Product
ca: Afegeix un nou producte al tauler de menú

en: Add a new Sync Group
ca: Afegeix un nou Grup de sincronització

en: Add a new Tag
ca: Afegiu una etiqueta nova

en: Add a new User
ca: Afegeix un nou usuari

en: Add a new User Group
ca: Afegeix un nou grup d'usuaris

en: Add a new media item to the library
ca: Afegeix un nou element a la mediateca

en: Add a new media item to the library via external URL
ca: Afegiu un nou element multimèdia a la biblioteca mitjançant URL extern

en: Add a new region
ca: Afegiu una regió nova

en: Add a new resolution for use on layouts
ca: Afegeix una nova resolució per usar en les compopsicions

en: Add a row to the end of this DataSet
ca: Afegiu una fila al final d'aquest conjunt de dades

en: Add additional tags to appear immediately before the closing head tag, such as meta, link, etc. If your JavaScript uses the [] array notation add it inside script tags here.
ca: Afegeix etiquetes addicionals que apareixeran immediatament abans del tancament de l'etiqueta de capçalera, per exemple: meta, link, etc. Si el vostre JavaScript fa servir la notació [] d'array, afegiu-ho aquí a les etiquetes script.

en: Add all the widgets to the template?
ca: Afegiu tots els widgets a la plantilla?

en: Add an Application
ca: Afegeix una aplicació

en: Add an attachment?
ca: Afegiu un fitxer adjunt?

en: Add background image
ca: Afegeix una imatge de fons

en: Add files
ca: Afegeix fitxers

en: Add media (URL)
ca: Afegeix contingut (URL)

en: Add media failed: %error%
ca: S'ha produït un error en afegir el contingut: %error%

en: Add module failed: %error%
ca: S'ha produït un error en afegir el mòdul: %error%

en: Add the body of your message in the box below. If you are going to target this message to a Display/DisplayGroup be aware that the formatting you apply here will be removed.
ca: Afegiu el cos del missatge al quadre següent. Si voleu orientar aquest missatge a una pantalla / visualització, tingueu en compte que el format que apliqueu aquí s'eliminarà.

en: Add to Purge list?
ca: Afegeix a la llista de purgat?

en: Add to this position
ca: Afegeix a aquesta posició

en: Added %s
ca: Afegit %s

en: Added Action
ca: Acció afegida

en: Added Event
ca: Esdeveniment afegit

en: Added Report Schedule
ca: S'ha afegit un horari d'informe

en: Added Row
ca: Fila Afegida

en: Additional emails separated by a comma.
ca: Correus electrònics addicionals separats per una coma.

en: Address
ca: Adreça

en: Adjust the times of this timer. To add or remove a day, use the Display Profile.
ca: Ajusteu les hores d'aquest temporitzador. Per afegir o suprimir un dia, feu servir el perfil de pantalla.

en: Admin Password
ca: Contrasenya d'administrador

en: Admin Username
ca: Nom d'usuari administrador

en: Admin email address
ca: Adreça correu electrònic administrador

en: Administration
ca: Administració

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advice
ca: Consell

en: After schedule ends
ca: Després de finalitzar la programació

en: After schedule starts
ca: Després de que comenci la programació

en: After submitting this form with valid code, your CMS Address and Key will be sent and stored in the temporary storage in our Authentication Service.
ca: Després de presentar aquest formulari amb un codi vàlid, l'adreça i la clau CMS s'enviaran i s'emmagatzemaran a l'emmagatzematge temporal del nostre servei d'autenticació.

en: After you convert a saved report you can export and preview the report.
ca: Després de convertir un informe desat, es pot exportar i previsualitzar.

en: Aggregate received data by the given method
ca: Les dades rebudes agregades pel mètode donat

en: Aggregation
ca: Agregació

en: Aggregation level
ca: Nivell d'agregació

en: Alert
ca: Alerta

en: Alert for Display %s
ca: Alerta de la pantalla %s

en: All
ca: Tot

en: All Folders
ca: Totes les carpetes

en: All Reports
ca: Tots els informes

en: All checks pass. Click next to continue
ca: S'han superat totes les comprovacions. Feu clic a Següent per continuar

en: All known servers
ca: Tots els servidors coneguts

en: All media will be unassigned and any playlist specific media such as text/rss will be lost. The playlist will be removed from all Layouts.
ca: Tots els continguts es desassignaran i qualsevol llista de continguts com text/RSS es perdran. La llista de reproducció s'eliminarà de totes les Composicions.

en: All media will be unassigned and any widgets such as text/rss will be lost, unless they are on playlists. The item will be removed from all Schedules.
ca: Tots els continguts multimèdia es desassignaran i qualsevol giny com text/RSS es perdrà si no està en un llista de reproducció. L'element s'eliminarà de totes les programacions.

en: All other checks passed
ca: S'han superat totes les altres comprovacions

en: Allergy Information
ca: Informació d'al·lèrgies

en: Allow All
ca: Permeti tot

en: Allow Group Admins to edit including deletion, for all added Users within their group
ca: Permet als administradors de grup l'edició incloent l'eliminació  de totes els usuaris del seu grup.

en: Allow Import?
ca: Permetre importació?

en: Allow PHP to open external URLs
ca: Permetre a PHP obrir URLs externes

en: Allow Sharing capabilities for all User objects
ca: Permet la funció de Compartir a toes els objectes Usuari.

en: Allow content creators to create Layouts - which hold the content you want to show on your Displays
ca: Permet als creadors de contingut crear Composicions que tinguin el contingut que es vol mostrar a les Pantalles.

en: Allow edits including deletion for all created Display Groups
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació de totes els grups de pantalles creats.

en: Allow edits including deletion for all created Display Setting Profiles
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació de tots els perfils de paràmetres de pantalla creats.

en: Allow edits including deletion for all created User Groups
ca: Permet d'edició incloent l'eliminació de tots els Grups d'usuaris.

en: Allow edits including deletion for all notifications in the Notification Centre
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació de totes els notificacions al Centre de Notificacions.

en: Allow edits including deletion of existing Scheduled Events
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació dels esdeveniments programats existents

en: Allow edits including deletion to all added Resolutions
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació a totes les Resolucions afegides.

en: Allow edits including deletion to all created Campaigns
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació a totes les Campanyes creades.

en: Allow edits including deletion to all created DataSets independently to Layouts
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació  a tots els Conjunts de dades independentment de les Composicions.

en: Allow edits including deletion to all created Playlists independently to Layouts
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació de totes les Llistes de reproducció independentment de les Composicions.

en: Allow edits including deletion to all data contained within a DataSet independently to Layouts
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació de totes les dades contingudes dins un Conjunt de dades independentment de les Composicions.

en: Allow edits including deletion to all items uploaded to the Media Library
ca: Permet l'edició incloent la supressió de tots els elements pujats a la Mediateca.

en: Allow edits including deletion to be made to all created Dayparts
ca: Permet l'edició incloent la supressió de totes les franges creades

en: Allow edits including deletion to be made to all created Layouts
ca: Permet l'edició incloent l'eliminació a tots les Composicions creades.

en: Allow edits to be made to all saved Templates
ca: Permet que l'edició es pugui realitzar a totes les Plantilles desades.

en: Allow modifications to the transition configuration?
ca: Permet modificacions a la configuració de transició?

en: Allow saving in the root folder?
ca: Permet desar a la carpeta arrel

en: Allow the Authorization Code Grant for this Client?
ca: Permetre a la subvenció del codi d'autorització per a aquest client?

en: Allow the Client Credentials Grant for this Client?
ca: Permet que les credencials de client s'atorguin a aquest client.

en: Allow the maintenance script to run if it is called?
ca: Permetre l'execució de l'script de manteniment si se'l crida?

en: Allow users to create Sub-Folders under Folders they have access to. (Except the Root Folder)
ca: Permet als usuaris crear subcarpetes dins de carpetes a les que tinguin accés (excepte la carpeta arrel).

en: Also delete from the Library?
ca: Suprimeix-lo també de la biblioteca

en: Alter Template
ca: Alterar plantilla

en: Always
ca: Sempre

en: Always showing
ca: Mostrant sempre

en: Always use manual Add User form?
ca: Usa sempre un formulari manual per afegir usuaris

en: An error occurred updating these settings. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ca: Hi ha hagut un error en actualitzar aquests paràmetres. És un error inesperat. Contacteu amb el suport. Missatge d'error = [%s]

en: An optional description
ca: Una descripció opcional

en: An optional description (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional (1 - 250 caràcters)

en: An optional description of the Layout. (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional de la composició - (1 - 250 caràcters)

en: An optional description of the Menu Board. (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional del taulell de menú (1 - 250 caràcters).

en: An optional description of the Template. (1 - 250 characters)
ca: Una descripció opcional de la plantilla. (1 - 250 caràcters)

en: An optional description of the user group. (1 - 500 characters)
ca: Una descripció opcional d'aquest grup d'usuaris (1 - 500 caràcters)

en: An optional name for this widget
ca: Un nom opcional per a aquest giny

en: Analogue Clock
ca: Rellotge analògic

en: Analogue Clock Settings
ca: Paràmetres del rellotge analògic

en: And
ca: I

en: Any
ca: Qualsevol

en: Appearance
ca: Aparença

en: Application Description
ca: Descripció de l'aplicació

en: Application Name
ca: Nom de l'aplicació

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Apply
ca: Aplicar

en: Apply a Transition type for the end of a media item
ca: Apliqueu un tipus de transició per al final d'un element multimèdia

en: Apply a Transition type for the start of a media item
ca: Apliqueu un tipus de transició per iniciar un element multimèdia

en: Approved Date
ca: Data d'aprovació

en: Approved IP Address
ca: Adreça IP aprovada

en: April
ca: Abril

en: Arabic
ca: Àrab

en: Archive Owner not found
ca: No s'ha trobat el propietari d'arxiu

en: Are the members of this group dynamic?
ca: Són els membres d'aquest grup dinàmic?

en: Are you sure you want to ask this Player to check its Licence?
ca: Esteu segur que voleu demanar a aquest reproductor que comprovi la seva llicència?

en: Are you sure you want to authorise this Display?
ca: Esteu segur que voleu autoritzar aquesta pantalla?

en: Are you sure you want to cancel this CMS transfer? This is only possible if the Display has not already transferred.
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquest transferència CMS? Això només és possible si la Pantalla no ho ha transferit.

en: Are you sure you want to convert this saved report? This cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu convertir aquest informe desat? No es podrà desfer posteriorment.

en: Are you sure you want to de-authorise this Display?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta pantalla?

en: Are you sure you want to delete %groupName%?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %groupname%?

en: Are you sure you want to delete a non-empty Playlist?
ca: Esteu segur que voleu eliminar una Llista de reproducció que no està buida?

en: Are you sure you want to delete all saved report of this report schedule? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els informes desats d'aquesta programació d'informes?  No es podrà desfer

en: Are you sure you want to delete all selected objects? Widgets might also be deleted and configuration will be lost.
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els objecte seleccionats? Els ginys també s'eliminaran i la configuració es perdrà.

en: Are you sure you want to delete this Daypart? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta franja horària? Aquesta operació no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this Help page? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta pàgina d'ajuda? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this Menu Board Category? All Products linked to this Category will be removed as well. This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta categoria del taulell de menú? Tots els productes enllaçats amb aquesta categoria també s'eliminaran. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Are you sure you want to delete this Menu Board Product? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest producte del taulell de menú? No es podrà desfer.

en: Are you sure you want to delete this Menu Board? This action will remove all Categories and their Products linked to this Menu Board. This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest taulell de menú? Aquesta acció eliminarà totes els categories i els seus productes enllaçats a aquest taulell de menú. Aquesta acció no es podrà desfer.

en: Are you sure you want to delete this Playlist?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta llista de reproducció?

en: Are you sure you want to delete this Resolution? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta resolució? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this application? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta aplicació? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this campaign? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta campanya? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this command? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta ordre? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this display group? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest grup de visualització? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this display profile?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest perfil de visualització?

en: Are you sure you want to delete this display? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta pantalla? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this element group? Widget will also be deleted and configuration will be lost.
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest grup d'elements? El giny també s'eliminarà i la configuració es perdrà.

en: Are you sure you want to delete this element? Widget will also be deleted and configuration will be lost.
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest element? El giny també s'eliminarà i la configuració es perdrà.

en: Are you sure you want to delete this event from <b>all</b> displays? If you only want to delete this item from certain displays, please deselect the displays in the edit dialogue and click Save.
ca: Segur que voleu eliminar aquest esdeveniment de <b>totes</b> les pantalles? Si només el voleu eliminar de certes pantalles, desmarqueu-les en el diàleg d'edició i cliqueu a Desa.

en: Are you sure you want to delete this file?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest fitxer?

en: Are you sure you want to delete this item?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest element?

en: Are you sure you want to delete this recurring event? Clicking Yes will delete this event from <b>all</b> displays.
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest esdeveniment recurrent? Clicant Sí s'eliminarà aquest esdeveniment de <b>TOTES</ b> les pantalles.

en: Are you sure you want to delete this report schedule? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta programa d'informe? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this row?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta fila?

en: Are you sure you want to delete this tag? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta etiqueta? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this task? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta tasca? Això no es pot desfer

en: Are you sure you want to delete this widget?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest giny?

en: Are you sure you want to delete?
ca: Segur que ho voleu eliminar?

en: Are you sure you want to delete? You may not be able to delete this user if they have associated content. You can retire users by using the Edit Button.
ca: Segur que el voleu eliminar? Pot ser que no pugueu fer-ho si té contingut associat. Podeu retirar usuaris amb el botó Edita.

en: Are you sure you want to logout this user?
ca: Segur que voleu tancar la sessió d'aquest usuari?

en: Are you sure you want to pause this report schedule?
ca: Esteu segur que voleu pausar aquest programa d'informe?

en: Are you sure you want to publish this Layout? If it is already in use the update will automatically get pushed.
ca: Esteu segur que voleu publicar aquesta composició? Si ja està en ús, l'actualització s'enviarà automàticament.

en: Are you sure you want to remove this widget?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest giny?

en: Are you sure you want to request a collection to occur?
ca: Esteu segur que voleu que es produeixi una recopilació?

en: Are you sure you want to request a screenshot?
ca: Esteu segur que voleu sol·licitar una captura de pantalla?

en: Are you sure you want to reset this report schedule? This cannot be undone
ca: Esteu segur que voleu restablir la programació de l'informe? No es podrà desfer

en: Are you sure you want to resume this report schedule?
ca: Esteu segur que voleu reprendre aquest horari d'informe?

en: Are you sure you want to retire this item?
ca: Esteu segur que voleu retirar aquest element?

en: Are you sure you want to run this task immediately?
ca: Esteu segur que voleu executar aquesta tasca immediatament?

en: Are you sure you want to send a Wake On Lan message to this display?
ca: Segur que voleu enviar un missatge de Wake on LAN a aquesta pantalla?

en: Are you sure you want to truncate?
ca: Segur que voleu truncar?

en: Area-Specific Alert Delivery
ca: Entrega d'alertes d'una àrea específica

en: As a percentage
ca: Com a percentatge

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Ask a question
ca: Fer una pregunta

en: Aspect
ca: Aspecte

en: Assess
ca: Avaluació

en: Assign
ca: Assigna

en: Assign %name% to a Campaign
ca: Assigneu %name% a una campanya

en: Assign Files
ca: Assigna fitxers

en: Assign Layouts
ca: Assigna composicions

en: Assign a Layout
ca: Assigneu una Composició

en: Assign all Media items to Playlists based on their Library duration, and make it sticky so that changes in the library are not pulled into Layouts.
ca: Assigna tots els elements multimèdia a la Llista de reproducció  basats en la seva durada a la Mediateca, i fes-ho permanent de manera que els canvis a la Mediateca no es reflecteixin a les Composicions.

en: Assign the feature sets to the new group
ca: Assigna els conjunts de funciona al nou grup

en: Assign the members to the new group
ca: Assigneu els membres al nou grup

en: Assign to Campaign
ca: Assigna a una campanya

en: Assigned Layouts to %s
ca: Composicions assignades a %s

en: Assigning a Layout to a Display/DisplayGroup does NOT schedule that Layout to be shown. Please use the Schedule to show Layouts.
ca: Assignant una Composició a una Pantalla/Grup de pantalles no es programa la Composició perquè es mostri. Feu servir la programació per mostrar les Composicions.

en: Associate an item from the Library
ca: Associa un element de la mediateca

en: Attached please find the report for %s
ca: Adjunt, trobareu l'informe per a %s

en: Attachment
ca: Adherència

en: Audience
ca: Auditori

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio - support varies depending on the client hardware
ca: Audio - Suport varia segons el maquinari del client

en: Audio cannot be attached to a Sub-Playlist Widget. Please attach it to the Widgets inside the Playlist
ca: L'Àudio no es pot adjuntar al Widget de subllista de reproducció. Adjunteu-ho als Widgets de dins la Llista de reproducció

en: Audio for %name%
ca: Àudio per a %name%

en: Audit Log
ca: Registre d'auditoria

en: Audit Trail
ca: Auditoria

en: AuditLog Archive
ca: Arxiu d'Auditlog

en: AuditLog Delete
ca: Auditlog Suprimeix

en: AuditLog Export %s to %s
ca: Auditlog Exportació %s a %s

en: Auditing until
ca: Auditoria fins a

en: August
ca: Agost

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Authentication Whitelist
ca: Llista blanca d'autenticació

en: Authentication code incorrect
ca: Codi d'autenticació incorrecte

en: Author
ca: Autor

en: Authorisation Parameters missing from session.
ca: La sessió no té paràmetres d'autorització.

en: Authorise
ca: Autoritza

en: Authorise display?
ca: Autoritzar la pantalla?

en: Authorised
ca: Autoritzat

en: Authorised set to %d for %s
ca: Estableix autoritzat a %d per %s

en: Authorised?
ca: Autorització

en: Authorization Code?
ca: Codi d'autorització?

en: Authorize Request
ca: Autoritza la sol·licitud

en: Authorized applications for user
ca: Aplicacions autoritzades per usuari

en: Auto show thumbnail column?
ca: Columna de miniatures de Mostra automàticament?

en: Automatic Restart
ca: Reinici automàtic

en: Automatically Restart the application if we detect it is not visible.
ca: Torna a iniciar l'aplicació automàticament si es detecta que no és visible.

en: Automatically apply Transitions?
ca: Aplica automàticament les transicions

en: Automatically authorise new Displays?
ca: Autoritzeu les exhibicions noves automàtiques?

en: Automatically collect and export relevant information into a text file.
ca: Recull i exporta automàticament la informació rellevant cap a un fitxer de text.

en: Automatically submit this form?
ca: Envia automàticament aquest formulari

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Available
ca: Disponible

en: Available On
ca: Disponible a partir de

en: Available for In Transitions?
ca: Disponible per transicions d'entrada?

en: Available for Out Transitions?
ca: Disponible per transicions de sortida?

en: Available on
ca: Disponible a

en: Avoid
ca: Evita

en: Azerbaijani
ca: Azerbaidjani

en: Back
ca: Enrere

en: Back to Reports
ca: Torna als informes

en: Back to dashboard
ca: Torna al tauler

en: Background
ca: Fons

en: Background Colour
ca: Color de fons

en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: Background colour
ca: Color de fons

en: Background thumbnail
ca: Miniatura del fons

en: Background transparent?
ca: Fons transparent

en: Backgrounds
ca: Rerefons

en: Backlight
ca: Estrella de fons

en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

en: Bandwidth Limit
ca: Límit d'amplada de banda

en: Bandwidth Usage (%bandwidthSuffix%)
ca: Ús de l'amplada de banda (%bandwidthSuffix%)

en: Bandwidth Usage. Limit %xmdsLimit%
ca: Ús de l'amplada de banda. Límit %xmdslimit%

en: Bandwidth allowance exceeded
ca: S'ha superat l'adjudicació d'amplada de banda

en: Bandwidth limit
ca: Límit d'amplada de banda

en: Bandwidth limit must be a whole number greater than 0.
ca: El límit d'amplada de banda ha de ser un nombre sencer superior a 0.

en: Basic
ca: Bàsic

en: Basque
ca: Basc

en: Baud Rate
ca: Velocitat en bauds

en: Bearer
ca: Portador

en: Before Uploading, scroll through the progress bar or play and pause to select a still to be used as the video file thumbnail.
ca: Abans de pujar-ho, desplaçeu lateralment la barra o reproduïu i pauseu per seleccionar el fotograma que es farà servir com a miniatura del vídeo.

en: Before reporting a fault it would be appreciated if you follow the steps. Click start
ca: Abans d'informar d'una falla, seria apreciada si seguiu els passos. Feu clic a Inici

en: Before schedule ends
ca: Abans que finalitzi la programació

en: Before schedule starts
ca: Abans de començar la programació

en: Belarusian
ca: Bielorússia

en: Below information will be displayed for User on Application authorization page
ca: La informació de continuació es mostrarà a l'usuari a la pàgina d'autorització de l'aplicació

en: Below is the family tree for this Display Group.
ca: A continuació es mostra l'arbre genealògic d'aquest grup de visualització.

en: Below you can select the columns to be shown in the table - drag and drop to reorder and to move between lists.
ca: A continuació, podeu seleccionar les columnes que es mostraran a la taula: arrossegueu i deixeu anar per reordenar i moure's entre llistes.

en: Best Fit
ca: Millor ajust

en: Black Level
ca: NEGRE NEGRE

en: Blacklist Videos?
ca: Posar vídeos en llista negra?

en: Block All
ca: Bloquejar-ho tot

en: Blue
ca: Blau

en: Body data
ca: Dades del cos

en: Border Colour
ca: Color fronterer

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Both
ca: Ambdós

en: Both fromDt/toDt should be provided
ca: S'ha de proporcionar tots dos des de odt / todt

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom Left
ca: Baix a l 'esquerra

en: Bottom Right
ca: Abaix a la dreta

en: Brightness
ca: Brillantor

en: BroadCast Address
ca: Adreça de broadcast

en: BroadCast Address is not a valid IP Address
ca: L'adreça de Broadcast no és una adreça IP vàlida

en: Browse/Add Attachment
ca: Explora/Afegeix adjunt

en: Browse/Add Image
ca: Explora/Afegeix imatge

en: Browse/Add attachment
ca: Navegueu / afegiu fitxers adjunts

en: Browser
ca: Navegador

en: Build Layouts
ca: Construir dissenys

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: By Field
ca: Per camp

en: CA File
ca: Fitxer CA

en: CAP URL
ca: URL CAP

en: CBRNE - Chemical, Biological, Radiological, Nuclear or High-Yield Explosive threat or attack
ca: CBRNE - Química, Biològica, Radiològica, Nuclear o amenaces d'explosiu o atacs

en: CDN Address
ca: Adreça de CDN

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 till 32.
ca: La màscara de subxarxa CIDR no és dins del rang de 0 a 32.

en: CIDR subnet mask is not a number within the range of 0 to 32.
ca: La màscara de subxarxa CIDR no és dins del rang de 0 a 32.

en: CMS Secret Key
ca: Clau secreta del CMS

en: CMS Secret Key associated with the provided new CMS Address
ca: La clau secreta del CMS associada a la nova adreça del CMS proporcionada

en: CMS Theme
ca: Tema de CMS

en: CMS Transfer?
ca: Transferència CMS?

en: CMS configuration warning, it is very unlikely that /web/ should be in the URL. This usually means that the DocumentRoot of the web server is wrong and may put your CMS at risk if not corrected.
ca: Advertència de configuració del CMS, és molt poc probable que /web/ estigui a la URL. Això normalment vol dir que el DocumentRoot del servidor web està  malament i que pot posar en risc el teu CMS si no es corregeix.

en: CSS Style Sheet
ca: Full d'estil CSS

en: CSV
ca: Csv

en: CSV Import
ca: Importació CSV

en: CSV separator
ca: Separador CSV

en: CTRL Key required to access Player Information Screen?
ca: La tecla CTRL és necessària per accedir a la pantalla d'informació del reproductor

en: Cache File System Permissions
ca: Permisos del sistema de fitxers de memòria cau

en: Cache Period
ca: Període de retenció

en: Cache Period (mins)
ca: Període de memòria cau (min)

en: Cache Period for Images
ca: Període de retenció per imatges

en: Cache pool not available
ca: Piscina de memòria cau no disponible

en: Calendar
ca: Calendaris

en: Calendar Type
ca: Tipus de calendari

en: Campaign
ca: Campanya

en: Campaign Layouts
ca: Composicions de la Campanya

en: Campaign Preview for %campaignName%
ca: Vista prèvia de la campanya per a %CampanyaName%

en: Campaign not found
ca: No s'ha trobat la campanya

en: Campaigns
ca: Campanyes

en: Can not have a display without a hardware key
ca: No pot tenir una pantalla sense clau de maquinari

en: Can not have a display without a name
ca: No hi pot haver una pantalla sense nom

en: Can not have an end time earlier than your start time
ca: L'hora de finalització no pot ser anterior a la d'inici

en: Can this Application keep a secret?
ca: Aquesta aplicació pot mantenir un secret.

en: Can this module be assigned to a Layout?
ca: Es pot assignar aquest mòdul a una composició?

en: Can this transition be used for media end?
ca: Es pot fer servir aquesta transició com a final de mèdia?

en: Can this transition be used for media start?
ca: Es pot fer servir aquesta transició com a inici de mèdia?

en: Can't create ZIP. Error Code:
ca: No es pot crear el ZIP. Codi d'error:

en: Can't create ZIP. Error Code: %s
ca: No es pot crear ZIP. Codi d'error: %s

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel CMS Transfer
ca: Cancel·la la transferència CMS

en: Cancel Import
ca: Cancel·la la importació

en: Cancel Replace
ca: Cancel·la Substitueix

en: Cancel Transfer?
ca: Voleu cancel·lar la transferència?

en: Cancel Upload
ca: Cancel·la la pujada

en: Cancel upload
ca: Cancel·la la pujdada

en: Cancelled CMS Transfer for %s
ca: Transferència CMS cancel·lada per %s

en: Cannot Save empty region playlist. Please add widgets
ca: No es pot desar la llista de reproducció amb una regió buida. Afegiu-hi ginys.

en: Cannot add new rows to remote dataSet
ca: No es poden afegir noves files a un conjunt de dades remot

en: Cannot add the same SubPlaylist twice.
ca: No es pot afegir la mateixa subllista dues vegades.

en: Cannot assign a Template to a Campaign
ca: No es pot assignar una plantilla a una campanya

en: Cannot change owner on this Object
ca: No es pot canviar el propietari en aquest objecte

en: Cannot copy a Draft Layout
ca: No es pot copiar una Composició en esborrany

en: Cannot delete Layout from its Draft, delete the parent
ca: No es pot eliminar la distribució del seu esborrany, eliminar el pare

en: Cannot delete a Lead Display of a Sync Group
ca: No es pot eliminar la Pantalla guia d'un Grup de sincronització

en: Cannot delete a Widget that isn't assigned to me
ca: No es pot suprimir un giny que no m'assigni

en: Cannot delete because DataSet is in use on one or more Layouts.
ca: No es pot eliminar perquè el Conjunt de Dades està en ús en una o més Composicions.

en: Cannot delete default Display Profile.
ca: No es pot eliminar el perfil de pantalla per defecte

en: Cannot edit Layout properties on a Draft
ca: No es poden editar les propietats de disseny en un esborrany

en: Cannot edit data of remote columns
ca: No es poden editar dades de les columnes remotes

en: Cannot edit root Folder
ca: No es pot editar la carpeta arrel

en: Cannot find Player Version
ca: No es pot trobar la versió del reproductor

en: Cannot find layout by campaignId
ca: No es pot trobar el disseny per campany

en: Cannot find media
ca: No es pot trobar suports

en: Cannot find playlist
ca: No es pot trobar la llista de reproducció

en: Cannot find region
ca: No es pot trobar la regió

en: Cannot find saved report
ca: No es pot trobar l'informe desat

en: Cannot find schedule reminder
ca: No es pot trobar el recordatori d'horari

en: Cannot find version
ca: No es pot trobar la versió

en: Cannot modify Layout from its Draft
ca: No es pot modificar el disseny del seu esborrany

en: Cannot modify root folder.
ca: No es pot modificar la carpeta arrel.

en: Cannot remove Folder with content
ca: No es pot eliminar una carpeta amb contingut

en: Cannot remove root Folder
ca: No es pot eliminar la carpeta arrel

en: Cannot save media file from ZIP file
ca: No es pot desar el fitxer multimèdia des del fitxer zip

en: Cannot set Expiry date in the past
ca: No es pot establir una data de caducitat que ja ha passat

en: Canvas
ca: Llenç

en: Canvas module
ca: Mòdul de llenç

en: Case colour
ca: Color del cas

en: Categories for
ca: Categories de

en: Category
ca: Categoria

en: Caution! Trigerring this action will ask Player to remove every downloaded Media file from its storage.
ca: Atenció! Activar aquesta acció demana al Reproductor que elimini del seu emmagatzematge tots els continguts descarregats.

en: Caution, you have selected %1 items. Clicking save will run the %2 transaction on all these items.
ca: Atenció, heu seleccionat %1 elements. Si feu clic a Desa, executareu %2 transaccions en tots aquests elements.

en: Center
ca: Centrar

en: Change Bandwidth Limit to all the selected displays.
ca: Canvia el límit d'amplada de banda a totes les pantalles seleccionades.

en: Change Current Folder location
ca: Canvia la localització de la carpeta actual

en: Change Layout
ca: Canvia la Composició

en: Change Password
ca: Canviar contrasenya

en: Change second factor secret
ca: Canvia el secret del segon factor

en: Change the Owner of this item. Leave empty to keep the current owner.
ca: Canvieu el propietari d'aquest article. Sortiu buit per mantenir el propietari actual.

en: Change the name of the downloaded file if desired.
ca: Podeu personalitzar el nom del fitxer que s'exporta.

en: Change the resolution
ca: Canvia la resolució

en: Change window size
ca: Canvia la mida de la finestra

en: Channel
ca: Canal

en: Chart could not be drawn because the CMS has not been configured with a Quick Chart URL.
ca: El diagrama no es pot mostrat perquè el CMS no s'ha configurat amb una URL de Diagrama Ràpid

en: Check Commercial Licence
ca: Comprova la llicència comercial

en: Check Licence
ca: Comproveu la llicència

en: Check or un-check the options against each display group to control whether they are a member or not.
ca: Marqueu o desmarqueu les opcions de cada grup de pantalles per controlar si són membres o no.

en: Check or un-check the options against each display to control whether they are a member or not.
ca: Marqueu o desmarqueu les opcions de cada pantalla per controlar si són membres o no.

en: Check or un-check the options against each item to control whether access to a Feature is allowed or not.
ca: Marqueu o desmarqueu les opcions de cada element per permetre o no l'accés a una funcionalitat.

en: Check that the Environment passes all the CMS Environment checks.
ca: Comproveu que l'entorn transmet tots els controls de l'entorn CMS.

en: Check to confirm deletion of the selected records.
ca: Marca per confirmar l'eliminació dels registres seleccionats.

en: Check to delete all items owned by this user, including Layouts, Media, Schedules, etc.
ca: Marqueu per eliminar tots els elements que tenen aquest usuari com a propietari, inclosos continguts, composicions, programacions, etc.

en: Check to enable the collection of Proof of Play statistics for the selected items.
ca: Activa per permetre les estadístiques de Prova de reproducció dels elements seleccionats.

en: Check to remove
ca: Marqueu per eliminar

en: Checked out %s
ca: Publicada %s

en: Checkout
ca: Despublica

en: Checkout %layout%
ca: Despublica %layout%

en: Chinese Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese Traditional
ca: Tradicional xinès

en: Choose from a preset date format
ca: Trieu un format de data preestablert

en: Choose the resolution this Template should be designed for.
ca: Escull la resolució per la que s'ha dissenyat aquesta plantilla.

en: Class %s does not exist
ca: La classe %s no existeix

en: Class %s not found
ca: No s'ha trobat la classe %s

en: Cleaning up old revisions of media will result in any unused media revisions being permanently deleted.
ca: La neteja de revisions de mèdia antigues farà que les no utilitzades s'esborrin permanentment.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear Cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Clear Cached Data
ca: Elimina les dades en memòria cau

en: Clear Cached Media Data
ca: Elimina els continguts multimèdia en memòria cau

en: Clear Filters
ca: Treu els filtres

en: Clear all auto submit form choices?
ca: Elimina tots els enviaments automàtics de formularis

en: Clear coordinates!
ca: Elimina les coordenades!

en: Clear night
ca: Nit clara

en: Clear the cache for this Module. This proces is not reversable.
ca: Esborrar la memòria cau d'aquest mòdul. Aquest procés no és reversible.

en: Cleared the Cache
ca: Va esborrar la memòria cau

en: Click on any row to edit
ca: Cliqueu en qualsevol fila per editar

en: Click on the below link to open the bug report page for this release.
ca: Cliqueu a l'enllaç de sota per obrir la pàgina d'informe d'errors d'aquesta versió.

en: Click on the chart for a breakdown
ca: Cliqueu al diagram per a desglossar-ho

en: Click on the chart to view Display information
ca: Cliqueu al diagrama per veure informació de la Pantalla

en: Click to Play again
ca: Cliqueu per reproduir un altre cop

en: Click to delete selected rows
ca: Feu clic per eliminar les files seleccionades

en: Click to toggle between Data Edit and Multi Select modes
ca: Feu clic per canviar entre l'edició de dades i els modes de selecció múltiples

en: Client Credentials?
ca: Credencials del client

en: Client Id
ca: Identificador del client

en: Client Secret
ca: Secret del client

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock - Analogue
ca: Rellotge analògic

en: Clock - Digital
ca: Rellotge - Digital

en: Clock - Flip
ca: Rellotge - Flip

en: Clock Columns
ca: Columnes de rellotge

en: Clock Rows
ca: Files de rellotge

en: Clocks
ca: Rellotges

en: Close
ca: Tanca

en: Close Preview
ca: Tanca la previsualització

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close content
ca: Contingut proper

en: Cloudy
ca: Ennuvolat

en: Cloudy day
ca: Dia ennuvolat

en: Cloudy night
ca: Nit ennuvolada

en: Code
ca: Codi

en: Code Identifier
ca: Identificador del codi

en: Code to be triggered when a event is currently ongoing.
ca: Codi a disparar quan l'esdeveniment s'estigui produïnt.

en: Code to be triggered when no events are ongoing at the moment.
ca: Codi a disparar quan no hi ha esdeveniments en aquell moment.

en: Code to be triggered when the page to be loaded returns an error, e.g. a 404 not found.
ca: El codi que s'executarà quan una pàgina que s'ha de carregar retorna un error, per exemple, un 404 de pàgina no trobada.

en: Collect Now
ca: Recull ara

en: Collect and Save Data
ca: Recolliu i deseu les dades

en: Collect auditing from this Player. Should only be used if there is a problem with the display.
ca: Recull dades d'auditoria d'aquest reproductor. Només s'ha d'utilitzar si hi ha un problema amb la pantalla.

en: Collect interval
ca: Interval de captura

en: Color Gamut
ca: Gamut de color

en: Color Temperature
ca: Temperatura de color

en: Colour
ca: Color

en: Colours
ca: Colors

en: Column %s not found
ca: No es troba la columna %s

en: Column Order
ca: Ordre de les columnes

en: Column Type
ca: Tipus de Columna

en: Column visibility
ca: Visibilitat de columnes

en: Columns Available
ca: Columnes disponibles

en: Columns Selected
ca: Columnes seleccionades

en: Columns for %dataSetName%
ca: Columnes per a %dataSetName%

en: Comma
ca: Coma

en: Comma separated string of additional values that should be associated with this Tag. Values entered here will be available for selection when assigning this Tag.
ca: Cadena separada per comes de valors addicionals que s'haurien d'associar amb aquesta Etiqueta. Els valors que s'introdueixen estaran disponibles per seleccionar quan s'assigna una etiqueta.

en: Comma separated string of custom HTTP headers in headerName:headerValue format
ca: Cadena separada per comes de capçaleres HTTP a mida en el format headerName:headerValue

en: Command
ca: Ordre

en: Command Sent to %s
ca: Ordre enviada a %s

en: Commands
ca: Ordres

en: Commercial Licence
ca: Llicència comercial

en: Company Name
ca: Nom de l'empresa

en: Complete
ca: Complet

en: Completely remove the old version of this media item if a new file is being uploaded.
ca: Elimina completament la versió antiga d'aquest element multimèdia si s'està carregant un nou fitxer.

en: Concurrent downloads must be a positive number
ca: Les descàrregues concurrents han de ser un nombre positiu

en: Config file not found for Task
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració per a la tasca

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration Name
ca: Nom de la configuració

en: Configuration Problem
ca: Problema de configuració

en: Configure
ca: Configuració

en: Configure Connector
ca: Configura el connector

en: Connect and manage Displays.
ca: Connecta i gestiona pantalles.

en: Connect with the Central Authentication Server
ca: Connecteu-vos amb el servidor d'autenticació central

en: Connector not found
ca: No s'ha trobat el connector

en: Consolidating entries
ca: Consolidació de les entrades

en: Constantly
ca: Constantment

en: Contain
ca: Conté

en: Content
ca: Contingut

en: Content Column
ca: Columna de contingut

en: Content Delivery Network Address for serving file requests to Players
ca: Adreça de xarxa de lliurament de contingut per a les sol·licituds de fitxers dels reproductors

en: Content Synchronisation Key
ca: Clau de sincronització de continguts

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Contents:
ca: Continguts:

en: Continue...
ca: Continua ...

en: Control picture settings using the fields below. Use the sliders to set the required range for each setting.
ca: Controleu els paràmetres d'imatge amb els camps següents. Utilitzeu els controls lliscants per establir l'abast necessari per a cada configuració.

en: Convert
ca: Converteix

en: Convert Layout playlist into a Global playlist.
ca: Converteix la llista de la composició en una Llista de reproducció global

en: Convert Playlist
ca: Converteix la Llista de reproducció

en: Convert Saved Report
ca: Converteix un informe desat

en: Convert playlist failed!
ca: La conversió de la llista de reproducció ha fallat!

en: Cool
ca: Guai

en: Copied %s
ca: Copiat %s

en: Copied %s as %s
ca: Copiat %s com a %s

en: Copied as %s
ca: Copiat com a %s

en: Copied!
ca: Copiat!

en: Copy
ca: Copia

en: Copy %dataSetName%
ca: Copieu %dataSetName%

en: Copy %name%
ca: Copia %name%

en: Copy Assignments?
ca: Copieu les tasques?

en: Copy Members?
ca: Copieu els membres?

en: Copy Tags?
ca: Copieu les etiquetes?

en: Copy User Group
ca: Copieu el grup d'usuaris

en: Copy existing Feature sets?
ca: Copia els conjunts de funcions existents?

en: Copy of %s on %s
ca: Còpia de %s a %s

en: Copy rows?
ca: Copieu les files?

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copying this Layout will create an exact copy of the last time this Layout was Published.
                                 Any changes made to this Layout while it has been a Draft will not be copied. Publish the Layout before making a copy if the Draft changes should be included in the copy.
ca: Copiar aquesta Composició crearà una còpia exacte de l'última vegada que aquesta Composició es va publicar.
                                 Qualsevol canvi que es faci a la Composició mentre estigui en Esborrany no es copiarà. Publiqueu la Composició abans de fer-ne una còpia si voleu que els canvis de l'Esborrany s'incloguin a la còpia.

en: Corresponding Password
ca: Contrasenya corresponent

en: Cost Per Play
ca: Cost per reproducció

en: Cost per Play
ca: Cost per reproducció

en: Cost per play
ca: Cost per reproducció

en: Could not connect to MySQL with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]
ca: No s'ha pogut connectar a MySQL amb les credencials d'administrador. Comproveu-ho i torneu-ho a provar. Missatge d'error = [%s]

en: Could not copy
ca: No s'ha pogut copiar

en: Could not create a new database with the administrator details [%s]. Please check and try again. Error Message = [%s]
ca: No s'ha pogut crear una nova base de dades amb les credencials d'administrador [%s]. Comproveu-ho i torneu-ho a provar. Missatge d'error = [%s]

en: Could not create a new user with the administrator details. Please check and try again. Error Message = [%s]. SQL = [%s].
ca: No s'ha pogut crear un usuari nou amb les credencials d'administrador. Comproveu i torneu-ho a provar. Missatge d'error = [ %s]. SQL = [ %s].

en: Could not create the Library Location directory for you. Please ensure the webserver has permission to create a folder in this location, or create the folder manually and grant permission for the webserver to write to the folder.
ca: No s'ha pogut crear el directori de la mediateca. Assegureu-vos de que el servidor web té permís per crear una carpeta en aquesta ubicació, o creeu-la manualment i doneu permisos al servidor web per escriure-hi.

en: Count
ca: Compte

en: Count: All individual values in this field will be counted and stored in one Column for each value
ca: Comptar: tots els valors individuals d'aquest camp es comptaran i emmagatzemaran en una columna per a cada valor

en: Countdown
ca: Compte enrrere

en: Countdown - Clock
ca: Compte enrere - Rellotge

en: Countdown - Custom
ca: Compte enrere - a mida

en: Countdown - Days
ca: Compte enrere - Dies

en: Countdown - Simple Text
ca: Compte enerere - Text simple

en: Countdown - Table
ca: Compte enrere - Taula

en: Countdown Date
ca: Data de compte enrere

en: Countdown Duration
ca: Durada del compte enrere

en: Countdown Type
ca: Tipus de compte enrere

en: Counter
ca: Comptador

en: Cover
ca: Caràtula

en: Cover Image
ca: Caràtula

en: Create
ca: Crea

en: Create a log file on disk in this location. Please enter a fully qualified path.
ca: Crea un fitxer de registre en el disc en aquesta ubicació. Introduïu el camí complet.

en: Create a new database
ca: Crea una nova base de dades

en: Create and manage Scheduled Events for Displays and Display Groups
ca: Crea i gestiona esdeveniment programats per pantalles i grups de pantalles

en: Create and update real time DataSets
ca: Crea i actualitza Conjunts de dades en temps real

en: Create region failed: %error%
ca: Crea una regió fallida: %Error%

en: Created
ca: Creat

en: Created Date
ca: Data de creació

en: Credentials
ca: Credencials

en: Criteria
ca: Criteris

en: Criteria Tags
ca: Etiquetes de criteris

en: Critical
ca: Crític

en: Croatian
ca: Croata

en: Currencies
ca: Mondals

en: Currencies Module
ca: Mòdul de divises

en: Currency data invalid
ca: Les dades de moneda no són vàlides

en: Current Event
ca: Esdeveniment actual

en: Current Folder
ca: Carpeta actual

en: Current Forecast Template
ca: Plantilla de previsió actual

en: Current Layout
ca: Composició actual

en: Current day text Colour
ca: Color del text del dia actual

en: Cursor Start Position
ca: Posició inicial del cursor

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Duration
ca: Durada personalitzada

en: Custom Headers
ca: Capçaleres personalitzades

en: Custom Style Sheets
ca: Fulls d'estil personalitzats

en: Cycle Based Playback
ca: Reproducció  en bucle

en: Cycle Playback?
ca: Reproducció en bucle

en: Cycle based Playback
ca: Reproducció  en bucle

en: Czech
ca: Txec

en: DELETE
ca: Suprimir

en: DOM Extension
ca: Extensió DOM

en: DOM XML Extension
ca: Extensió DOM XML

en: DP
ca: Dp

en: DVI
ca: Dos

en: Daily
ca: Per dies

en: Daily Counter
ca: Comptador diari

en: Daily Forecast Template
ca: Plantilla de previsió diària

en: Daily Maintenance
ca: Manteniment diari

en: Danish
ca: Danès

en: Dark
ca: Fosc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Dashboard which shows all available Reports
ca: Tauler que mostra tots els informes disponibles

en: Dashboards
ca: Taulers

en: Dashboards bring together key features for Users
ca: Els taulers ajunten les funcionalitats clau per als usuaris

en: Data
ca: Dades

en: Data Bits
ca: Bits de dades

en: Data Entry for %dataSetName%
ca: Entrada de dades per a %dataSetName%

en: Data Last Modified
ca: Data de l'última modificació

en: Data Set
ca: Conjunt de dades

en: Data Type
ca: Tipus de dades

en: Data request failed!
ca: La sol·licitud de dades ha fallat!

en: Data root
ca: Arrel de dades

en: Data to add to this request. This should be URL encoded, e.g. paramA=1&amp;paramB=2.
ca: Dades per afegir a aquesta petició. Això hauria d'estar codificat en la URL, per exemple: paramA=1&amp;paramB=2.

en: DataSet
ca: Conjunt de dades

en: DataSet Ticker
ca: Ticker de conjunt de dades

en: DataSet View
ca: Vista conjunt de dades

en: DataSet maximum number of Rows
ca: Màxim nombre de files del conjunt de dades

en: DataSets
ca: Conjunts de dades

en: DataSets have different column names
ca: Els conjunts de dades tenen noms de columnes diferents

en: DataSets have different number of columns imported = %d, existing = %d
ca: Els conjunts de dades tenen un nombre diferent de columnes importades = %d, existent = %d

en: Database Name
ca: Nom de la base de dades

en: Database Password
ca: Contrasenya de base de dades

en: Database Username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date Format
ca: Format de data

en: Date Formats
ca: Formats de data

en: DateTimeZone
ca: Zona data hora

en: Day
ca: Dia

en: Day/Month/Year
ca: dia/mes/any

en: Dayparting
ca: Franges horàries

en: Days
ca: Dies

en: Debug
ca: Depuració

en: December
ca: Desembre

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Duration
ca: Durada per defecte

en: Default Duration is a required field.
ca: La durada per defecte és un camp obligatori.

en: Default Homepage
ca: Pàgina per defecte

en: Default Homepage for users created with this group.
ca: Pàgina per defete per als usuaris creats en aquest grup.

en: Default Language
ca: Idioma per defecte

en: Default Latitude
ca: Latitud per defecte

en: Default Layout
ca: Composició per defecte

en: Default Layout with name %s set for %s
ca: Disseny predeterminat amb el nom %s establert per a %s

en: Default Longitude
ca: Longitud per defecte

en: Default Mute?
ca: Silenci predeterminat?

en: Default Profile?
ca: Perfil per defecte?

en: Default Scale type
ca: Tipus d'escalat per defecte

en: Default Server URL
ca: URL per defecte del servidor

en: Default Transition In
ca: Transició d'entrada per defecte

en: Default Transition In that should be applied to widgets
ca: Transició d'entrada predeterminada que s'aplica als widgets

en: Default Transition Out
ca: Transició de sortida per defecte

en: Default Transition Out that should be applied to widgets
ca: Transició de sortida predeterminada que s'aplica als widgets

en: Default Transition duration
ca: Durada de la transició predeterminada

en: Default User Group
ca: Grup d'usuaris predeterminat

en: Default User Type
ca: Tipus d'usuari per defecte

en: Default copy media when copying a layout?
ca: Per defecte, copia els mèdia quan es copia una composició.

en: Default duration for in and out transitions
ca: Durada predeterminada per a transicions d'entrada i sortida

en: Default for "Delete old version of Media" checkbox. Shown when Editing Library Media.
ca: Valor per defecte per la casella "Eliminar versió antiga del mèdia". Es mostra en editar mèdia de la mediateca.

en: Default the checkbox for Deleting Old Version of media when a new file is being uploaded to the library.
ca: Marqueu la casella de selecció per suprimir la versió antiga d'un contingut quan es carrega un fitxer nou a la mediateca.

en: Default the checkbox for making duplicates of media when copying layouts
ca: Marqueu la casella per fer duplicats dels continguts quan es copien les composicions.

en: Default the checkbox for updating media on all layouts when editing in the library
ca: Marqueu la casella per actualitzar els continguts a totes les Composicions quan s'editi la mediateca.

en: Default ttl, in days, for records in purge_list table
ca: Ttl per defecte, en dies, per als registre a la taula purge_list

en: Default update media in all layouts
ca: Per defecte, actualitza els continguts en totes les Composicions

en: Default value for "Automatically apply Transitions?." checkbox on Layout add form
ca: Valor per defecte de "Aplica automàticament les transicions". Casella de selecció al formulari d'Afegeix Composició.

en: Defaults
ca: Valors predeterminats

en: Defaults Imported?
ca: Per defecte importats?

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete %layout%
ca: Suprimeix %layout%

en: Delete %obj%
ca: Suprimeix %obj%

en: Delete %playlistName%
ca: Suprimeix %playlistName%

en: Delete %tag%
ca: Suprimeix %tag%

en: Delete Application
ca: Suprimeix l'aplicació

en: Delete Campaign
ca: Elimina la campanya

en: Delete Command
ca: Suprimeix l'ordre

en: Delete Daypart
ca: Suprimeix la franja

en: Delete Display Group
ca: Eliminar grup de pantalles

en: Delete Generic Files?
ca: Suprimeix els fitxers genèrics?

en: Delete Help Link
ca: Eliminar enllaç d'ajuda

en: Delete Media
ca: Elimina mèdia

en: Delete Menu Board
ca: Elimina el taulell de menú

en: Delete Menu Board Category
ca: Elimina la categoria de taulell de menú

en: Delete Menu Board Product
ca: Elimina el producte del taulell de menú

en: Delete Notification
ca: Suprimeix la notificació

en: Delete Playlist
ca: Elimina la Llista de reproducció

en: Delete Profile
ca: Suprimeix el perfil

en: Delete Recurring Event.
ca: Suprimeix l'esdeveniment recurrent.

en: Delete Report Schedule
ca: Suprimeix la programació de l'informe

en: Delete Resolution
ca: Elimina la resolució

en: Delete Row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete Rows
ca: Elimina files

en: Delete Saved Report
ca: Suprimeix l'informe desat

en: Delete Task
ca: Suprimeix la tasca

en: Delete Version
ca: Suprimeix la versió

en: Delete Widget
ca: Suprimeix el giny

en: Delete all items owned by this User?
ca: Elimina tots els elements d'aquest usuari.

en: Delete all saved reports
ca: Suprimeix tots els informes desats

en: Delete all saved reports for
ca: Suprimeix tots els informes desats per a

en: Delete any associated data?
ca: Voleu eliminar qualsevol dada associada?

en: Delete confirmation?
ca: Confirmació de l'eliminació

en: Delete from Library
ca: Suprimeix de la mediateca

en: Delete from Schedule
ca: Suprimeix de la programació

en: Delete on Expiry
ca: Suprimeix quan caduqui

en: Delete on Expiry?
ca: Suprimeix quan caduqui

en: Delete region
ca: Suprimeix la regió

en: Delete selected %object%
ca: Suprimeix el %object% seleccionat

en: Delete the old version?
ca: Elimina la versió antiga

en: Delete this Column?
ca: Esborrar aquesta columna?

en: Delete this DataSet?
ca: Voleu eliminar aquest conjunt de dades?

en: Delete this Display?
ca: Eliminar aquesta pantalla?

en: Delete this RSS?
ca: Elimineu aquest RSS?

en: Delete?
ca: Suprimir?

en: Deleted %s
ca: Esborrat %s

en: Deleted Action
ca: Acció eliminada

en: Deleted Displays
ca: Mostra suprimida

en: Deleted Event
ca: Esdeveniment eliminat

en: Deleted Row
ca: Fila Esborrada

en: Deleted Widget
ca: Giny eliminat

en: Deleted all saved reports of %s
ca: S'han suprimit tots els informes desats de %s

en: Deleted from Layout
ca: Eliminat de la composició

en: Deleting a file cannot be reversed.
ca: La supressió d'un fitxer no es pot invertir.

en: Dependant fields: {{COL.NAME}} where NAME is a FieldName from the dependant DataSet
ca: Camps dependents: {{col.name}} on el nom és un nom de camp des del conjunt de dades dependent

en: Depends on DataSet
ca: Depèn del conjunt de dades

en: Descending
ca: Descendent

en: Describe the problem and include a link to the fault archive you obtained earlier - please check this archive for sensitive information, redact as appropriate, and upload it somewhere publically accessible.
ca: Descriviu el problema i inclogueu un enllaç a l'arxiu de fallades que heu obtingut abans: comproveu que aquest arxiu no tingui informació sensible, redacteu de forma apropiada, i carregueu-lo en algun lloc accessible públicament.

en: Description
ca: Descripció

en: Description can not be longer than 254 characters
ca: La descripció no pot tenir més de 254 caràcters

en: Description of Password Policy
ca: Descripció de directiva de contrasenyes

en: Deselect
ca: Desselecciona

en: Design
ca: Composició

en: Detailed look?
ca: Aspecte detallat

en: Details
ca: Detalls

en: Detect language?
ca: Detecta l'idioma

en: Detect the browser language?
ca: Detecta l'idioma del navegador

en: Device Default
ca: Per defecte del dispositiu

en: Device Name
ca: Nom del dispositiu

en: Device Name/COM
ca: Nom del dispositiu / COM

en: Dial centre colour
ca: Color del disc central

en: Digital Clock
ca: Rellotge digital

en: Digital clock background colour
ca: Color de fons del rellotge digital

en: Digital clock text colour
ca: Color del text del rellotge digital

en: Direct assignment is where Layouts/Media are assigned to a Display/DisplayGroup without being in a Schedule.
ca: L'assignació directa és on els dissenys / suports s'assignen a una pantalla / es mostra sense estar en un horari.

en: Direction
ca: Direcció

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled item text
ca: Deshabilita el text de l'element

en: Disabling %s
ca: Deshabilitant %s

en: Discard
ca: Descarta

en: Discard %layout%
ca: Descarta %layout%

en: Discard draft
ca: Descarta l'esborrany

en: Discarded %s
ca: %s descartat

en: Display
ca: Pantalla

en: Display %displayName% is currently logged-in, seen %timeAgo%.
ca: La pantalla %displayName% actualment està connectat, vist %TimeAgo%.

en: Display %displayName% is not logged in at the moment and last accessed at <span class="unixDate">%displayLastAccessed%</span>
ca: Display %displayName% No s'ha iniciat la sessió en aquest moment i va accedir per última vegada a <SPAN CLASSE = "UNIXDATE"> %displaylastAccessed %</ span>

en: Display %s moved to Folder %s
ca: La pantalla %s s'ha traslladat ala carpeta %s

en: Display Activity
ca: Activitat de pantalles

en: Display Content Status
ca: Mostra l'estat del contingut

en: Display DataSet content
ca: Mostra el contingut del Conjunt de dades

en: Display Group
ca: Grup de pantalles

en: Display Group %name%
ca: Mostra el grup %name%

en: Display Groups
ca: Grups de pantalles

en: Display Groups Content Status
ca: Mostra l'estat del contingut dels grups

en: Display Groups Status
ca: Mostra l'estat dels grups

en: Display ID
ca: Disposa d'identificació

en: Display ID %d is now back online %s
ca: La pantalla amb ID %d ja està altre cop en línia - %s

en: Display ID %d is offline since %s.
ca: La pantalla amb ID %d està fora de línia des del %s.

en: Display List
ca: Llista de visualització

en: Display Management
ca: Gestió de la pantalles

en: Display Name
ca: Nom de visualització

en: Display Notifications from the Notification Centre
ca: Mostra les notificacions del Centre de notificacions

en: Display Order
ca: Ordre de visualització

en: Display Order must be 0 or a positive number
ca: L'ordre de visualització ha de ser 0 o un nombre positiu

en: Display Profile
ca: Mostra el perfil

en: Display Reports to show bandwidth usage and time connected / disconnected
ca: Visualitza informes que mostren l'ús de l'amplada de banda i el temps connectat/desconnectat

en: Display Screenshot Default Size
ca: Mostra la mida de la captura de pantalla per defecte

en: Display Setting Profiles
ca: Perfils de paràmetres de pantalla

en: Display Settings
ca: Paràmetres pantalla

en: Display Settings Profile (included with each display)
ca: Perfil de configuració de pantalla (inclòs en cada pantalla)

en: Display Status
ca: Estat de visualització

en: Display Type
ca: Tipus de pantalla

en: Display Video that only exists on the Display by providing a local file path or URL
ca: Mostra un vídeo que només existeix a la Pantalla introduint una ruta local o una URL

en: Display is downloading new files
ca: La pantalla està descarregant fitxers nous

en: Display is fully licensed
ca: La pantalla està totalment llicenciada

en: Display is not licensed
ca: La pantalla no està llicenciada

en: Display is on a trial licence
ca: La pantalla es troba en una llicència de prova

en: Display is out of date but has not yet checked in with the server
ca: La pantalla no està actualitzada però encara no s'ha registrat amb el servidor

en: Display is up to date
ca: La pantalla està actualitzada

en: Display screenshot Time to keep (days)
ca: Temps que es mantenen les captures de pantalla (dies)

en: Display screenshots older than the TTL will be automatically removed. Set to 0 to never remove old screenshots.
ca: Les captures de pantalla més antigues que el TTL s'eliminaran automàticament. Pose 0 per no eliminar mail les captures de pantalles antigues.

en: Display's Hardware Key
ca: Clau de maquinari de la pantalla

en: DisplayGroups assigned to %s
ca: Grups de pantalles assignats a %s

en: DisplayGroups cannot be manually assigned to a Dynamic Group
ca: Els grups de pantalles no es poden assignar manualment a un grup dinàmic

en: DisplayGroups cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
ca: Els grups de pantalles no es poden desassignar manualment d'un grup dinàmic

en: DisplayGroups unassigned from %s
ca: Grups de pantalles desassignats de %s

en: Displays
ca: Pantalles

en: Displays Page
ca: Pàgina de pantalles

en: Displays Updated
ca: Pantalles actualitzades

en: Displays assigned to %s
ca: Pantalles assinades a %s

en: Displays cannot be manually assigned to a Dynamic Group
ca: Les pantalles no es poden assignar manualment a un grup dinàmic

en: Displays cannot be manually unassigned to a Dynamic Group
ca: Les pantalles no es poden desassignar manualment d'un grup dinàmic

en: Displays should be deleted using the Display delete operation
ca: Les pantalles s'haurien d'eliminar fent servir l'operació d'eliminació de pantalla

en: Displays unassigned from %s
ca: Pantalles desassignades de %s

en: Divider Colour
ca: Color del divisor

en: Do you want to be notified by email if there is a problem with this display?
ca: Voleu rebre notificació per correu si hi ha un problema amb aquesta pantalla?

en: Do you want to include the DataSet data?
ca: Habilitat, inclou a l'exportació les dades dels conjunts de dades.

en: Documentation
ca: Documentació

en: Does the calendar feed come from Windows - if unsure leave unselected.
ca: El canal del calendari prové de Windows - si no esteu segur, deixeu-ho sense seleccionar.

en: Done
ca: Fet

en: Done - %d deleted.
ca: Fet - %d eliminats.

en: Done.
ca: Fet.

en: Double buffering helps smooth the playback but should be disabled if graphics errors occur
ca: El Double buffering ajuda a fer més fluïda la reproducció, però s'ha de deshabilitar si dona errors gràfics.

en: Download
ca: Descàrrega

en: Download Window End Time
ca: Final període descàrrega

en: Download Window Start Time
ca: Inici període descàrrega

en: Download failed
ca: La baixada ha fallat

en: Download selected items
ca: Baixeu els elements seleccionats

en: Downloaded
ca: Descarregat

en: Downloading
ca: Descàrrega

en: Downloading file
ca: Descarregar fitxer

en: Downtime
ca: Temps inactiu

en: Draft
ca: Tirada

en: Draft Layouts must have a parent
ca: Els dissenys de redactors han de tenir un pare

en: Duplicate
ca: Duplicat

en: Duplicate form loaded, make adjustments and press save.
ca: Formulari duplicat carregat, feu ajustaments i premeu Desa.

en: Duration
ca: Durada

en: Duration (seconds)
ca: Durada (segons)

en: Duration back
ca: Durada enrere

en: Duration for Empty Layouts
ca: Durada per composicions buides

en: Duration is per item
ca: La durada és per element

en: Duration must be lower than 526000
ca: La durada ha de ser menor de 526000

en: Duration needs to be a positive value
ca: La durada ha de ser un valor positiu

en: Duration not provided
ca: Durada no proporcionada

en: Duration(s)
ca: Durada/es

en: Duration, in minutes, for each row in the grid.
ca: Durada en minuts per cada fila de la graella

en: Dutch
ca: Holandès

en: Dynamic Color
ca: Color dinàmic

en: Dynamic Contrast
ca: Contrast dinàmic

en: Dynamic Criteria
ca: Criteris dinàmics

en: Dynamic Display Groups must have at least one Criteria specified.
ca: Els grups de visualització dinàmics han de tenir almenys un criteri especificat.

en: Dynamic Group?
ca: Grup dinàmic?

en: Dynamic Playlist
ca: Llista de reproducció dinàmica

en: Dynamic?
ca: Dinàmica

en: ERROR
ca: Error

en: Each option needs a corresponding value
ca: Cada opció ha de tenir el valor corresponent

en: Each value needs a corresponding option
ca: Cada valor ha de tenir la opció corresponent

en: East
ca: Est

en: Edge Browser Whitelist
ca: Llista blanca del navegador Edge

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %type% Transition for %name%
ca: Edita %Type% Transició per a %name%

en: Edit Application
ca: Aplicació d'edició

en: Edit Attached Audio
ca: Edita l'àudio adjunt

en: Edit Category
ca: Edita la categoria

en: Edit Column
ca: Editar columna

en: Edit Command
ca: Edita l'ordre

en: Edit Data
ca: Editeu les dades

en: Edit DataSet
ca: Editar conjunt de dades

en: Edit Daypart
ca: Edita la franja

en: Edit Display
ca: Edita la pantalla

en: Edit Display Group
ca: Editar grup de pantalles

en: Edit Expiry Dates
ca: Edita les dates de caducitat

en: Edit Help Link
ca: Editar enllaç d'ajuda

en: Edit Layout
ca: Edita la composició

en: Edit Media
ca: Edita el contingut

en: Edit Menu Board
ca: Edita el taulell de menú

en: Edit Mode
ca: Mode d'edició

en: Edit Module
ca: Edita el mòdul

en: Edit Notification
ca: Edició de notificació

en: Edit Playlist
ca: Edita la llista de reproducció

en: Edit Playlist - %playlistName% -
ca: Edita la Llista de reproducció - %playlistName% -

en: Edit Product
ca: Edita el producte

en: Edit Profile
ca: Editar perfil

en: Edit RSS
ca: Edita RSS

en: Edit Report Schedule
ca: Edita la programació d'informes

en: Edit Sharing
ca: Edita l'ús compartit

en: Edit Sync Group
ca: Edita el Grup de sincronització

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit Tags
ca: Edita etiquetes

en: Edit Task
ca: Edita la tasca

en: Edit Template
ca: Editar plantilla

en: Edit Text
ca: Editar text

en: Edit Transition
ca: Edita la transició

en: Edit Transition In
ca: Edita la transició d'entrada

en: Edit Transition Out
ca: Edita la transició de sortida

en: Edit User
ca: Edita l'usuari

en: Edit User Group
ca: Edita el grup d'usuaris

en: Edit User Profile
ca: Edita el perfil d'usuari

en: Edit layout regions
ca: Edita les regions de disseny

en: Edit multiple sharing at the same time. Elements shown with an indeterminate state [-], result from a difference in sharing already set. All changes set here will be applied to all selected elements.
ca: Edita múltiples comparticions a la vegada. Els element mostrats amb un estat indeterminat [-] resulten d'una diferència en la compartició establerta anteriorment. Tots els canvis establerts aquí s'aplique a totes els elements seleccionats.

en: Edit region
ca: Edita la regió

en: Edited %s
ca: Editat %s

en: Edited Action
ca: Acció editada

en: Edited Audio
ca: Audio editat

en: Edited Event
ca: Esdeveniment editat

en: Edited Expiry
ca: Caducitat editada

en: Edited Row
ca: Fila Editada

en: Edited Transition
ca: Transició editada

en: Editing source playlist %playlistName%
ca: Edita la Llista de reproducció %playlistName%

en: Editing the Start and or End date/time will create a new Recurring Event across the Schedule. Any previously deleted instances of this event will be recreated with edits made here.
ca: Editar la data i hora d'inici i de finalització crearà nou esdeveniment recurrent a la programació. Qualsevol instància eliminada prèviament d'aquest esdeveniment es recrearà amb els canvis fets aquí.

en: Effect
ca: Efecte

en: Elevate Log Until
ca: Eleva el registre fins al

en: Elevate the log level until this date.
ca: Eleva el nivell de registre fins a aquesta data.

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Alert
ca: Alerta per correu electrònic

en: Email Alerts
ca: Alertes per correu electrònic

en: Email Notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Embed HTML and JavaScript
ca: Integra HTML i JavaScript

en: Embed a Sub-Playlist
ca: Incrusta una subllista de reproducció

en: Embedded
ca: Incrustat

en: Embedded HTML
ca: HTML incrustat

en: Embedded Web Server Port
ca: Port de servidor web incrustat

en: Embedded Web Server allow WAN?
ca: Permetre WAN al Servidor Web incrustat

en: Emergency
ca: Emergència

en: Emergency Alert
ca: Alerta d'emergència

en: Empty
ca: Buit

en: Empty Playlist
ca: Llista de reproducció buida

en: Empty Region
ca: Regió buida

en: Empty file
ca: Fitxer buit

en: Empty file in ZIP
ca: Fitxer buit al ZIP

en: Empty folder
ca: Carpeta buida

en: Enable Double Buffering
ca: Permet Double Buffering

en: Enable Email Alerts?
ca: Habilita les alertes per correu electrònic

en: Enable Latest News?
ca: Habilita les últimes notícies

en: Enable Layout Stats Collection?
ca: Habilita la recopilació d'estadístiques de les Composicions

en: Enable Library Tidy?
ca: Permet la neteja de mediateca?

en: Enable Maintenance?
ca: Permetre manteniment?

en: Enable Media Stats Collection?
ca: Habilita la recopilació d'estadístiques dels continguts

en: Enable Mouse
ca: Habilita el ratolí

en: Enable Playlist Stats Collection?
ca: Habilita les estadístiques

en: Enable PowerPoint?
ca: Habilita el PowerPoint

en: Enable STS?
ca: Habilita l'STS

en: Enable Shell Commands
ca: Habilitar ordres de shell

en: Enable Stats Collection?
ca: Estadístiques

en: Enable Wake on LAN
ca: Habilita el Wake on LAN

en: Enable Widget Stats Collection?
ca: Habilita la recopilació de dades dels ginys

en: Enable an option to provide a two factor authentication code to log into the CMS for added security.
ca: Habilita una opció per proporcionar un codi d'autenticació de dos factors per iniciar sessió al CMS per a una seguretat addicional.

en: Enable caching of Web Resources?
ca: Activa la memòria cau de recursos web?

en: Enable cycle based playback
ca: Permet la reproducció en bucle

en: Enable password reminder on CMS login page? Valid sending email address is required
ca: Habiliteu el recordatori de contrasenya a la pàgina d'inici de sessió CMS? Cal enviar una adreça de correu electrònic vàlida

en: Enable sorting on the Data Entry Page? We recommend that the number of sortable columns is kept to a minimum.
ca: Habiliteu la classificació a la pàgina d'entrada de dades? Us recomanem que el nombre de columnes ordenables es mantingui al mínim.

en: Enable stats collection?
ca: Habilita la recopilació de dades estadístiques

en: Enable stats reporting?
ca: Habilita les estadístiques

en: Enable the Shell Command module.
ca: Habilitar el mòdul d'ordres de shell.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for the selected Layout.
ca: Habiliteu la recopilació de proves d'estadístiques de reproducció per al disseny seleccionat.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Layout. Ensure that ‘Enable Stats Collection’ is set to ‘On’ in the Display Settings.
ca: Habiliteu la recopilació d'estadístiques de prova de reproducció d'aquesta composició. Assegureu-vos que "Habilita la recopilació d'estadístiques" s'estableix a "On" a la configuració de la pantalla.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Media Item.
ca: Habiliteu la recopilació de proves d'estadístiques de reproducció d'aquest element multimèdia.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Media Item. Ensure that ‘Enable Stats Collection’ is set to ‘On’ in the Display Settings.
ca: Habiliteu la recopilació d'estadístiques de reproducció d'aquest element multimèdia. Assegureu-vos que "Habilita la recopilació d'estadístiques" s'estableix a "On" a la configuració de la pantalla.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Playlist.
ca: Habiliteu la recopilació d'estadístiques de Prova de Reproducció d'aquesta Llista de reproducció

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Playlist. Ensure that ‘Enable Stats Collection’ is set to ‘On’ in the Display Settings.
ca: Habilita la recopilació de dades estadístiques de reproducció d'aquesta llista. Cal que l'opció "Habilita la recopilació d'estadístiques" estigui activa a la configuració de la pantalla.

en: Enable the collection of Proof of Play statistics for this Widget. Ensure that ‘Enable Stats Collection’ is set to ‘On’ in the Display Settings.
ca: Habiliteu la recopilació d'estadístiques de reproducció per a aquest giny. Assegureu-vos que "Habilita la recopilació d'estadístiques" està activat a la configuració de la pantalla.

en: Enable the mouse.
ca: Habilita el ratolí.

en: Enable the option to report the current layout status?
ca: Habiliteu l'opció d'informar l'estat de disseny actual?

en: Enable the option to set the screenshot interval?
ca: Activa l'opció de configurar l'interval de la captura de pantalla

en: Enable touch capabilities on the device?
ca: Habilita les funcions tàctils del dispositiu

en: Enable?
ca: Habilita

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled for In
ca: Habilitada per entrada

en: Enabled for Out
ca: Habilitada per sortida

en: Enabled?
ca: Habilitat

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End Time
ca: Hora de finalització

en: End time
ca: Hora de finalització

en: English
ca: Anglès

en: Ensure ordering by grouping Layouts into Campaigns
ca: Assegura l'ordre agrupant les composicions en campanyes

en: Enter a MySQL statement suitable to use in a 'SELECT' statement
ca: Introduïu una comanda MySQL adequada per usar en una comanda "SELECT"

en: Enter a PHP date format to parse the dates from the source.
ca: Introduïu un data en fomat PHP per analitzar les dates de l'origen

en: Enter a format for the Digital Clock e.g. [HH:mm] or [DD/MM/YYYY]. See the manual for more information.
ca: Introduïu un format per al rellotge digital. Per exemple: [HH:mm] o [DD/MM/YYYY]. Consulteu el manual per a més informació.

en: Enter a hexadecimal password of a SecureOn enabled Network Interface Card (NIC) of the remote host. Enter a value in this pattern: 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Leave the following field empty, if SecureOn is not used (for example, because the NIC of the remote host does not support SecureOn).
ca: Introduïu una contrasenya hexadecimal de la targeta de xarxa (NIC) habilitada amb SecureOn de l'amfitrió remot. Un valor amb el patró 'xx-xx-xx-xx-xx-xx'. Si no s'utilitza SecureOn, deixeu buit el camp (per exemple, quan la NIC de l'amfitrió remot no suporta SecureOn).

en: Enter a nominated file name that player will attempt to open after extracting the .htz archive
ca: Introduïu el nom de fitxer designat que el reproductor intentarà obrir després d'extreure el fitxer .htz

en: Enter a number within the range of 0 to 32 in the following field. Leave the following field empty, if no subnet mask should be used (CIDR = 0). If the remote host's broadcast address is unknown: Enter the host name or IP address of the remote host in Broad Cast Address and enter the CIDR subnet mask of the remote host in this field.
ca: Introduïu un número entre 0 i 32 en el camp següent. Deixeu-lo buit si no s'ha d'usar cap màscara de subxarxa (CIDR=0). Si l'adreça de broadcast de l'amfitrió remot no es coneix introduïu el nom de host o la seva adreça IP com a adreça de broadcast i introduïu la màscara de subxarxa CIDR de l'amfitrió remot en aquest camp.

en: Enter text in the box below.
ca: Introduïu text al quadre següent

en: Enter text or HTML in the box below.
ca: Introduïu text o HTML al quadre següent.

en: Enter text...
ca: Introduïu text...

en: Enter the URL to a Quick Chart service. This is used to draw charts in emailed reports and for showing a QR code during two factor authentication.
ca: Introduïu la URL a un servei de diagrames ràpids. S'utilitza per dibuixar diagrames en informes per correu electrònic i per mostrar un codi QR durant l'autenticació de doble factor.

en: Enter the authentication Username
ca: Introduïu el nom d'usuari d'autenticació

en: Enter the code associated with the web hook you wish to trigger. Please note that for this action to work, the webhook trigger code has to be added to Interactive Actions in scheduled content for this Player.
ca: Introduïu el codi associat amb el el web hook que voleu disparar. Tingueu en compte que perquè funcioni aquesta acció, el codi del disparador del web hook s'ha d'afegir a les accions interactives al contingut programat d'aquest reproductor.

en: Enter the code associated with the web hook you wish to trigger. Please note that for this action to work, the webhook trigger code has to be added to Interactive Actions in scheduled content for this Player.
ca: Introduïu el codi associat amb el web hook que voleu activar. Tingueu en compte que perquè funcioni, el codi de l'activador del webhook s'ha d'afegir a les Accions Interactives als continguts programats per aquest reproductor.

en: Enter the end time for this daypart. If the end time is before the start time, then the daypart will cross midnight.
ca: Introduïu l'hora de finalització d'aquesta franja. Si l'hora de finalització és anterior a l'hora d'inici, la franja "creuarà" la mitjanit.

en: Enter the number of hours you would like to cache twitter images.
ca: Introduïu el número d'hores que voleu retenir les imatges de Twitter.

en: Enter the number of seconds you would like to cache twitter search results.
ca: Introduïu el número de segons que voleu retenir els resultats de cerca de Twitter.

en: Enter the start time for this daypart
ca: Introduïu l'hora d'inici d'aquesta franja

en: Enter the text to display. The red rectangle reflects the size of the region you are editing. Shift+Enter will drop a single line. Enter alone starts a new paragraph.
ca: Introduïu el text a mostrar. El rectangle vermell mostra la mida de la regió que esteu editant. Maj+Retorn afegirà un salt de línia. Un Retorn sol inicia un nou paràgraf.

en: Enter the volume percentage for this audio to play at.
ca: Introduïu el percentatge de volum per a aquest àudio per reproduir-lo.

en: Enter your API Key from Google Maps.
ca: Introduïu la vostra clau API des de Google Maps.

en: Enter your API Key from Open Weather Map.
ca: Introduïu la vostra clau API d'Open Weather Map.

en: Enter your API Key from Pixabay.
ca: Introduïu la clau API de Pixabay

en: Enter your API Key from Twitter.
ca: Introduïu la vostra clau API de Twitter.

en: Enter your API Key from Xibo.
ca: Introduïu la vostra clau API de Xibo.

en: Enter your API Secret from Twitter.
ca: Introduïu el vostre secret API de Twitter.

en: Entity
ca: Entitat

en: Entity ID
ca: Identificació d'entitat

en: Entity not found
ca: No s'ha trobat l'entitat

en: Entity not found:
ca: Entitat no trobada:

en: Entries in purge_list table with expiry date older than specified ttl will be removed.
ca: S'eliminaran les entrades a la taula purge_list amb data de caducitat més antiga que el ttl especificat.

en: Env - Pollution and other environmental
ca: Medi ambient - Contaminació i altres

en: Environment Check
ca: Comprova l'entorn

en: Erase all content in this DataSet and overwrite it with the new content in this import.
ca: Elimina tot el contingut d'aquest conjunt de dades i el sobreescriu amb el nou contingut d'aquesta importació.

en: Error getting DataSet data, failed with following message:
ca: Error en obtenir dades de dades, ha fallat amb el missatge següent:

en: Error syncing DataSet %s
ca: Error en sincronització de dades %s

en: Estonian
ca: Estonià

en: Evacuate
ca: Evacuació

en: Even Row Background Colour
ca: Color de fons de les files parells

en: Even Row Text Colour
ca: Color de text de les files parells

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Events from the start of the
ca: Esdeveniment des del principi de

en: Events to show
ca: Esdeveniment a mostrar

en: Every
ca: cada

en: Every second Year
ca: Cada segon any

en: Every two Weeks
ca: Cada dues setmanes

en: Exact match?
ca: Coincidència exacta?

en: Exception Start/End time for %s are empty or in an incorrect format
ca: L'hora d'inici / finalització d'excepció per a %s estan buits o en un format incorrecte

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Exclude all day events?
ca: Exclou els esdeveniments de tot el dia

en: Exclude current events?
ca: Exclou els esdeveniments actuals

en: Exclude logs common to each request?
ca: Exclou registres comuns a cada sol·licitud?

en: Exclude past events?
ca: Vols excloure els esdeveniments passats?

en: Exclude weekend days?
ca: Exclou els dies del cap de setmana

en: Execute
ca: Execució

en: Execute a shell command on the client
ca: Executeu un comandament de shell al client

en: Exercise
ca: Exercici

en: Existing
ca: Existent

en: Existing Content
ca: Contingut existent

en: Existing Redirect URI
ca: URI de redirecció existent

en: Existing data is incompatible with your new configuration
ca: Les dades existents són incompatibles amb la vostra nova configuració

en: Existing tags
ca: Etiquetes existents

en: Exit
ca: Surt

en: Exit Transition
ca: Transició de sortida

en: Expected
ca: Esperat

en: Expire Modified Layouts immediately on change. This means a layout can be cut during playback if it receives an update from the CMS
ca: Fes expirar les Composicions modificades immediatament quan canviïn. Això vol dir que una Composició es pot tallar a mitja reproducció si rep una actualització del CMS.

en: Expire Modified Layouts?
ca: Expira les Composicions modificades

en: Expired
ca: Expirat

en: Expired
ca: Expirat

en: Expires
ca: Expirar

en: Expires %s
ca: Caduca %s

en: Expires At
ca: Caduca a

en: Expiry date
ca: Data de caducitat

en: Expiry for %name%
ca: Caducitat per a %name%

en: Export
ca: Exporta

en: Export (CSV)
ca: Exporta (CSV)

en: Export Database
ca: Exporta la base de dades

en: Export Database Backup
ca: Exporta una còpia de seguretat de la base de dades

en: Export Statistics
ca: Exporta les estadístiques

en: Export as PDF
ca: Exportació com a PDF

en: Export raw data to CSV
ca: Exporta les dades en brut a un CSV

en: Extension %s does not match any enabled Module
ca: L'extensió %s no coincideix amb cap mòdul habilitat

en: External Image
ca: Imatge externa

en: Extreme
ca: Extrema

en: FHD
ca: Fhd

en: Face colour
ca: Color de l'esfera

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Fade In
ca: Esvaïment d'entrada

en: Fade Out
ca: Esvaïment de sortida

en: Failed Message
ca: Missatge fallit

en: Failed to write to database after %d retries. Please try again later.
ca: No s'ha pogut escriure a la base de dades després de %d retorna. Siusplau, intenta-ho més tard.

en: Failure
ca: Ha fallat

en: False
ca: Fals

en: Faults?
ca: Errors

en: Favourites
ca: Preferits

en: Feature
ca: Funció

en: Feature not enabled
ca: Característica no habilitada

en: Features
ca: Característiques

en: February
ca: Febrer

en: Feed URL
ca: URL del canal

en: Fetching Remote-DataSets
ca: Obtenció de dades remotes

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: File Status - Count of Files
ca: Estat del fitxer: comptatge de fitxers

en: File Status - Size of Files
ca: Estat del fitxer - mida dels fitxers

en: File available only for SSSP displays
ca: Fitxer disponible només per a pantalles SSSP

en: File does not exist
ca: El fitxer no existeix

en: File download mode
ca: Mode de descàrrega de fitxer

en: File too large
ca: El fitxer és massa gran

en: Files assigned to %s
ca: Fitxers assignats a %s

en: Files unassigned from %s
ca: Fitxers desassignats de %s

en: Fill
ca: Replenar

en: Fill - use the first Playlist to fill any remaining Spots
ca: Omple - utilitza la primera Llista de reproducció per omplir els forats que quedin

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter by Event Category
ca: Filtra per la categoria de l'esdeveniment

en: Filter by Message Type
ca: Filtra per tipus de missatge

en: Filter by Response Type
ca: Filtra per tipus de resposta

en: Filter by Scope
ca: Filtra per àmbit

en: Filter by Severity
ca: Filtre per severitat

en: Filter by Status
ca: Filtra per estat

en: Filter by Urgency
ca: Filtra per urgència

en: Filter by certainty
ca: Filtre per certesa

en: Filter options are not available on a Playlist which isn't dynamic.
ca: Les opcions de filtre no estan disponibles en una llista de reproducció que no és dinàmica.

en: Filter?
ca: Filtre?

en: Finance
ca: Finances

en: Finished Background Colour
ca: Color de fons de finalitzat

en: Finished Background Colour 1
ca: Color de fons de finalitzat 1

en: Finished Background Colour 2
ca: Color de fons de finalitzat 1

en: Finished Colour
ca: Color de finalitzat

en: Finnish
ca: Finlandès

en: Fire - Fire suppression and rescue
ca: Incendi - Extinció d'incendis i rescats

en: First
ca: Primer

en: First In First Out
ca: Primer a entrar, primer a sortir

en: First Name
ca: Nom

en: First we need to check if your server meets %themeName%'s requirements.
ca: Primer s'ha de comprovar que el servidor compleix els requisits de %themeName%.

en: Fit
ca: Ajusta

en: Flip Card Background Colour
ca: Color de fons de la targeta voltejable

en: Flip Card Text Colour
ca: Color del text de la targeta voltejable

en: Flip Clock
ca: Rellotge Flip

en: Flip Horizontal
ca: Inversió horitzontal

en: Flip Vertical
ca: Inversió vertical

en: Fly
ca: Volada

en: Fog
ca: Boira

en: Folder
ca: Carpeta

en: Folder info
ca: Informació de la carpeta

en: Folder needs a specified parent Folder id
ca: La carpeta ha de tenir un id de carpeta pare

en: Folder needs to have a name, between 1 and 254 characters.
ca: La carpeta ha de tenir un nom entre 1 i 254 caràcters.

en: Folder not found
ca: No s'ha trobat la carpeta

en: Folders
ca: Carpetes

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Colour
ca: Color de la font

en: Font Size
ca: Mida de la font

en: Font file is not embeddable due to its permissions
ca: El fitxer de font no està incrustat a causa dels seus permisos

en: Footer Background
ca: Fons del peu

en: Footer Icons
ca: Icones del peu

en: Footer Text
ca: Text del peu

en: For CSV source, should the first row be ignored?
ca: Per a la font de CSV, si la primera fila s'ignorarà?

en: For Layout %s Enable Stats Collection is set to %s
ca: Per al disseny %s habilita les estadístiques de la col·lecció es defineix a %s

en: For Media %s Enable Stats Collection is set to %s
ca: Per a Media %s Habilita la recopilació d'Estadístiques es defineix a %s

en: For Playlist %s Enable Stats Collection is set to %s
ca: Per a la llista de reproducció %s l'habilitació de la recopilació d'estadístiques està definit com a %s

en: Force HTTPS?
ca: Força l'HTTPS

en: Force Password Change
ca: Força el canvi de contrasenya

en: Force current Library duration?
ca: Força la durada actual de la mediateca

en: Force delete from any existing layouts, assignments, etc
ca: Elimina a la força qualsevol composició existent, tasques, etc.

en: Force the portal into HTTPS?
ca: Forçar el portal cap a HTTPS?

en: Forecast
ca: Predicció

en: Forgotten your password?
ca: Has oblidat la teva contrassenya?

en: Form field is required.
ca: Es requereix un camp de formulari.

en: Form load failed!
ca: S'ha produït un error en la càrrega del formulari!

en: Formula
ca: Fórmula

en: Free
ca: Lliure

en: Free Text
ca: Text lliure

en: French
ca: Francès

en: Freshness (mins)
ca: Actualització (min)

en: Friday
ca: Divendres

en: From Date
ca: Des de la data

en: Full Article
ca: Article sencer

en: Full Screen Playlist
ca: Llista de reproducció a pantalla completa

en: Full URL to the new CMS, including https://
ca: URL complet al nou CMS, inclòs HTTPS: //

en: Full account access
ca: Accés complet

en: Function
ca: Funció

en: Future
ca: Futur

en: GD Extension
ca: Extensió GD

en: Galician
ca: Gallec

en: Generate
ca: Generar

en: Generate Recovery codes, this action will invalidate all existing recovery codes.
ca: Generar codis de recuperació, aquesta acció invalidarà tots els codis de recuperació existents.

en: Generate new address?
ca: Genera una nova adreça

en: Generated on
ca: Generat

en: Generic File
ca: Fitxer genèric

en: Geo - Geophysical (including landslides)
ca: Geo - Geofísica (inclou desprendiments)

en: Geo Location
ca: Ubicació geogràfica

en: Geo Schedule?
ca: Programació geo

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: Get Report By Name: No file to return
ca: Informes per nom: no hi ha fitxers

en: Get browser location!
ca: Agafa la ubicació del navegador!

en: Get events using a preset date range?
ca: Agafa els esdeveniment fent servir un rang de dates

en: Get form failed!
ca: S'ha produït un error en obtenir el formulari!

en: Get report class: No file to return
ca: Informes per classe: no hi ha fitxers

en: Give the JSON-path in the remote data for the value that you want to fill this column. This path should be relative to the DataRoot configured on the DataSet.
ca: Doneu al camí JSON a les dades remotes del valor que voleu omplir aquesta columna. Aquest camí ha de ser relatiu al Dataroot configurat al conjunt de dades.

en: Global switch for email alerts to be sent
ca: Commutador global per enviar o no correus electrònics d'alerta

en: Go back to Layout view
ca: Torna a la vista de disseny

en: Go back to Library page
ca: Torna a la mediateca

en: Go to schedule
ca: Aneu a la programació

en: Google Authenticator
ca: Autenticador de Google

en: Google Traffic
ca: Trànsit de Google

en: Google Traffic Map
ca: Mapa de trànsit de Google

en: Greek
ca: Grec

en: Green
ca: Verd

en: Gregorian
ca: Gregoriana

en: Grid Colour
ca: Color de la graella

en: Grid Text Colour
ca: Color del text de la graella

en: Grid step
ca: Pas de graella

en: Group
ca: Grup

en: Group Admin
ca: Admin grup

en: Group not found
ca: No s'ha trobat el grup

en: Groups
ca: Grups

en: Guest
ca: Convidat

en: HD
ca: Hd

en: HDMI
ca: Hdmi

en: HEAD
ca: Capçalera

en: HLS Video Stream
ca: Transmissió de vídeo HLS

en: HTML Package
ca: Paquet HTML

en: HTML to embed in an iframe on the Status Dashboard
ca: HTML per inserir en un iframe al Tauler d'Estat

en: Hail
ca: Pedregada

en: Hardware Accelerate Web Content
ca: El maquinari accelera el contingut web

en: Hardware key cannot be empty
ca: La clau de maquinari no pot estar buida

en: Has Direction
ca: Té direcció

en: Has Duration
ca: Té durada

en: Has the default layout been imported?
ca: S'ha importat la composició per defecte?

en: Hashtag
ca: Etiqueta

en: Head
ca: Capçalera

en: Header (Month)
ca: Capçalera (mes)

en: Header (Weekdays)
ca: Capçalera (dies de la setmana)

en: Header Background Colour
ca: Color de fons de la capçalera

en: Header Text Colour
ca: Color del text de capçalera

en: Header color
ca: Color de la capçalera

en: Header text
ca: Text de la capçalera

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Heading
ca: Capçalera

en: Headline
ca: Capçalera

en: Health - Medical and public health
ca: Salut - Salut pública i mèdica

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height
ca: Alçada

en: Height must be greater than 0
ca: L'alçada ha de ser més gran que 0

en: Help
ca: Ajuda

en: Help Links
ca: Enllaços d'ajuda

en: Here are your recovery codes, please make sure to store them in a safe place, like password manager.
ca: Aquí teniu els vostres codis de recuperació, assegureu-vos d'emmagatzemar-los en un lloc segur, com a administrador de contrasenyes.

en: Hide
ca: Oculta

en: Hide Environment checks
ca: Amaga els controls de l'entorn

en: Hide User Guide?
ca: Amaga la guia d'usuari

en: Hide navigation?
ca: Oculta la navegació

en: Highlighted item text
ca: Text d'elements ressaltats

en: Home
ca: Inici

en: Home Folder
ca: Carpeta d'usuari

en: Home folder
ca: Carpeta d'usuari

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Homepage %s not found.
ca: No s'ha trobat la pàgina d'inici %s.

en: Homepage for this user. This is the page they will be taken to when they login.
ca: Pàgina inicial per a aquest usuari. És la pàgina a la que accedirà quan iniciï la sessió.

en: Horizontal Align
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal Sharpness
ca: Nitidesa horitzontal

en: Horizontal along the top
ca: Horitzontal al llarg de la part superior

en: Hosts and Keywords that should not be loaded via the Proxy Specified. These should be comma separated.
ca: Amfitrions i paraules clau que no s'haurien de carregar via el Proxy especificat. S'han de separar per comes.

en: Hour
ca: Hores

en: Hour hand colour
ca: Color de la busca de les hores

en: Hourly
ca: Per hores

en: Hourly Counter
ca: Comptador horari

en: Hours
ca: Hores

en: Hours this event should be scheduled for
ca: Hores en que s'ha de programar l'esdeveniment

en: How far should the map be zoomed in? The higher the number the closer, 1 represents the entire globe.
ca: A quina distància haureu de fer zoom el mapa? Com més gran sigui el nombre més proper, 1 representa tot el món.

en: How long in minutes after the last time a Player connects should we send an alert? Can be overridden on a per Player basis.
ca: Quant de temps en minuts després de l'última vegada que un reproductor es connecta, hauríem d'enviar una alerta? Es pot anul·lar en cada reproductor.

en: How long should the Action Bar be shown for, in seconds?
ca: Durant quant de temps s'ha de mostrar la barra d'acció, en segons?

en: How many seconds in to the future should the calls to RequiredFiles look?
ca: Quants segons al futur han de tenir les trucades als preescursos?

en: How many spots would you like on this Sub-Playlist? This is used before ordering to expand or shrink the list to the specified size. Leave empty to use the count of Widgets.
ca: Quants llocs voldríeu en aquesta sub-llista de reproducció? S'utilitza abans d'ordenar per expandir o reduir la llista a una mida especificada. Deixeu en blanc per usar el comptador de Ginys.

en: How often should the Player check for new content.
ca: Cada quants minuts el reproductor ha de comprovar si hi ha continguts nous.

en: How often should this remote data be fetched and imported?
ca: Amb quina freqüència s'ha de recuperar i importar aquestes dades remotes?

en: How often, in minutes, should the Display send its download progress while it is downloading new content?
ca: Amb quina freqüència, en qüestió de minuts, si la pantalla d'enviar el seu progrés de descàrrega mentre es descarrega nous continguts?

en: How should images be scaled by default?
ca: Com s'han d'escalar les imatges per defecte?

en: How should new Video Widgets be scaled by default?
ca: Com s'han d'escalar per defecte els nous ginys de vídeo?

en: How should the Player listen for this Action to be triggered?
ca: Com el reproductor ha d'esperar que l'acció es dispari

en: How should the action bar behave?
ca: Com s'ha de comportar la barra d'acció?

en: How should this image be aligned?
ca: Com s'ha d'alinear aquesta imatge?

en: How should this image be scaled?
ca: Com s'ha d'escalar aquesta imatge?

en: How should this image be vertically aligned?
ca: Com s'ha d'alinear verticalment aquesta imatge?

en: How should this video be scaled?
ca: Com s'ha d'escalar aquest vídeo?

en: How should this web page be embedded?
ca: Com s'hauria d'incrustar aquesta pàgina?

en: How should this widget be aligned?
ca: Com s'ha d'alinear el Giny?

en: How should this widget be horizontally aligned?
ca: Com hauria d'estar alineat horitzontalment aquest giny?

en: How should this widget be vertically aligned?
ca: Com s'ha d'alinear verticalment aquest Giny

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: I want to see the list anyway.
ca: Vull veure la llista de totes maneres.

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP Address Incorrectly Formed
ca: L'adreça IP no està formada correctament

en: Icelandic
ca: Eulandès

en: Icon Dashboard
ca: Icona del tauler

en: Icons
ca: Icones

en: If TeamViewer is installed on the device, enter the serial number here.
ca: Si TeamViewer està instal·lat al dispositiu, introduïu el número de sèrie aquí.

en: If Webkey is installed on the device, enter the serial number here.
ca: Si WebKey està instal·lat al dispositiu, introduïu el número de sèrie aquí.

en: If an effect has been selected from the General tab, how many pages should we split the items across? If you don't enter anything here 1 item will be put on each page.
ca: Si ha estat seleccionat un efecte de la pestanya General, quantes pàgines hem dividit els articles? Si no introduïu res aquí, es posarà un element a cada pàgina.

en: If an empty layout is detected how long (in seconds) should it remain on screen? Must be greater than 1.
ca: Si es detecta un disseny buit quant de temps (en segons) hauria de romandre a la pantalla? Ha de ser superior a 1.

en: If an event specifies a timezone, should it be used. Deselection means the CMS timezone will be used.
ca: Si un esdeveniment especifica una zona horària, s'utilitzarà. Si no es marca, s'utilitzarà la zona horària del CMS.

en: If checked all new Displays registering with the CMS using the correct CMS key will automatically be set to authorised and display the Default Layout.
ca: Si es marca, totes les noves Pantalles que es registrin al CMS fent servir la clau del CMS correcta es posaran automàticament com a autoritzades i mostraran la Composició per defecte.

en: If checked then the Schedule will show the Layout for existing events even if the logged in User does not have permission to see that Layout.
ca: Si s'activa, la Programació mostrarà la Composició dels esdeveniments fins hi tot quan l'usuari connectat no tingui permisos per veure la Composició.

en: If required please provide additional options and their prices for this Product.
ca: Si és necessari, afegiu opcions addicionals i els seu preus per aquest producte.

en: If selected the manual Add User form will always open when you click Add User, otherwise the onboarding form will open.
ca: Si s'activa, el formulari manual d'afegir usuaris s'obrirà sempre quan cliqueu "Afegeix un usuari", sinó s'obrirà el formulari incorporat.

en: If the CMS is behind a load balancer, what are the load balancer IP addresses, comma delimited.
ca: Si el CMS està darrera d'un balancejador de càrrega, quines són les adreces IP del balancejador, delimitat per comes.

en: If the CSV file contains non-ASCII characters please ensure the file is UTF-8 encoded
ca: Si el fitxer CSV conté caràcters no ASCII, assegureu-vos que el fitxer és UTF-8 codificat

en: If the Player is configured for push messaging, screenshots are requested immediately and should be seen when the form closed. In some circumstances it may be necessary to refresh the page after a few seconds.
ca: Si el Reproductor està configurat amb missatges PUSH, es sol·liciten immediatament captures de pantalla i s'han de veure quan es tanca el formulari. En algunes circumstàncies, pot caldre actualitzar la pàgina al cap d'uns segons.

en: If the Player is offline it will switch to the No Data Template after this freshness time. Set this to 0 to never switch.
ca: Si el reproductor està fora de línia, es canviarà a la plantilla No Data després del temps de refresc. Poseu a 0 per no canviar.

en: If the device is having trouble playing video, it may be useful to switch to a Surface View for Video Rendering.
ca: Si el dispositiu té problemes per jugar a vídeo, pot ser útil canviar a una vista de superfície per a la representació de vídeo.

en: If the display name is shown as a link in display management, what target should the link have? Set _top to open the link in the same window or _blank to open in a new window.
ca: Si el nom de visualització es mostra com un enllaç a la gestió de visualització, quin objectiu ha de tenir l'enllaç? Establiu _top per obrir l'enllaç a la mateixa finestra o _Blank per obrir-se en una finestra nova.

en: If the geolocation of the Display is known, enable to record that location against each proof of play record.
ca: Si la geolocalització de la Pantalla és coneguda, permet enregistrar aquesta ubicació a cada registra de prova de reproducció

en: If the media is used in scheduled events it is also shown below. To restrict to a specific time enter a date in the filter below.
ca: Si els continguts s'usen als esdeveniments programats, també es mostra a sota. Per restrigir-ho a una hora específica, introduïu una data en el filtre de sota.

en: If the playlist is used in scheduled events it is shown below. To restrict to a specific time enter a date in the filter below.
ca: Si la llista de reproducció s'utilitza en esdeveniments programats, es mostra a continuació. Per restringir-ho a una hora específica, introduïu una data al filtre de sota.

en: If there are any exceptions enter them below by selecting the Day from the list and entering a start/end time.
ca: Si hi ha alguna excepció, introduïu-les a continuació seleccionant el dia de la llista i introduint una hora d'inici/finalització.

en: If there are not enough Widgets fill all spots, how should the remaining spots be filled?
ca: Si no hi ha prou widgets, ompliu tots els llocs, com s'han d'omplir els punts restants?

en: If this Action is triggered by a Web Hook then this Trigger Code must be present in the URL `trigger=` parameter.
ca: Si aquesta Acció es dispara amb un Web Hook, llavors aquest Codi de Disparador ha d'estar present en la URL `trigger=` parameter.

en: If this daypart is already in use, the events will be adjusted to use the new times provided. If used on a recurring event and that event has already recurred. The event will be split in two and the future event time adjusted.
ca: Si aquesta franja ja està en ús, s'ajustaran els esdeveniments per utilitzar el nou horari de la franja. Si s'utilitza en un esdeveniment recurrent i aquest esdeveniment ja s'ha repetit, l'esdeveniment es dividirà en dos i el futur esdeveniment usarà el nou horari.

en: If this device will be used as a touch screen check this option. Checking this option will cause a message to appear on the player which needs to be manually dismissed once. If this option is disabled, touching the screen will show the action bar according to the Action Bar Mode option. Available from v3 R300.
ca: Si el dispositiu s'usa com una pantalla tàctil, marqueu aquesta opció. Marcar aquesta opció farà que surti un missatge al reproductor una vegada i que caldrà ignorar. Si l'opció es desactiva, tocar la pantalla mostrarà la barra d'accions d'acord amb el mode de la barra d'acció. Disponible des de la v3 R300.

en: If you are changing your password or two factor settings, then please enter your current password
ca: Si esteu canviant la vostra contrasenya o la configuració de dos factors, introduïu la vostra contrasenya actual

en: If you have not yet created an empty database and database user for Xibo to use, and know the user name / password of a MySQL administrator stay on this tab, otherwise click "Use Existing".
ca: Si encara no heu creat una base de dades buida i un usuari de la base perquè l'usi Xibo, i sabeu el nom / contrasenya d'un usuari de MySQL, continueu en aquesta pestanya. En cas contrari, cliqueu a "Utilitzar existent".

en: If you have selected to automatically submit any forms, tick here to reset.
ca: Si s'ha seleccionat d'enviar automàticament algun formulari, aquest opció ho restableix.

en: If you want to prepopulate your Playlist with Media using a search, then you can do so on the filter tab. Leave the Dynamic checkbox unticked to make it a one-time assignment.
ca: Si voleu omplir la vostra llista de reproducció amb continguts utilitzant una cerca, podeu fer-ho a la pestanya Filtre. Deixeu la casella de selecció desmarcada per fer una assignació única.

en: If your calendar feed specifies its own time zone, should this be used for events without their own timezone? Deselecting means the CMS timezone will be used.
ca: Si el canal del calendari especifica la seva pròpia zona horària, s'usarà per als esdeveniments sense zona horària. Si es desmarca, es farà servir la zona horària del CMS.

en: Ignore first row?
ca: Ignorar primera fila?

en: Ignore the first row? Useful if the CSV has headings.
ca: Ignorar la primera fila? Útil per quan el CSV té capçaleres.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Fit
ca: Ajusta la imatge

en: Image Processing
ca: Processament d'imatge

en: Images that exceed the resize limit, based on the longest side, will not be processed
ca: Les imatges que superen el límit de redimensionament (basat en el costat més llarg) no es processen

en: Images. PNG, JPG, BMP, GIF
ca: Imatges. Png, jpg, bmp, gif

en: Immediate
ca: Immediat

en: Import
ca: Importa

en: Import CSV
ca: Importa CSV

en: Import DataSet Data?
ca: Importa dades de conjunt de dades

en: Import Tags?
ca: Importa les etiquetes

en: Import a Layout from a ZIP file.
ca: Importa una composició des d'un fitxer ZIP.

en: Imported
ca: Importat

en: Imported JSON into %s
ca: JSON importat a %s

en: Importing media failed!!
ca: La importació de contingut ha fallat!

en: Impressions Per Play
ca: Impressions per reproducció

en: Impressions per Play
ca: Impressions per reproducció

en: Impressions per play
ca: Impressions per reproducció

en: In cycle based playback, how many plays should each Layout have before moving on?
ca: En la reproducció en bucle, el nombre de reproduccions que s'han de fer de cada Composició abans d'avançar.

en: In cycle based playback, how many plays should each Widget have before moving on?
ca: En mode de reproducció en bucle, el nombre de reproduccions que cada giny abans d'avançar.

en: In the fields below please enter the column number in the CSV file that corresponds to the Column Heading listed. This should be done before Adding the file.
ca: Als camps següents, introduïu el número de columna al fitxer CSV que correspon a l'encapçalament de la columna que apareix a la llista. Això s'hauria de fer abans d'afegir el fitxer.

en: Include "Add Campaign" button to allow for additional Campaigns to be created
ca: Inclou el botó "Afegeix Campanya" per permetre que es puguin crear Campanyes addicionals.

en: Include "Add DataSet" button to allow for additional DataSets to be created independently to Layouts
ca: Inclou el botó "Afegeix Conjunt de dades" per permetre crear Conjunts de dades addicionals independents a les Composicions.

en: Include "Add Daypart" button to allow for the creation of new Dayparts
ca: Inclou el botó "Afegeix una franja" per permetre la creació de noves franges horàries

en: Include "Add Display Group" button to allow for the creation of additional Display Groups
ca: Inclou el botó "Afegeix un grup de pantalles" per permetre la creació de grups de pantalles addicionals.

en: Include "Add Display" button to allow additional Displays to be added to the platform
ca: Inclou el botó "Afegeix una pantalla" per permetre que es puguin afegir noves pantalles a la plataforma

en: Include "Add Event" button to allow for the creation of new Scheduled Events
ca: Inclou el botó "Afegeix esdeveniment" per permetre la creació de nous esdeveniments programats

en: Include "Add Layout" button to allow for additional Layouts to be created
ca: Inclou el botó "Afegeix Composició" per permetre que es puguin crear Composicions addicionals.

en: Include "Add Media" buttons to allow for additional content to be uploaded to the Media Library
ca: Inclou el botó "Afegeix contingut" per permetre pujar contingut addicional a la Mediateca

en: Include "Add Notification" button to allow for the creation of new notifications
ca: Inclou el botó "Afegeix Notificació" per permetre la creació de noves notificacions.

en: Include "Add Playlist" button to allow for additional Playlists to be created independently to Layouts
ca: Inclou el botó "Afegeix Llista de reproducció" per permetre que es puguin crear Llistes addicionals a les Composicions.

en: Include "Add Profile" button to allow for additional Display Setting Profiles to be added to the platform
ca: Inclou el botó "Afegix perfil" per permetre afegir perfils de paràmetres de pantalla addicionals a la plataforma.

en: Include "Add User" button to allow for additional Users to be added to the platform
ca: Inclou el botó "Afegeix usuari" per permetre que s'afegeixin usuaris addicionals a la plataforma.

en: Include DataSet data?
ca: Inclou les dades dels conjunts de dades

en: Include Widgets?
ca: Inclouen widgets?

en: Include a number to determine the Repeat frequency required for this Event.
ca: Inclou un número per determinar la freqüència de repetició necessària per a aquest esdeveniment.

en: Include the Agenda View on the Calendar
ca: Inclou la vista d'agenda al calendari

en: Include the Export function for all editable Layouts to allow a User to export a Layout and its contents regardless of the share options that have been set
ca: Inclou la funcionalitat  d'exportació a totes les composicions editables per permetre a usuari exportar una composició i els seus continguts independentment dels paràmetres de compartició que s'hagin establert.

en: Incorrect Screen shot Format
ca: Format de tir de pantalla incorrecte

en: Incorrect date provided %s, expected date format Y-m-d H:i:s
ca: La data proporcionada és incorrecte %s, el format de data és Y-m-d H:i:s

en: Incorrect image data
ca: Dades d'imatge incorrectes

en: Indeterminate State
ca: Estat indeterminat

en: Indonesian
ca: Indonèsia

en: Information
ca: Informació

en: Infra - Utility, telecommunication, other non-transport infrastructure
ca: Infra - Subministraments, telecomunicacions i altres infraestructures no relacionades amb el transport

en: Inherit
ca: Hereta

en: Inherited?
ca: Heretat

en: Initial User Group
ca: Grup d'usuaris inicial

en: Inline Editor
ca: Editor en línia

en: Inner Background Colour
ca: Color del fons interior

en: Inner Text Colour
ca: Color del text interior

en: Inner Text Font
ca: Lletra del text interior

en: Input
ca: Introduir

en: Installation guide
ca: Guia d'instal·lació

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Instance Suspended
ca: Instància suspesa

en: Interactive Action
ca: Acció interactiva

en: Interleave Default
ca: Intercalar composició per defecte

en: Interrupt
ca: Interrompre

en: Interrupt Layout
ca: Interrompt la Composició

en: Interrupt Layouts
ca: Interromp Composicions

en: Interrupt?
ca: Interrompre?

en: Invalid CRON expression in the Schedule
ca: Expressió de CRON no vàlida en el calendari

en: Invalid Input
ca: L'entrada no és vàlida

en: Invalid Module
ca: Mòdul no vàlid

en: Invalid Module type or extension. Module type %s does not allow for %s extension
ca: Tipus de mòdul o extensió no vàlid. El tipus de mòdul %s no permet l'extensió %s

en: Invalid Two Factor Authentication Code
ca: Codi d'autenticació de dos factors no vàlids

en: Invalid URL
ca: URL no vàlid

en: Invalid action type
ca: Tipus d'acció no vàlida

en: Invalid command!
ca: Ordre no vàlida!

en: Invalid field_to_identify value. Review settings.
ca: Field_To_Identify Value. Reviseu la configuració.

en: Invalid password hash - not enough hash sections
ca: Hash de la contrasenya invàlid - no hi ha prous seccions del hasg

en: Invalid source
ca: Font no vàlida

en: Invalid statId provided
ca: Statid no vàlida proporcionada

en: Invalid target
ca: Destí no vàlid

en: Invalid trigger type
ca: Tipus de disparador no vàlid

en: Invalid user group selected
ca: S'ha seleccionat el grup d'usuaris no vàlid

en: Is Confidential?
ca: És confidencial

en: Is Dynamic?
ca: És dinàmic?

en: Is Mobile?
ca: És mòbil

en: Is mobile?
ca: És mòbil

en: Is outdoor?
ca: És exterior

en: Is shown for Add User?
ca: Es mostra a l'afegir usuaris

en: Is the Playlist to have Library media assignments managed automatically by the CMS based on filter criteria? Set a filter on the next tab.
ca: La llista de reproducció té continguts de la mediateca gestionats automàticament pel CMS amb criteris de filtre. Establiu el filtre a la pestanya següent.

en: Is the Resolution enabled for use?
ca: La resolució està habilitada per a ser usada

en: Is the Transition config locked?
ca: Es bloqueja la configuració de transició?

en: Is the task active?
ca: És la tasca activa?

en: Is the task config locked? Useful for Service providers.
ca: La configuració de la tasca està bloquejada? Útil per a proveïdors de serveis.

en: Is this DataSet connected to a real time data source?
ca: El Conjunt de dades està connectat a una font de dades en temps real?

en: Is this DataSet connected to a remote data source?
ca: Aquest conjunt de dades està connectat a una font de dades remota.

en: Is this display mobile?
ca: La pantalla és mòbil.

en: Is this the default profile for all Displays of this type? Only 1 profile can be the default.
ca: És aquest el perfil per defecte per a totes les pantalles d'aquest tipus? Només hi pot haver un perfil per defecte.

en: Is this user retired?
ca: Està retirat aquest usuari?

en: Is your display located outdoors?
ca: La pantalla està a l'exterior.

en: Italian
ca: Italià

en: Item
ca: Element

en: Item Template
ca: Plantilla d'articles

en: Items per Page
ca: Articles per pàgina

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: JSON
ca: Json

en: JSON Extension
ca: Extensió JSON

en: January
ca: Gener

en: Japanese
ca: Japonès

en: July
ca: Juliol

en: Jump to Campaigns containing this Layout
ca: Ves a Campanyes que continguin la Composició

en: Jump to Media included on this Layout
ca: Ves als Mèdia inclosos en la Composició

en: Jump to Playlists included on this Layout
ca: Ves a les Llistes de reproducció incloses en la Composició

en: Jump to Scheduled Layouts
ca: Ves a la programació de composicions

en: June
ca: Juny

en: Key
ca: Clau

en: Key for Player Information Screen
ca: Clau per a la pantalla d'informació del reproductor

en: Key used to distinguish each CMS instance. This is generated randomly based on the time you first installed the CMS, and is completely untraceable.
ca: Clau utilitzada per distingir cada instància CMS. Això es genera aleatòriament en funció del temps que va instal·lar per primera vegada el CMS i és completament infinitat.

en: Keylock (remote)
ca: Keylock (remot)

en: Korean
ca: Coreà

en: Label Colour
ca: Color de l'etiqueta

en: Label Font
ca: Tipus de lletra de l'etiqueta

en: Label Text Colour
ca: Color del txt de l'etiqueta

en: Label Text Font
ca: Lletra de l'etiqueta de text

en: Label background colour
ca: Color de fons de l'etiqueta

en: Label text colour
ca: Color de l'etiqueta de text

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Language
ca: Idioma

en: Languages
ca: Idiomes

en: Large File Uploads
ca: Pujades de fitxers grans

en: Last
ca: Per acabar

en: Last Accessed
ca: Últim accés

en: Last Command
ca: Última ordre

en: Last Duration
ca: Última durada

en: Last Login
ca: Últim inici de sessió

en: Last Name
ca: Cognom

en: Last Run
ca: Última carrera

en: Last Status
ca: Últim estat

en: Last Sync
ca: Última sincronització

en: Latest News
ca: Últimes notícies

en: Latest News URL
ca: Últim URL de notícies

en: Latest news not available.
ca: Últimes notícies no disponibles.

en: Latest news not enabled.
ca: Últimes notícies no habilitades.

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latvian
ca: Letó

en: Layer
ca: Capa

en: Layer must be 0 or a positive number
ca: La capa ha de ser 0 o un nombre positiu

en: Layers
ca: Capes

en: Layout
ca: Composició

en: Layout %name%
ca: Composició %name%

en: Layout / Campaign
ca: Composició / campanya

en: Layout Actions:
ca: Accions de la composició:

en: Layout Code
ca: Codi de la composició

en: Layout Design
ca: Disseny de la composició

en: Layout Details not provided
ca: Detalls de disseny no proporcionats

en: Layout Duration
ca: Durada de la disposició

en: Layout ID
ca: ID de la composició

en: Layout Name
ca: Nom de la Composició

en: Layout Preview for %campaignName%
ca: Vista prèvia de disseny per a %CampanyaName%

en: Layout dimensions
ca: Dimensions de la composició

en: Layout does not exist
ca: La disposició no existeix

en: Layout duration
ca: Durada de la disposició

en: Layout import failed, invalid xlf supplied
ca: Error en la importació de la composició, l'xlf proporcionat no és vàlid.

en: Layout is already checked out
ca: La Composició ja està publicada

en: Layout is not checked out
ca: El disseny no es comprova

en: Layout name
ca: Nom de la composició

en: Layout not found
ca: No s'ha trobat el disseny

en: Layout will be published on %s
ca: La composició es publicarà a %s

en: Layout with provided code already exists
ca: La composició amb aquest codi ja existeix

en: LayoutId is 0
ca: Layoutid és 0

en: Layouts
ca: Composicions

en: Layouts assigned to %s
ca: Composicions assignades a %s

en: Layouts unassigned from %s
ca: Composicions desassignades de %s

en: Leave empty if this command should be available on all types of Display.
ca: Deixeu buit si aquesta ordre hauria d'estar disponible en tot tipus de Pantalles.

en: Leave empty to use the one from settings.
ca: Deixeu buit per usar el que hi ha a la configuració.

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Coordinate
ca: Coordenada esquerra

en: Left to Right (LTR)
ca: Esquerra a dreta (LTR)

en: Level
ca: Nivell

en: Library
ca: Mediateca

en: Library Image
ca: Imatge de la biblioteca

en: Library Location
ca: Ubicació de la mediateca

en: Library Media
ca: Elements de la mediateca

en: Library Quota
ca: Quota de biblioteca

en: Library Quota must be a positive number.
ca: La quota de biblioteca ha de ser un nombre positiu.

en: Library Quota must be a whole number.
ca: La quota de biblioteca ha de ser un nombre sencer.

en: Library Size
ca: Mida de la mediateca

en: Library Size Limit
ca: Límit de mida de la mediateca

en: Library Tidy Complete
ca: Neteja de mediateca completa

en: Library Usage
ca: Ús de la mediateca

en: Library Usage. Limit %libraryLimit%
ca: Ús de la mediateca. Límit %libraryLimit%

en: Library allowance exceeded
ca: S'ha superat la subministrament de biblioteques

en: Library audio search
ca: Cerca d'àudio de la mediateca

en: Library image search
ca: Cerca d'imatges de la mediateca

en: Library load failed!
ca: S'ha produït un error en la càrrega de la biblioteca!

en: Library not writable
ca: No es pot escriure a la mediateca

en: Library other media search
ca: Cerca d'altres continguts de la mediateca

en: Library video search
ca: Cerca de vídeo de la mediateca

en: Licence
ca: Llicència

en: Licence Code
ca: Codi de la llicència

en: Licence Slot Validation
ca: Validació de la ranura de llicències

en: Licensed fully
ca: Llicència completa

en: Light
ca: Llum

en: Likely
ca: Probable

en: Limit Policy
ca: Política de límits

en: Limit the number of log files uploaded concurrently
ca: Limita el número de fitxers de registre que es poden carregar concurrentment

en: Limit the number of times this event will play per hour on each display. For unlimited plays set to 0.
ca: Limita el nombre de vegades que aquest esdeveniment es reproduirà en una hora a cada pantalla. Per a reproduccions il·limitades, poseu a 0.

en: Line
ca: Filera

en: Link
ca: Enllaç

en: List Content
ca: Llistar contingut

en: List order not Changed!
ca: Ordre de llista No ha canviat!

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Load %prop% for %obj%
ca: Carrega %Prop% per a %obj%

en: Load Link Libraries for APK Update
ca: Carregueu biblioteques d'enllaç per a l'actualització de l'APK

en: Loading
ca: Carregar

en: Loading...
ca: Carregant ...

en: Local Video
ca: Vídeo local

en: Local server
ca: Servidor local

en: Localised - Month name, day of month, day of week, year, time
ca: Traduït - Nom del mes, dia del mes, dia de la setmana, any, hora

en: Localised - Month name, day of month, year
ca: Localitzat: nom del mes, dia del mes, any

en: Localised - Month name, day of month, year, time
ca: Traduït - Nom del mes, dia del mes, any, hora

en: Localised - Month numeral, day of month, year
ca: Localitzat: número del mes, dia del mes, any

en: Localised - Time
ca: Localitzat - Hora

en: Localised - Time with seconds
ca: Localitzat: temps amb segons

en: Location
ca: Ubicació

en: Location of the Manual
ca: Ubicació del manual

en: Lock Settings
ca: Panys de bloqueig

en: Lock Task Config
ca: Bloqueja la configuració de la tasca

en: Lock the Display Name to the device name provided by the Player?
ca: Bloqueja el nom de visualització al nom del dispositiu proporcionat pel reproductor?

en: Locked
ca: Tancada

en: Log
ca: Registre

en: Log Level
ca: Nivell de registre

en: Log Truncated
ca: Log tallat

en: Log file path name.
ca: Camí del fitxer de registre.

en: Logged In
ca: Connectat

en: Logged In?
ca: Connexió

en: Login
ca: Inicia la sessió

en: Login instead?
ca: Inicia la sessió?

en: Logo
ca: Logotip

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Logout User
ca: Tanca la sessió d'usuari

en: Logs
ca: Registres

en: Long
ca: Llarg

en: Longitude
ca: Longitud

en: Lookup Tables cannot be deleted
ca: Les taules de recerca no es poden eliminar

en: Loop?
ca: En bucle

en: Lower Row Limit
ca: Límit de fila inferior

en: Lower limit must be 0 or above
ca: El límit inferior ha de ser 0 o superior

en: Lower limit must be lower than the upper limit
ca: El límit inferior ha de ser inferior al límit superior

en: MPEG Noise Reduction
ca: Reducció de soroll MPEG

en: Mac Address
ca: Adreça MAC

en: Macedonian
ca: Macedonio

en: Mail will be sent from this address
ca: El correu s'enviarà des d'aquesta adreça

en: Mail will be sent under this name
ca: El correu s'enviarà sota aquest nom

en: Main Template
ca: Plantilla principal

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Make new copies of all media on this playlist?
ca: Fes noves còpies de tots els continguts de la llista de reproducció

en: Make new copies of all media?
ca: Fes noves còpies de tots els continguts

en: Make this full screen, dimensions will be set to %layout.width% by %layout.height%.
ca: Fes-ho a pantalla completa, la mida serà de %layout.width% x %layout.height%.

en: Malformed JSON body, rows and uniqueKeys are required
ca: JSON body malformat, calen files i claus úniques

en: Manage
ca: Gestiona

en: Manage %displayName%
ca: Gestiona %displayName%

en: Manage Membership for %displayGroupName%
ca: Gestioneu la pertinença a %displayGroupName%

en: Manage Users that can authenticate with the CMS. Create and organise them into User Groups to enable 'Group Features'
ca: Gestiona els usuaris que es poden autenticar amb el CMS. Crea'n i organitza'ls en grups d'usuari i habilitat "funcions de grup"

en: Manual Position
ca: Posició manual

en: Manually create a user
ca: Crea manualment l'usuari

en: Map
ca: Mapa

en: March
ca: Març

en: Mark as favourite
ca: Marca com a favorita

en: Marquee Down
ca: Marquesina avall

en: Marquee Left
ca: Marquesina esquerra

en: Marquee Right
ca: Marquesina dreta

en: Marquee Selector
ca: Selector de marquesines

en: Marquee Up
ca: Marquesina amunt

en: Max Display Timeout
ca: Temps límit màx. de pantalla

en: Max Log Age
ca: Màxima antiguitat del registre

en: Max Statistics Age
ca: Màx. antiguitat estadístiques

en: Max number of Items
ca: Nombre màxim d'elements

en: Max. Temperature
ca: Temperatura màxima

en: Maximum Region Count
ca: Número màxim de regions

en: Maximum Region Count must be a positive number
ca: El número màxim de regions ha de ser un número positiu

en: Maximum age for log entries in days. Set to 0 to keep logs indefinitely.
ca: Edat màxima per a les entrades de registre en dies. Estableix a 0 per mantenir registres indefinidament.

en: Maximum age for statistics entries in days. Entries older than this will not be processed and existing entries will be removed. Set to 0 to keep statistics indefinitely.
ca: Edat màxima de les estadístiques de les entrades en dies. Les entrades més antigues no es processaran i  les existents s'eliminaran. Poseu a 0 per mantenir les estadístiques indefinidament.

en: Maximum concurrent downloads
ca: Màxim de baixades concurrents

en: Maximum number of items cannot exceed the limit set in CMS Settings
ca: El màxim nombre d'elements no pot excedir el límit configurat als paràmetres dels CMS

en: Maximum plays per hour
ca: Nombre màxim de reproduccions per hora

en: May
ca: Maig

en: Media
ca: Mèdia

en: Media Assigned
ca: Mèdia assignat

en: Media Colouring
ca: Coloració dels continguts multimèdia

en: Media Conversion as a Service
ca: Conversió de continguts com a Servei

en: Media Dashboard
ca: Tauler de continguts multimèdia

en: Media ID
ca: ID del contingut

en: Media Id
ca: Id del contingut

en: Media Library that stores file based content for use in Layouts, DataSets, Playlists and Menu Boards
ca: Mediateca que emmagatzema contingut per usar a composicions, conjunts de dades, llistes de reproducció i taulers de menú.

en: Media Manager Dashboard
ca: Tauler de gestió multimèdia

en: Media Manager Dashboard showing all Widgets the user has access to modify.
ca: Tauler de gestió multimèdia que mostra tots el ginys que l'usuari té permís per modificar.

en: Media Orientation
ca: Orientació del contingut

en: Media not found
ca: L'element audiovisual no s'ha pogut trobar

en: Media upload from URL was successful
ca: La càrrega de contingut d'una URL s'ha realitzat correctament

en: Media you own already has this name. Please choose another.
ca: Teniu mèdia que ja té aquest nom. Trieu-ne un altre, si us plau.

en: Medium
ca: Mitjà

en: Member
ca: Membre

en: Members
ca: Membres

en: Membership set for %s
ca: Afiliació establerta per %s

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Board %name%
ca: Taulell de menú %name%

en: Menu Board Categories for
ca: Categories del tauler de menú de

en: Menu Boards
ca: Taulell de menú

en: Merge?
ca: Fusiona

en: Message
ca: Missatge

en: Met - Meteorological (including floods)
ca: Met - Meteorologica (inclou inundacions)

en: Method
ca: Mètode

en: Middle
ca: Al mig

en: Min. Temperature
ca: Temperatura mínima

en: Minimise Window
ca: Minimitzar la finestra

en: Minimum recommended duration
ca: Durada mínima recomanada

en: Minor
ca: Menor

en: Minute
ca: Petit

en: Minute Counter
ca: Comptador de minuts

en: Minute hand colour
ca: Color de la busca dels minuts

en: Minutes
ca: Minuts

en: Minutes this event should be scheduled for
ca: Minuts en que s'ha de programar l'esdeveniment

en: Misconfigured Playlist
ca: Llista de reproducció mal configurada

en: Missing JSON Body
ca: Falta JSON Body

en: Missing dataSetColumnTypeId
ca: No es troba el dataSetColumnTypeId

en: Missing dataSetId
ca: No es troba el dataSetId

en: Missing dataTypeId
ca: No es troba el dataTypeId

en: Missing height property
ca: Falta propietat alçada

en: Missing left property
ca: Falta propietat esquerra

en: Missing name
ca: Falta el nom

en: Missing params
ca: Falten paràmetres

en: Missing regionid property
ca: Falta propietat id regió

en: Missing the admin password.
ca: No es troba la contrasenya d'administrador.

en: Missing the admin username.
ca: No es troba el nom d'usuari administrador.

en: Missing the library location.
ca: No es troba la ubicació de la mediateca.

en: Missing the server key.
ca: No es troba la clau de servidor.

en: Missing top property
ca: Falta propietat part superior

en: Missing type
ca: Falta el tipus

en: Missing width property
ca: Falta propietat amplada

en: Mode for hardware acceleration of web based content.
ca: Mode d'acceleració de maquinari de contingut basat en web.

en: Moderate
ca: Moderada

en: Modified
ca: Modificat

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: Modules
ca: Mòduls

en: Monday
ca: Dilluns

en: Monitor
ca: Monitorització

en: Month
ca: Mes

en: Monthly
ca: Per mesos

en: Monthly bandwidth Limit
ca: Límit d'amplada de banda mensual

en: More Statistics
ca: Més estadístiques

en: Move Folder
ca: Mou la carpeta

en: Move Folder -  %name%
ca: Mou la carpeta -  %name%

en: Move Window
ca: Moure la finestra

en: Move one step left
ca: Moure un pas a l'esquerra

en: Move one step right
ca: Moure un pas a la dreta

en: Move to Folder
ca: Mou a la carpeta

en: Move to Selected Folder:
ca: Mou a la carpeta seleccionada:

en: Move to the top left
ca: Aneu a la part superior esquerra

en: Move to the top right
ca: Mou a la part superior dreta

en: Multi Display
ca: Diverses pantalles

en: Multi Select Mode
ca: Mode multiselecció

en: Multiple Items Selected
ca: Múltiples elements seleccionats

en: Mute?
ca: Silencia

en: My Applications
ca: Les meves aplicacions

en: My Layouts?
ca: Les meves composicions

en: MySQL database (PDO MySql)
ca: Base de dades MySQL (PDO MySql)

en: Name
ca: Nom

en: Name cannot be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: Name filter
ca: Filtre de noms

en: Name must be between 1 and 50 characters
ca: El nom ha de tenir entre 1 i 50 caràcters

en: Name that should appear as Issuer when two factor authorisation is enabled
ca: Nom que ha d'aparèixer com a emissor quan estigui habilitat la autorització de dos factors

en: Navigate to Layout
ca: Navega cap a la Composició

en: Navigate to Widget
ca: Navega cap al Giny

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Nested Display
ca: Pantalla nidificada

en: Network
ca: Xarxa

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New CMS Address
ca: Nova adreça CMS

en: New CMS Key
ca: Nova clau CMS

en: New Configuration
ca: Nova configuració

en: New Folder
ca: Nova carpeta

en: New Password
ca: Contrasenya nova

en: New Playlist
ca: Nova llista de reproducció

en: New Redirect URI
ca: Nova URI de redirecció

en: New Tab
ca: Nova pestanya

en: New list content value is invalid as it does not include values for existing data
ca: La nova llista de contingut és invàlida i no inclou valors per les dades existents

en: New tags
ca: Noves etiquetes

en: Next
ca: Següent

en: Next Run
ca: Següent

en: Next widget
ca: Següent widget

en: No Client id provided
ca: No s'ha proporcionat Id de client

en: No Data returned from the source
ca: No hi ha dades retornades de la font

en: No Event
ca: Cap esdeveniment

en: No IP Address Specified
ca: No s'ha especificat cap adreça IP

en: No Image set, add from Toolbox or Upload!
ca: No hi ha cap imatge configurada, afegiu-la de la caixa d'eines o pugeu-la!

en: No Regions: Add a Region to start creating content by clicking here or the Edit Layout icon below!
ca: No hi ha regions: afegiu una regió per començar a crear contingut clicant aquí o a la icona d'edita la composició de sota!

en: No User ID provided
ca: No s'ha proporcionat Id d'usuari

en: No attributes could be mapped
ca: No es podrien mapar cap atribut

en: No attributes retrieved from the IdP
ca: Sense atributs recuperats de l'IDP

en: No audit log found for these dates
ca: No s'ha trobat cap registre d'auditoria per a aquestes dates

en: No config file recorded for task. Please recreate.
ca: No s'ha registrat cap fitxer de configuració per a la tasca. Recrear.

en: No data available in table
ca: No hi ha dades disponibles a la taula

en: No data found at the DataRoot %s
ca: No hi ha dades que es trobin al dataroot %s

en: No data found in request body
ca: No es troben dades al cos de petició

en: No display groups selected
ca: Cap grup de pantalles seleccionat

en: No display groups with View permissions
ca: No hi ha grups de visualització amb permisos de visualització

en: No displays with View permissions
ca: Cap pantalla amb permisos de visualització

en: No email
ca: Sense correu

en: No events for the chosen Display/Display Group on the selected date!
ca: No hi ha esdeveniments per al Grup de pantalles/pantalla a la data seleccionada!

en: No events message
ca: No hi ha missatges d'esdeveniments

en: No file to return
ca: No hi ha cap fitxer per tornar

en: No filters have been set for this dynamic Playlist, please click the Filters tab to define
ca: No s'han establert filtres per aquesta Llista de reproducció dinàmica, cliqueu a la pestanya de filtres per definir-los

en: No magic packet can been sent, since UDP is unsupported (not a registered socket transport)
ca: No es pot enviar cap paquet màgic ja que no hi ha suport d'UDP (no és un socket de transport registrat)

en: No match for event type
ca: No hi ha coincidències per aquest tipus d'esdeveniment

en: No matching records found
ca: No s'han trobat registres coincidents

en: No media to display!
ca: No hi ha contingut a mostrar!

en: No more results for this filter!
ca: No hi ha més resultat en aquest filtre!

en: No playlists to display!
ca: No hi ha llistes de reproducció per mostrar!

en: No regions present
ca: No hi ha regions

en: No results for %s
ca: No hi ha resultats per a %s

en: No super admins to use as the archive owner, please set one in the configuration.
ca: No hi ha súper-administradors per usar com a propietaris del fitxer, si us plau, establiu-ne un a la configuració.

en: No tags to assign
ca: No hi ha etiquetes per assignar

en: No tags to unassign
ca: No hi ha etiquetes per desassignar

en: No token returned
ca: No s'ha retornat cap token

en: No widgets need saving!
ca: No hi ha ginys que necessiten estalviar!

en: No widgets to display
ca: No hi ha ginys a mostrar

en: Noise Reduction
ca: Reducció de soroll

en: Nominated File
ca: Fitxer designat

en: Non users
ca: No usuaris

en: None
ca: Cap

en: North
ca: Nord

en: North East
ca: Nord-est

en: North West
ca: Nord-oest

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian Bokmål
ca: Bokmål noruec

en: Not Found
ca: No trobat

en: Not Required.
ca: No requerit.

en: Not a Draft
ca: No un esborrany

en: Not a Playlist
ca: No és una Llista de reproducció

en: Not a Region Playlist
ca: No és una Llista de reproducció amb regió

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: Not licenced
ca: No té llicència

en: Not shared
ca: No compartit

en: Not up to date
ca: Sense actualitzar

en: Note: It will only be updated in layouts you have permission to edit.
ca: Nota: només s'actualitzarà en les Composicions on tingueu permís d'edició.

en: Nothing to archive
ca: Res a arxivar

en: Nothing to remove
ca: No hi ha res a eliminar

en: Notice
ca: Avís

en: Notification
ca: Notificació

en: Notification Centre
ca: Centre de notificacions

en: Notification Centre allows for users to to create/edit Notifications sent to other Users or used in Layouts
ca: El centre de notificacions permet als usuari crear/editar notificacions per enviar a altres usuaris o per usar en Composicions

en: Notification Tidy
ca: Notificació ordenada

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notifications appear in the navigation bar
ca: Les notificacions apareixen a la barra de navegació

en: Notify by email?
ca: Notifica per correu electrònic

en: Notify current layout
ca: Notifica la composició actual

en: November
ca: Novembre

en: Now Showing
ca: Ara es mostra

en: Now marker Colour
ca: Color del marcador d'ara

en: Number
ca: Número

en: Number of Items
ca: Nombre d'elements

en: Number of Layouts
ca: Nombre de Composicions

en: Number of columns to display
ca: El nombre de columnes a mostrar

en: Number of display slots
ca: Nombre de ranures de pantalles

en: Number of events
ca: Nombre d'esdeveniments

en: Number of items
ca: Nombre d'elements

en: Number of rows to display
ca: Nombre de files a mostrar

en: Number of spots must be empty, 0 or a positive number
ca: El nombre de punts ha de ser buit, 0 o un nombre positiu

en: Number of times used as a home folder:
ca: Nombre de vegades que s'ha usat com a carpeta d'usuari:

en: OPS
ca: Ops

en: Object
ca: Objecte

en: Observed
ca: Observable

en: October
ca: Octubre

en: Odd Row Background Colour
ca: Color de fons de les files senars

en: Odd Row Text Colour
ca: Color de text de les files senars

en: Off
ca: Desactivat

en: Off when transparent
ca: Desactivat quan és transparent

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Offset
ca: Variació

en: Offset Left
ca: Desplaçament esquerre

en: Offset Top
ca: Desplaçament superior

en: On
ca: Activat

en: On Demand
ca: Demanda

en: On except Admin
ca: Excepte administrador

en: On/Off Timers
ca: Temporitzadors On / Off

en: On/Off Timers: Please check the days selected and remove the duplicates or empty
ca: Temporitzadors On / Off: comproveu els dies seleccionats i elimineu els duplicats o buits

en: On/Off Timers: Please enter a on and off date for any row with a day selected, or remove that row
ca: Temporitzadors On / Off: introduïu una data d'entrada i sortida per a qualsevol fila amb un dia seleccionat o elimineu aquesta fila

en: Onboarding Settings
ca: Paràmetres d'incorporació

en: Once ticked the two factor authentication will be set to ‘Off’ for this User Profile with any stored secret codes cleared. The User can now set up two factor authentication from the User Profile as before.
ca: Un cop marcat l'autenticació de dos factors es definirà a "desactivar" per a aquest perfil d'usuari amb els codis secrets emmagatzemats. L'usuari ara pot configurar dos factors d'autenticació del perfil de l'usuari com abans.

en: One of the Regions on this Layout does not have a Playlist, please contact your administrator.
ca: Una de les Regions d'aquesta Composició no té una Llista de reproducció, contacteu amb l'administrador.

en: Online
ca: En línia

en: Only 1 default per display type is allowed.
ca: Només es permet un valor per defecte per tipus de pantalla.

en: Only Administrator Users can truncate the log
ca: Només un administrador pot truncar el registre

en: Only Unused
ca: Només no usats

en: Only Used
ca: Només usats

en: Only my reports?
ca: Només els meus informes?

en: Only my schedules?
ca: Només els meus horaris?

en: Only show Daytime weather conditions
ca: Mostra només les condicions meteorològiques diürnes

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the category matches the selected option.
ca: Mostra només les alertes d'emergència en aquesta composició si la categoria coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the certainty matches the selected option.
ca: Mostra només alertes d'emergència en aquesta composició si la certesa coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the message type matches the selected option.
ca: Mostra només alertes d'emergència en aquesta composició si el tipus de missatge coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the response type matches the selected option.
ca: Mostra només les alertes d'emergència en aquesta composició si el tipus de resposta coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the scope matches the selected option.
ca: Mostra només les alertes d'emergència en aquesta composició si l'àmbit coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the severity matches the selected option.
ca: Mostra només alertes d'emergència en aquesta composició si la severitat coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the status matches the selected option.
ca: Mostra només les alertes d'emergència en aquesta composició si l'estat coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only show Emergency Alerts in this layout if the urgency matches the selected option.
ca: Mostra només alertes d'emergència en aquesta composició si la urgència coincideix amb l'opció seleccionada.

en: Only super and group admins can create users
ca: Només administradors de grup i súper poden crear usuaris

en: Open
ca: Obert

en: Open / Close Folder Search options
ca: Obre/Tanca les opcions de cerca de la carpeta

en: Open Natively
ca: Obrir de forma nativa

en: Open Weather Map API Key
ca: Mapa de temps obert clau API

en: Open a new window
ca: Obriu una finestra nova

en: Open as playlist
ca: Obre com una llista de reproducció

en: Open full screen
ca: Obre en pantalla completa

en: Open last saved report
ca: Obriu l'últim informe desat

en: OpenSSL
ca: Openssl

en: OpenSSL is used to seal and verify messages sent to XMR
ca: OpenSSL s'utilitza per segellar i verificar els missatges enviats a XMR

en: Operating Hours
ca: Hores de funcionament

en: Optional JavaScript
ca: JavaScript opcional

en: Optional Media name, if left empty it will default to the file name
ca: Nom opcional del contingut, si es deixa buit, s'agafarà el nom del fitxer.

en: Optional Stylesheet
ca: Full d'estil opcional

en: Optional Stylesheet Template
ca: Plantilla d'estils opcional

en: Optional message to be displayed under the input when entering data for this column
ca: Missatge opcional per mostrar quan s'entren dades per aquesta columna

en: Optionally provide a row limit for this DataSet. When left empty the DataSet row limit from CMS Settings will be used.
ca: Opcionalment, estableix un límit de files per aquest conjunt de dades. Quan es deixa buit, es farà servir el límit configurat en el CMS.

en: Optionally select Image or Video to be associated with this Menu Board Category
ca: Opcionalment, es pot escollir una imatge o vídeo per associar amb aquesta categoria del taulell de menú

en: Optionally select Image or Video to be associated with this Menu Board Product
ca: Opcionalment, es pot associar una imatge o un vídeo amb aquest producte al taulell de menú

en: Optionally select a Resolution to use for the selected Media. Leave blank to match with an existing Resolution closest in size to the selected media.
ca: Opcionalment, escolliu una resolució per utilitzar per al contingut seleccionat. Deixeu en blanc per escollir una resolució existent que s'aproximi al màxim a la mida del continguts escollit.

en: Optionally select existing template to use as a base for this Template
ca: Opcionalment, es pot escollir una plantilla per usar com a base per aquesta plantilla

en: Optionally set a colour to use as a background for if the item selected does not fill the entire screen.
ca: Opcionalment, escolliu un color per usar-lo com a fons per si l'element no omple la pantalla sencera.

en: Optionally set specific User Agent for this request, provide only the value, relevant header will be added automatically
ca: Opcionalment, establiu un User Agent específic per aquesta petició. Poseu només un valor. La capçalera s'afegirà automàticament.

en: Options
ca: Opcions

en: Or
ca: O

en: Order
ca: Ordre

en: Order Changed
ca: Ordre canviat

en: Organise and filter items by using Tags
ca: Organitza i filtra elements fents servir Etiquetes

en: Organise content sharing with Folders
ca: Organitza la compartició de contingut amb carpetes

en: Orientation
ca: Orientació

en: Original Height
ca: Alçada original

en: Original Padding
ca: Farcit original

en: Original Width
ca: Amplada original

en: Other
ca: Altres

en: Other - Other events
ca: Altres - Altres esdeveniments

en: Our documentation is there to help you at every turn. It’s updated regularly to reflect changes and additions to the platform, and so it’s a valuable reference tool for all users.
ca: La nostra documentació està disponible per ajudar-vos en qualsevol moment que ho necessiteu. S'actualitza regularment per reflectir els canvis i les millores de la plataforma i per tant és una eina de referència per a tots els usuaris.

en: Out of date
ca: Obsolet

en: Outdoor?
ca: Exterior

en: Outer Background Colour
ca: Color del fons exterior

en: Output Audit Trail as CSV
ca: Trail d'auditoria de sortida com a CSV

en: Overlay Layout
ca: Superposa la Composició

en: Overlay Layouts
ca: Superposició de Composicions

en: Override
ca: Substituir

en: Overwrite existing data?
ca: Sobreescriure dades existents?

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner User Group
ca: Grup d'usuaris del propietari

en: PATCH
ca: Pedaç

en: PDF
ca: Pdf

en: PDF document viewer
ca: Visor de documents PDF

en: PDO support with MySQL drivers must be enabled in PHP.
ca: El suport de PDO amb drivers MySQL ha d'estar habilitat al PHP.

en: PHP DOM XML extension to function.
ca: Cal extensió PHP DOM XML per funcionar.

en: PHP DOM core functionality enabled.
ca: Funcionalitat PHP DOM core habilitada.

en: PHP GD extension required to function.
ca: Extensió PHP GD necessària per funcionar.

en: PHP Gettext support to function.
ca: Cal suport PHP Gettext per funcionar.

en: PHP JSON extension required to function.
ca: Cal l'extensió PHP JSON per funcionar.

en: PHP PCRE support to function.
ca: Cal suport PHP PCRE per funcionar.

en: PHP SOAP extension required to function.
ca: Extensió de sabó PHP necessària per funcionar.

en: PHP Version
ca: Versió de PHP

en: PHP session support required to function.
ca: Suport de sessió PHP necessari per funcionar.

en: PHP version %s or later required.
ca: Cal versió %s o posterior de PHP.

en: PUT
ca: Posar

en: Pad
ca: Coixinet

en: Pad - use the first Playlist to pad any remaining Spots
ca: Pad - utilitza la primera Llista de reproducció per omplir els forats que hagin quedat perquè no quedin buits

en: Page
ca: Pàgina

en: Page Height
ca: Alçada de pàgina

en: Page Width
ca: Amplada de pàgina

en: Page to show all User Sessions throughout the platform
ca: Pàgina per mostrar totes les sessions d'usuari de la plataforma.

en: Page to show debug and error logging which may contain sensitive data
ca: Pàgina per mostrar registres d'error i de depuració que poden contenir dades sensibles.

en: Page to show the Audit Trail for all created/modified and removed items throughout the platform
ca: Pàgina per mostrar pistes d'auditoria per tots els elements creats/modificats a la plataforma.

en: Page to view/add/edit/delete Commands
ca: Pàgina per veure/afegir/editar/eliminar ordres

en: Page to view/add/edit/delete/download Player Software Versions
ca: Pàgina per veure/afegir/editar/eliminar/descarregar versions del reproductor

en: Page which allows for Module Management for the platform
ca: Pàgina que permet la gestió de mòduls a la plataforma.

en: Page which allows for Task Management for the platform
ca: Pàgina que permet la gestió de tasques a la plataforma

en: Page which allows for Transition Management for the platform
ca: Pàgina que permet la gestió de transicions a la plataforma.

en: Page which shows all Campaigns that have been created for the purposes of Campaign Management
ca: Pàgina que mostra totes les Campanyes que s'han creat per a la Gestió de Campanyes.

en: Page which shows all DataSets that have been created which can be used in multiple Layouts
ca: Pàgina que mostra tots els Conjunts de dades que s'han creat i que es poden usar en múltiples Composicions.

en: Page which shows all Dayparts that have been created
ca: Pàgina que mostra totes les franges horàries  que s'han creat

en: Page which shows all Display Setting Profiles that have been added
ca: Pàgina que mostra tots els perfils de paràmetres de pantalla que s'han afegit.

en: Page which shows all Events added to the Calendar for the purposes of Schedule Management
ca: Pàgina que mostra tots els Esdeveniment afegits a la Programació per poder gestionar la programació

en: Page which shows all Layouts that have been created for the purposes of Layout Management
ca: Pàgina que mostra totes les Composicions que s'han creat per a la Gestió de Composicions.

en: Page which shows all Playlists that have been created which can be used in multiple Layouts
ca: Pàgina que mostra totes les Llistes de reproducció que s'han creat i que es poden usar en múltiples Composicions.

en: Page which shows all Reports that have been Saved
ca: Pàgina que mostra tots els informes que s'han desat

en: Page which shows all Reports that have been Scheduled
ca: Pàgina que mostra tots els informes que s'han programat

en: Page which shows all Resolutions that have been added to the platform
ca: Pàgina que mostra totes les Resolucions que s'han afegit a la plataforma.

en: Page which shows all Tags that have been added for the purposes of Tag Management
ca: Pàgina que mostra totes les Etiquetes que s'han afegit per la Gestió d'Etiquetes.

en: Page which shows all Templates that have been saved
ca: Pàgina que mostra totes les Plantilles que s'han desat.

en: Page which shows all User Groups that have been created
ca: Pàgina que mostra tots els Grups d'usuari que s'han creat.

en: Page which shows all Users in the platform for the purposes of User Management
ca: Pàgina que mostra tots els Usuaris de la plataforma per gestionar-los.

en: Page which shows all items that have been uploaded to the Library for the purposes of Media Management
ca: La pàgina que mostra tots els elements que s'han pujat a la Mediateca per a la seva gestió

en: Paid plan?
ca: Pla de pagament?

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Changed
ca: S'ha canviat la contrasenya

en: Password Policy Regular Expression
ca: Expressió regular de directiva de contrasenyes

en: Password Protect Settings
ca: Contrasenya de protecció dels paràmetres

en: Password Reminder
ca: Recordatori de contrasenya

en: Password Reset
ca: Restabliment de la contrasenya

en: Password change required
ca: Canvi de contrasenya necessari

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Past
ca: Passat

en: Pattern of MAC-address is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or letter)
ca: El patró de l'adreça MAC no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = dígit o lletra)

en: Pattern of SecureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ca: El patró de la contrasenya SecureOn no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx"  (x = dígit o lletra MAJÚSCULA)

en: Pattern of secureOn-password is not "xx-xx-xx-xx-xx-xx" (x = digit or CAPITAL letter)
ca: El patró de la contrasenya SecureOn no és "xx-xx-xx-xx-xx-xx"  (x = dígit o lletra MAJÚSCULA)

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause Report Schedule
ca: Pausa l'informe programat

en: Paused %s
ca: Pausat %s

en: Pending
ca: Pendents

en: Per Minute
ca: Per minuts

en: Permissions
ca: Permisos

en: Persian (Farsi)
ca: Persa (farsi)

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone home key
ca: Clau de Phone Home

en: Phone home time
ca: Hora de Phone Home

en: Pick a command to send to the Player. If the CMS has XMR enabled this will be sent immediately, otherwise it will show an error.
ca: Trieu una ordre per enviar al reproductor. Si el CMS té XMR activat, s'enviarà immediatament, en cas contrari, es mostrarà un error.

en: Picture Settings
ca: Configuració d'imatges

en: Picture: Please check the settings selected and remove the duplicates or empty
ca: Imatge: comproveu la configuració seleccionada i elimineu els duplicats o buits

en: Pipe
ca: Barra vertical

en: Play Count
ca: Recompte de reproduccions

en: Play Layout preview
ca: Play Disseny previst

en: Play Preview
ca: Reprodueix la previsualització

en: Play a video locally stored on the client
ca: Reprodueix un vídeo desat localment en el client

en: Play count
ca: Nombre de reproduccions

en: Player Code
ca: Codi de reproductor

en: Player Software
ca: Programari del reproductor

en: Player Status Window
ca: Finestra d'estat del reproductor

en: Player Type
ca: Tipus de reproductor

en: Player Version
ca: Versió del jugador

en: Player Version Name
ca: Nom de la versió del reproductor

en: Player Versions
ca: Versions

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Playlist %name%
ca: Llista de reproducció %name%

en: Playlist %s moved to Folder %s
ca: La llista de reproducció %s s'ha mogut a la carpeta %s

en: Playlist Content
ca: Contingut de la llista de reproducció

en: Playlist Dashboard
ca: Tauler de Llistes de reproducció

en: Playlist Dashboard showing all Playlists configured in Layouts the user has access to modify.
ca: Tauler de Llistes de reproducció que mostra totes les llistes configurades en Composicions que l'usuari té permisos per modificar.

en: Playlist Dashboard showing only the Playlists configured in Layouts the user has access to modify.
ca: Tauler de Llistes de reproducció que mostra només les llistes configurades en Composicions que l'usuari té permisos per modificar.

en: Playlist Duration Updates
ca: Actualitzacions en la durada de la llista de reproducció

en: Playlist Editor
ca: Editor de llistes de reproducció

en: Playlist Id
ca: Id de la Llista de reproducció

en: Playlist converted to global!
ca: Llista de reproducció convertida en global!

en: Playlist needs a name to be converted!
ca: La Llista de reproducció necessita un nom per poder fer la conversió!

en: Playlist save order failed!
ca: Ha fallat el desat de al Llista de reproducció!

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Please check the bandwidth graphs and display status for %s to investigate the issue.
ca: Comproveu els gràfics d'amplada de banda i visualitzeu l'estat de %s per investigar el problema.

en: Please choose either round-robin or block play order for this list
ca: Escolliu el tipus d'ordenació per aquesta llista entre round-robin o reproducció de blocs

en: Please correct the error with this Widget
ca: Corregiu l'error amb aquest widget

en: Please enter Application name
ca: Introduïu el nom de l'aplicació

en: Please enter Layout code
ca: Introduïu un codi de composició

en: Please enter a CRON expression in the Schedule
ca: Introduïu una expressió CRON a la programació

en: Please enter a Password.
ca: Introduïu una contrasenya, si us plau.

en: Please enter a SQL clause for how this dataset should be ordered
ca: Introduïu una clàusula SQL per indicar com s'ha d'ordenar aquest conjunt de dades

en: Please enter a SQL clause to filter this DataSet.
ca: Introduïu una clàusula SQL per filtrar aquest conjunt.

en: Please enter a code between 1 and 50 characters containing only alpha characters and no spaces
ca: Introduïu un codi entre 1 i 50 caràcters que continguin només caràcters alfa i sense espais

en: Please enter a command name between 1 and 254 characters
ca: Introduïu un nom d'ordre de 1 a 254 caràcters

en: Please enter a description between 1 and 1000 characters
ca: Introduïu una descripció entre 1 i 1000 caràcters

en: Please enter a display group name
ca: Introduïu un nom de grup de pantalles, si us plau

en: Please enter a from date
ca: Introduïu una data d'inici

en: Please enter a minimum recommended duration in seconds for this Module.
ca: Introduïu una durada mínima recomanada en segons per aquest mòdul.

en: Please enter a password for this user.
ca: Introduïu si us plau una contrasenya per aquest usuari.

en: Please enter a password for this user. This user will have full access to the system
ca: Introduïu una contrasenya per aquest usuari.  Tindrà accés complet al sistema

en: Please enter a positive countdown duration
ca: Introduïu la durada de compte enrere

en: Please enter a positive warning duration
ca: Introduïu una durada de l'avís

en: Please enter a user name for the first administrator account.
ca: Introduïu si us plau un nom d'usuari pel primer compte d'administrador.

en: Please enter a valid email address or leave it empty.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic vàlida o deixeu-la buida.

en: Please enter a valid formula
ca: Introduïu una fórmula vàlida

en: Please enter author name
ca: Introduïu el nom de l'autor

en: Please enter password for the Admin account.
ca: Introduïu si us plau la contrasenya pel compte d'administrador.

en: Please enter playlist name
ca: Introduïu el nom de la llista de reproducció

en: Please enter the Code identifier for the Layout as assigned in the Add / Edit Layout form.
ca: Introduïu el Codi identificador de la Composició que s'ha assignat en el formulari d'afegir o editar la Composició.

en: Please enter the Lower Row Limit for this DataSet (enter 0 for no limit).
ca: Introduïu el límit inferior de files d'aquest Conjunt de dades (poseu 0 per no posar límit).

en: Please enter the Upper Row Limit for this DataSet (enter 0 for no limit).
ca: Introduïu el límit superior de files d'aquest Conjunt de dades (poseu 0 per no posar límit).

en: Please enter the element in your remote data which we should use as the starting point when we match the remote Columns. This should be an array or an object. You can use the test button below to see the structure that is returned.
ca: Introduïu l'element de les vostres dades remotes que hauríem d'utilitzar com a punt de partida quan coincidim amb les columnes remotes. Aquesta hauria de ser una matriu o un objecte. Podeu utilitzar el botó de prova a continuació per veure l'estructura que es retorna.

en: Please enter the hostname for the MySQL server. This is usually localhost.
ca: Introduïu si us plau el nom de host del servidor MySQL. Normalment és localhost.

en: Please enter the name of the database that should be created.
ca: Introduïu si us plau el nom de la base de dades que s'ha de crear.

en: Please enter the name of the database that should be used.
ca: Introduïu el nom de la base de dades que s'hauria d'utilitzar.

en: Please enter the name of the database user that should be created.
ca: Introduïu si us plau el nom d'usuari de la base de dades que s'ha de crear.

en: Please enter the name of the database user that should be used.
ca: Introduïu el nom de l'usuari de la base de dades que s'hauria d'utilitzar.

en: Please enter the number of hours you would like to cache mastodon images.
ca: Introduïu el nombre d'hores que vulgueu tenir els imatges de Mastodon a la memòria cau.

en: Please enter the number of minutes you would like to cache ICS feeds.
ca: Introduïu el nombre de minuts que voleu emmagatzemar a la memòria cau els canals d'ICS.

en: Please enter the number of rows per page. 0 for no pages.
ca: Introduïu el número de files per pàgina. 0 per cap pàgina.

en: Please enter the number of seconds you would like to cache mastodon search results.
ca: Introduïu el nombre de segons que vulgueu mantenir en la memòria cau els resultats de cerca de Mastodon

en: Please enter the password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Please enter the password you use to connect to %service%
ca: Introduïu la contrasenya per connectar-vos a %service%

en: Please enter the private address for XMR.
ca: Introduïu l'adreça privada de XMR.

en: Please enter the public address for XMR.
ca: Introduïu l'adreça pública per XMR, si us plau.

en: Please enter the update interval in minutes. This should be kept as high as possible. For example, if the data will only change once per hour this could be set to 60.
ca: Introduïu l'interval d'actualització en minuts. S'hauria de mantenir tan alt com es pugui. Per exemple, si les dades només canvien una vegada cada hora es podria establir en 60.

en: Please enter the user name of an account that has administrator privileges on the MySQL server.
ca: Introduïu si us plau el nom d'usuari d'un compte que tingui privilegis d'administrador en el servidor MySQL.

en: Please enter the username you use to connect to your dashboard service.
ca: Introduïu el nom d'usuari que feu servir per connectar-vos al vostre servei de dashboard.

en: Please enter title
ca: Introduïu el títol

en: Please enter your Two Factor authentication code
ca: Introduïu el vostre codi d'autenticació de dos factors

en: Please enter your new password
ca: Introduïu la contrasenya nova

en: Please enter your password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Please make sure to select a Layout for all Displays in this Sync Group.
ca: Assegureu-vos d'escollir una Composició per a totes les Pantalles d'aquest Grup de sincronització

en: Please note that removing a media item from the Library will also delete it from the Published version of this Layout and you won't be able to undo that action by discarding your changes. Displays will also be immediately effected.
ca: Tingueu en compte que al suprimir un element multimèdia de la biblioteca també el suprimirà de la versió publicada de la Composició i no podreu desfer aquesta acció descartant els canvis. Les pantalles també es veuran afectades immediatament.

en: Please note that video scaling and video streaming via RTSP is only supported by Android, webOS and Linux players at the current time. The HLS streaming Widget can be used to show compatible video streams on Windows.
ca: Tingueu en compte que la transmissió i l'escalat de vídeo via RTSP només és compatible en aquest moment amb els reproductors Android, WebOS i Linux. El giny de retransmissió HLS es pot usar per mostrar retransmissions compatibles a Windows.

en: Please note that your CMS needs to make a successful call to our Authentication Service for this feature to work.
ca: Tingueu en compte que el vostre CMS ha de fer una trucada reeixida al nostre servei d'autenticació per a aquesta funció.

en: Please note:
ca: Tingueu en compte:

en: Please note: Once the CMS Address and Key are authenticated in this form the Display will attempt to register with the CMS Instance details entered. Once transferred the Display will stop communicating with this CMS Instance.
ca: Tingueu en compte: una vegada que l'adreça i la clau del CMS s'autentiquen en aquest formulari, la pantalla intentarà registrar-se amb les dades d'instància CMS introduïdes. Un cop transferit, la pantalla deixarà de comunicar-se amb aquesta instància CMS.

en: Please note: The folder location for mysqldump must be available in your path environment variable for this to work and the php exec command must be enabled.
ca: Tingueu en compte: la ubicació de la carpeta per a MySQLDump ha d'estar disponible a la vostra variable d'entorn de camí per a això per treballar i la comanda PHP Exec ha d'estar habilitada.

en: Please open a new window and recreate the problem. While you do that we are going to log all of the actions taken in a text based log. We won't capture screenshots or videos, so if you feel that this would be useful please capture those manually and add them to the zip file you will download in the next step.
ca: Obriu una finestra nova i recreeu el problema. Mentre feu que anem a registrar totes les accions realitzades en un registre basat en text. No capturarem captures de pantalla ni vídeos, de manera que si creieu que això seria útil, si us plau, captureu-los manualment i afegiu-los al fitxer zip que es descarregarà al pas següent.

en: Please press the back button in your browser.
ca: Premeu el botó de retrocés al vostre navegador.

en: Please press the button below to go to your homepage or press back in your browser
ca: Premeu el botó de sota per anar a la pàgina d'inici o premeu enrere als vostre navegador

en: Please provide Layout id or Campaign id
ca: Proporcioneu un identificador de disseny o identificació de la campanya

en: Please provide Layout specific campaign ID
ca: Proporcioneu un identificador de campanya específic de disseny

en: Please provide Media to Assign
ca: Proporcioneu mèdia per assignar

en: Please provide a Layout ID or Campaign ID
ca: Proporcioneu un identificador de disseny o identificació de la campanya

en: Please provide a body
ca: Proporcioneu un cos

en: Please provide a column heading.
ca: Proporcioneu un encapçalament de columna.

en: Please provide a database host. This is usually localhost.
ca: Proporcioneu un host de la base de dades. Normalment és localhost.

en: Please provide a from/to date.
ca: Proporcioneu un / fins a la data.

en: Please provide a height
ca: Proporcioneu una alçada

en: Please provide a name
ca: Proporcioneu un nom

en: Please provide a name for the existing database.
ca: Proporcioneu un nom per la base de dades existent.

en: Please provide a name for the new database.
ca: Proporcioneu un nom per la nova base de dades.

en: Please provide a password for the existing database.
ca: Proporcioneu una contrasenya per la base de dades existent.

en: Please provide a password for the new database.
ca: Proporcioneu una contrasenya per la nova base de dades.

en: Please provide a subject
ca: Proporcioneu un tema

en: Please provide a user for the existing database.
ca: Proporcioneu un usuari per la base de dades existent.

en: Please provide a user for the new database.
ca: Proporcioneu un usuari per la nova base de dades.

en: Please provide a width
ca: Proporcioneu una amplada

en: Please provide an admin user name.
ca: Proporcioneu un nom d'usuari administrador.

en: Please provide an alternative column heading %s can not be used.
ca: No es pot utilitzar un encapçalament de columna alternatiu %s.

en: Please provide the code displayed on the Player screen
ca: Proporcioneu el codi que es mostra a la pantalla del reproductor

en: Please provide the remote URL to the file
ca: Proporcioneu l'URL remot al fitxer

en: Please provide the value for this Tag and confirm by pressing enter on your keyboard.
ca: Establiu un valor per aquesta etiqueta i confirmeu-lo prement la tecla Enter del teclat.

en: Please provide valid email address
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic vàlida

en: Please provide valid sending email address in CMS Settings on Network tab
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic vàlida en la pestanya CMS a la pestanya CMS

en: Please provide your Two Factor Authorisation Code
ca: Proporcioneu el vostre codi d'autorització de dos factors

en: Please provide your Two Factor Authorisation Recovery Code
ca: Proporcioneu el vostre codi de recuperació d'autorització de dos factors

en: Please provide your credentials
ca: Introduïu les vostres credencials

en: Please provide your user name
ca: Proporcioneu el vostre nom d'usuari

en: Please repeat the new Password.
ca: Repetiu la contrasenya nova.

en: Please save this file to your PC.
ca: Deseu aquest fitxer en el vostre PC, si us plau.

en: Please scan the following image with your app:
ca: Escaneu la imatge següent amb la vostra aplicació:

en: Please select a Action Type for this event.
ca: Seleccioneu un tipus d'acció per aquest esdeveniment

en: Please select a Action trigger code for this event.
ca: Seleccioneu un codi de disparador d'acció per aquest esdeveniment.

en: Please select a Campaign for this Event to show
ca: Seleccioneu una Campanya per mostrar aquest esdeveniment

en: Please select a Campaign/Layout for this event.
ca: Seleccioneu una Campanya/Composició per aquest esdeveniment.

en: Please select a Command for this event.
ca: Seleccioneu una ordre per aquest esdeveniment.

en: Please select a DataSet
ca: Seleccioneu un conjunt de dades

en: Please select a Layout code for this event.
ca: Seleccioneu un codi de Composició per aquest esdeveniment.

en: Please select a Layout for this Event to show
ca: Seleccioneu una Composició per mostrar en aquest Esdeveniment

en: Please select a Layout or Campaign for this Event to show
ca: Seleccioneu la Composició o Campanya que l'esdeveniment ha de mostrar

en: Please select a Playlist to manage
ca: Seleccioneu una llista de reproducció per gestionar-la

en: Please select a Region
ca: Seleccioneu una regió

en: Please select a clock face.
ca: Seleccioneu un tipus de rellotge.

en: Please select a column to be the item content
ca: Seleccioneu una columna per ser el contingut de l'article

en: Please select a column to be the item content. We will try to convert this to a date/time and if we can't we will use the current date/time.
ca: Seleccioneu una columna per ser el contingut de l'article. Intentarem convertir-ho en una data / hora i si no podem utilitzar la data / hora actual.

en: Please select a column to be the item summary
ca: Seleccioneu una columna per ser el resum de l'element

en: Please select a column to be the item title
ca: Seleccioneu una columna per ser el títol de l'article

en: Please select a command for this Event.
ca: Seleccioneu una ordre per a aquest esdeveniment.

en: Please select a template
ca: Seleccioneu una plantilla

en: Please select a theme for the clock.
ca: Seleccioneu un tema per al rellotge, si us plau.

en: Please select action Type
ca: Seleccioneu un tipus d'acció

en: Please select at least 1 Playlist to embed
ca: Seleccioneu almenys una llista de reproducció per inserir

en: Please select at least one option
ca: Seleccioneu almenys una opció

en: Please select lead Display for this sync group
ca: Escolliu una Pantalla guia per aquest Grup de sincronització

en: Please select one or more displays / groups for this event to be shown on.
ca: Seleccioneu una o més pantalles/grups on mostrar aquest esdeveniment.

en: Please select one or more displays / groups for this notification to be shown on - Layouts will need the notification widget.
ca: Si us plau, seleccioneu una o més pantalles / grups per a aquesta notificació que es mostraran en - els dissenys necessitaran el giny de notificació.

en: Please select one or more users / groups who will receive this notification.
ca: Seleccioneu un o més usuaris / grups que rebran aquesta notificació.

en: Please select the Campaign you would like to assign this Layout to. It will be assigned to the end of the Campaign.
ca: Seleccioneu la campanya que voleu assignar aquesta Composició. S'assignarà al final de la Campanya.

en: Please select the Code identifier for the Layout that Player should navigate to when this Action is triggered.
ca: Seleccioneu un identificador de codi per aquesta composició de manera que el reproductor hagi de navegar-hi quan l'acció es dispari.

en: Please select the DataSet to use as a source of data for this template.
ca: Seleccioneu un Conjunt de dades per usar com a origen de dades d'aquesta plantilla.

en: Please select the Event Type
ca: Seleccioneu el tipus d'esdeveniment

en: Please select the effect that will be used to transition between items.
ca: Seleccioneu l'efecte que s'utilitzarà per transitar entre els elements.

en: Please select the order this event should appear in relation to others when there is more than one event scheduled
ca: Seleccioneu l'ordre en què aquest esdeveniment s'ha de mostrar en relació a d'altres quan n'hi ha més d'un de programat

en: Please select the type of countdown.
ca: Seleccioneu el tipus de compte enrere.

en: Please set Player Software Version
ca: Establiu la versió del programari del reproductor

en: Please tick the box if you would like to delete all the Data contained in this DataSet
ca: Si us plau, marqueu la casella si voleu eliminar totes les dades que conté aquest conjunt de dades

en: Please use the buttons below to generate or show your two factor recovery codes.
ca: Utilitzeu els botons següents per generar o mostrar els vostres dos codis de recuperació de factor.

en: Polish
ca: Polonès

en: Populate with Library Media matching the criteria below and automatically maintain the Playlist.
ca: Omple amb els continguts multimèdia que coincideixin amb els criteris següents i manté automàticament la llista de reproducció.

en: Populate with Library Media matching the criteria below. This is a one time assignment and is not automatically maintained.
ca: Omple amb els continguts multimèdia que coincideixin amb els criteris següents. Es fa una assignació única i no es manté automàticament.

en: Port is not a number within the range of 0 till 65536. Port Provided:
ca: El port no és dins del rang de 0 a 65536. Port proporcionat:

en: Portrait
ca: Vertical

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Português Brasil
ca: Portuguès - Brasil

en: Positioning
ca: Posició

en: Post Header Text Colour
ca: Color del text de l'apunt de la capçalera

en: Power Only
ca: Potència només

en: Powerpoint. PPT, PPS
ca: PowerPoint. Ppt, pps

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preload?
ca: Precarrega

en: Prepare
ca: Preparació

en: Prev
ca: Previ

en: Prevent Sleep?
ca: Evita el mode de suspensió

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Preview Campaign
ca: Vista prèvia de campanya

en: Preview Draft Layout
ca: Previsualitza la composió en esborrany

en: Preview Enabled
ca: Vista prèvia habilitada

en: Preview Enabled?
ca: Habilita la vista prèvia

en: Preview Layout
ca: Vista prèvia de la composició

en: Preview failed!
ca: Previsualització ha fallat!

en: Preview in new window
ca: Previsualitza en una nova finestra

en: Preview media
ca: Previsualitza el contingut

en: Preview stopped!
ca: Previsualització aturada!

en: Preview your selection in a new tab
ca: Previsualitzeu la vostra selecció en una pestanya nova

en: Previous
ca: Prèvia

en: Previous Run
ca: Execució anterior

en: Previous widget
ca: Widget anterior

en: Price
ca: Preu

en: Primary
ca: Primari

en: Print
ca: Imprimeix

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority must be 0 or a positive number
ca: La prioritat ha de ser 0 o un nombre positiu

en: Priority?
ca: Prioritat?

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Privacy Url
ca: URL de privacitat

en: Private
ca: Privat

en: Private Folder
ca: Carpeta privada

en: Private Item
ca: Ítem ​​privat

en: Problem copying file in the Library Folder
ca: Fitxer de còpia de problemes a la carpeta de la biblioteca

en: Problem moving downloaded file into the Library Folder
ca: Problema en moviment del fitxer descarregat a la carpeta de la biblioteca

en: Problem moving uploaded file into the Attachment Folder
ca: Problema en moure el fitxer carregat a la carpeta adjunta

en: Problem moving uploaded file into the Library Folder
ca: Hi hagut un problema en moure el fitxer pujat a la carpeta de la mediateca

en: Problem with Form Template
ca: Problema amb formulari de plantilles

en: Processing %d results into %d potential columns
ca: Processant %d Resultats en %d Columnes potencials

en: Processing Result with Data Root %s
ca: Processament de resultats amb l'arrel de dades %s

en: Processing as Multiple Rows
ca: Processament com a files múltiples

en: Processing as a Single Row
ca: Processament com a sola fila

en: Processing...
ca: Processament ...

en: Product Options
ca: Opcions de producte

en: Product border colour
ca: Color de la vora del producte

en: Production
ca: Producció

en: Products for
ca: Productes per

en: Products for
ca: Productes per

en: Profile
ca: Perfil

en: Proof of Play
ca: Registre de reproducció

en: Proof of Play Reports which include summary and distribution by Layout, Media or Event
ca: Informes de registre de reproduccions que inclouen un resum i la distribució per composició, element multimèdia o esdeveniment

en: Properties
ca: Propietats

en: Property
ca: Propietat

en: Protected
ca: Protegida

en: Provide Column number relative to the spreadsheet, numeration starts from 0 ie to get values from Column A from spreadsheet to this column enter 0
ca: Proporcioneu el número de columna relatiu al full de càlcul, la numeració s'inicia des de 0, és a dir, obtenir valors de la columna A de full de càlcul a aquesta columna Introduïu 0

en: Provide a Password which will be required to access settings
ca: Proporcioneu una contrasenya que es necessitarà per accedir a la configuració

en: Provide a custom clause instead of using the clause builder above.
ca: Proporcioneu una clàusula personalitzada en lloc d'utilitzar el constructor de la clàusula anterior.

en: Provide a date and time to end the Repeat for this Event. Leave empty to Repeat indefinitely.
ca: Proporcioneu una data i hora per finalitzar la repetició d'aquest esdeveniment. Deixeu buit per repetir indefinidament.

en: Provide an optional Value for this Tag. If no Value is required, this field can be left blank
ca: Introduïu un valor opcional per aquesta etiqueta. Si no cal cap valor, el camp es pot deixar en blanc

en: Provide an optional Value for this Tag. If no Value is required, this field can be left blank.
ca: Un valor opcional per aquesta etiqueta. Si no cal valor, el camp es pot deixar en blanc.

en: Provide the Licence Code (formerly Licence email address) to license Players using this Display Profile.
ca: Proporcioneu el codi de llicència (abans l'adreça de correu associada a la llicència) per llicenciar els Reproductors que fan servir aquest perfil de Pantalla.

en: Provide the Licence Code to license Players using this Display Profile.
ca: Proporciona el codi de la llicència als reproductors amb llicència fent servir aquesta plantilla de pantalla.

en: Provided CMS Key is invalid
ca: La clau CMS proporcionada no és vàlida

en: Provided CMS URL is invalid
ca: L'URL CMS proporcionat no és vàlid

en: Provided Data Type doesn't exist
ca: El tipus de dades proporcionat no existeix

en: Provided DataSet Column Type doesn't exist
ca: El tipus de columna de conjunt de dades proporcionat no existeix

en: Provided Object not under permission management
ca: Objecte proporcionat no sota la gestió de permisos

en: Provided URL is invalid
ca: L'URL proporcionat no és vàlid

en: Provided formula is invalid
ca: La fórmula proporcionada no és vàlida

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Proxy Credentials
ca: Credencials del Proxy

en: Proxy Exceptions
ca: Excepcions Proxy

en: Proxy Port
ca: Port Proxy

en: Proxy URL
ca: URL Proxy

en: Public
ca: Públic

en: Publish
ca: Publica

en: Publish %layout%
ca: Publica %layout%

en: Publish Date
ca: Publica la data

en: Publish Now?
ca: Publica ara

en: Publish failed.
ca: La publicació ha fallat.

en: Published
ca: Publicat

en: Published %s
ca: Publicat %s

en: Published Date Column
ca: Columna de data publicada

en: Publishing
ca: S'està publicant

en: Publishing layouts with set publish dates
ca: Dissenys publicitaris amb Data de publicació

en: Purge All
ca: Purga'ls tots

en: Purge all Media files
ca: Purga tots els continguts

en: Quaterly
ca: Trimestral

en: Query builder
ca: Constructor de la consulta

en: Query params builder
ca: Constructor de paràmetres de la consulta

en: Quick Chart URL
ca: URL de diagrama ràpid

en: RGB
ca: Rgb

en: RSS Feeds for %dataSetName%
ca: Feeds RSS per a %dataSetName%

en: RSS Ticker.
ca: Ticker RSS.

en: RSS/Atom Feed to be displayed on the Status Dashboard
ca: El Canal RSS/Atom que es mostra al Tauler d'Estat

en: Raining
ca: Plovent

en: Random Widget each cycle?
ca: Giny aleatori a cada cicle

en: Randomise?
ca: Aleatori

en: Read Only
ca: Només de lectura

en: Real time?
ca: Temps real?

en: Reason
ca: Motiu

en: Reassign all items this User owns to the selected User.
ca: Reassigna tots els elements d'aquest usuari a l'usuari seleccionat.

en: Reassign items to another User
ca: Reassigna els elements a un altre usuari

en: Receive Display Notifications?
ca: Rebre notificacions de pantalles?

en: Receive System Notifications?
ca: Rebre notificacions del sistema

en: Reconfigure XMR
ca: Reconfigure xmr

en: Record geolocation on each Proof of Play?
ca: Enregistra la geolocalització en cada prova de reproducció

en: Recovery Code
ca: Codi de recuperació

en: Recovery codes will become active only after this form is successfully saved
ca: Els codis de recuperació només es faran actius després que aquest formulari es guardi amb èxit

en: Recovery for Display %s
ca: Recuperació de la pantalla %s

en: Recreate the Problem in a new window.
ca: Recreeu el problema en una finestra nova.

en: Recurring
ca: Repetitiu

en: Red
ca: Vermell

en: Reference
ca: Referència

en: Reference 1
ca: Referència 1

en: Reference 2
ca: Referència 2

en: Reference 3
ca: Referència 3

en: Reference 4
ca: Referència 4

en: Reference 5
ca: Referència 5

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh the Log
ca: Actualitzeu el registre

en: Refresh the Table
ca: Actualitzeu la taula

en: Region
ca: Regió

en: Region Actions:
ca: Accions de la regió:

en: Region ID
ca: Identificador de regió

en: Region Option not found
ca: Opció de regió no trobada

en: Region not found
ca: Regió no trobada

en: Regular Expression for password complexity, leave blank for no policy.
ca: Expressió regular per a la complexitat de contrasenyes, deixeu en blanc per a cap política.

en: Regular Maintenance
ca: Manteniment regular

en: Relationship Tree
ca: Arbre de relacions

en: Release Date
ca: Data de publicació

en: Released
ca: Alliberat

en: Remember Folder tree state globally?
ca: Recorda l'estat de l'arbre de carpetes globalment

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Reminder for %s
ca: Recordatori per a %s

en: Remote
ca: Remot

en: Remote Data Path
ca: Camí de dades remot

en: Remote DataSet %s failed to synchronise
ca: El conjunt de dades remot %s no s'ha pogut sincronitzar

en: Remote field is required when the column type is set to Remote
ca: Es requereix un camp remot quan el tipus de columna estigui configurat com a remot

en: Remote servers
ca: Servidors remots

en: Remote?
ca: Remot

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove Hashtags?
ca: Traieu els hashtags?

en: Remove Mentions?
ca: Elimina les mencions?

en: Remove Old Screenshots
ca: Elimina captures antigues

en: Remove URLs?
ca: Elimina URLs

en: Remove all changes failed!!
ca: Elimina tots els canvis fallits !!

en: Remove all media not currently in use?
ca: Eliminar tot mèdia no usat actualment?

en: Remove any cached data for this display.
ca: Elimina les dades en memòria cau d'aquesta pantalla.

en: Remove file from the Media Library
ca: Suprimeix el fitxer de la mediateca

en: Remove old revisions
ca: Eliminar revisions antigues

en: Remove tags from the list to remove them from elements that contain them.
ca: Elimineu les etiquetes de la llista per eliminar-les dels elements que les contenen.

en: Remove the XMR configuration for this Player and send a rekey action.
ca: Elimina la configuració XMR d'aquest reproductor i envia una acció de reclau.

en: Removed %d old Display screenshots
ca: S'han eliminat %d captures antigues

en: Removed %d rows
ca: %d files eliminades

en: Removed Audio
ca: Audio tret

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename and Delete existing Folders
ca: Reanomena i elimina les carpetes existents

en: Repeat
ca: Repetir

en: Repeat - repeat the Widgets in this Playlist until the number of Spots have been filled
ca: Repeteix - repeteix els Ginys de la Llista de reproducció fins el nombre de llocs s'hagi omplert

en: Repeat every must be a positive number
ca: Repetiu tots els ha de ser un nombre positiu

en: Repeat the new Password for this user.
ca: Repetiu la contrasenya nova per a aquest usuari.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: Repeats selection is invalid for Always or Daypart events
ca: La selecció de repeticions no és vàlida per a esdeveniments "sempre" o "franja horària"

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace Existing Media?
ca: Substitueix els elements multimèdia existents

en: Replacements
ca: Substitucions

en: Report Fault
ca: Informa d'un error

en: Report Name
ca: Nom de l'informe

en: Report Schedule
ca: Horari d'informe

en: Report Schedule not found
ca: No s'ha trobat l'horari d'informe

en: Report Schedules
ca: Programació d'informes

en: Report Type
ca: Tipus d'informe

en: Report an application fault
ca: Informa d'un error a l'aplicació

en: Report class not found
ca: No s'ha trobat la classe d'informe

en: Report schedule
ca: Programació d'informes

en: Report schedule cannot be deleted. Please ensure there are no saved reports against the schedule.
ca: No es pot suprimir la programació d'informes. Assegureu-vos que no hi hagi informes desats amb aquesta programació.

en: Reported Player Faults
ca: Fallades del reproductor informades

en: Reporting
ca: Informes

en: Reports
ca: Informes

en: Request Screen Shot
ca: Demana una captura

en: Request date: {{DATE}}
ca: Data de sol·licitud: {{DATA}}

en: Request sent for %s
ca: Petició enviada per %s

en: Request time: {{TIME}}
ca: Temps de sol·licitud: {{time}}

en: Required Value?
ca: Valor necessari?

en: Required file not found for Display and Layout Combination
ca: No s'ha trobat el fitxer necessari per a la combinació de pantalla i disseny

en: Required file not found for Display and Layout Widget
ca: No s'ha trobat el fitxer necessari per a la pantalla i el conjunt de disseny

en: Required file not found for Display and Media Combination
ca: El fitxer requerit no s'ha trobat per a la combinació de visualització i mitjans de comunicació

en: Required?
ca: Obligatori?

en: Requires PHP FileInfo support to function. If you are on Windows you need to enable the php_fileinfo.dll in your php.ini file.
ca: Cal suport de PHP FileInfo per funcionar. En el cas de Windows, cal habilitar php_fileinfo.dll en el fitxer php.ini.

en: Rescue - Rescue and recovery
ca: Rescat - Rescat i recuperació

en: Reset Password
ca: Restablir la contrasenya

en: Reset Report Schedule
ca: Restableix la programció de l'informe

en: Reset Secret?
ca: Restableix el secret?

en: Reset Two Factor Authentication
ca: Restablir l'autenticació de dos factors

en: Reset to previous run
ca: Restablir a l'execució anterior

en: Reset your client secret to prevent access from any existing application.
ca: Reinicia el secret de client per evitar l'accés des de qualsevol aplicació existent.

en: Reset zoom
ca: Restableix el zoom

en: Reshow welcome
ca: Torna a mostrar la benvinguda

en: Resize Limit
ca: Límit de redimensió

en: Resize Threshold
ca: Llindar de redimensió

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution not found
ca: Ressolució no trobada

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Resting Log Level
ca: Nivell de registre de descans

en: Restricted
ca: Restringit

en: Restricted high level access advised - potentially damaging system settings
ca: Recomanat accés restringit d'alt nivell - podria malmetre la configuració del sistema

en: Resume
ca: Resum

en: Resume Report Schedule
ca: Reprèn l'informe programat

en: Resumed %s
ca: S'ha reprès %s

en: Retest
ca: Provant de nou

en: Retire
ca: Retira

en: Retire %layout%
ca: Retira %layout%

en: Retire this layout or not? It will no longer be visible in lists
ca: Voleu retirar aquesta composició? Deixarà de ser visible a les llistes

en: Retire this media?
ca: Retira el contingut

en: Retire this template or not? It will no longer be visible in lists
ca: Retirar o no aquesta plantilla? Ja no serà visible en les llistes

en: Retire? It will no longer be visible when scheduling
ca: Retirat? Ja no serà visible a la programació

en: Retired
ca: Retirat

en: Retired %s
ca: %s retirat

en: Retired media remains on existing Layouts but is not available to assign to new Layouts.
ca: Els continguts retirats es mantenen a les Composicions existents, però no estan disponibles per assignar a noves Composicions.

en: Retired?
ca: Retira

en: Return Display Groups that contain the selected Display somewhere in the nested Display Group relationship tree.
ca: Retorna els grups de visualització que continguin la pantalla seleccionada en algun lloc de l'arbre de relació de la pantalla de visualització nidificada.

en: Return Display Groups that directly contain the selected Display.
ca: Retorna els grups de visualització que contenen directament la pantalla seleccionada.

en: Return to Layout View
ca: Torna a la vista de disseny

en: Retype New Password
ca: Torneu a introduir la contrasenya nova

en: Reverse Landscape
ca: Horitzontal invers

en: Reverse Portrait
ca: Vertical invers

en: Reverse conversion?
ca: Conversió inversa?

en: Revert %target% assignment
ca: Revert %target% assignació

en: Revert %target% creation
ca: Revert %target% creació

en: Revert %target% order
ca: Revert %target% Ordre

en: Revert %target% transformation
ca: Revert %target% de transformació

en: Revert failed: %error%
ca: Revertir ha fallat: %Error%

en: Revert last change
ca: Revertir el darrer canvi

en: Revised
ca: Revisat

en: Revoke
ca: Revoca

en: Revoke Access for this Application
ca: Revoca l'accés d'aquesta aplicació

en: Rich Text
ca: Text enriquit

en: Right
ca: Dreta

en: Right to Left (RTL)
ca: Dreta a esquerra (RTL)

en: Romanian
ca: Romaní

en: Round cells with multi colours and a full coloured header.
ca: Cel·les arrodonides de colors i capçalera totalment acolorida

en: Route is available through the API
ca: Ruta disponible mitjançant l'API

en: Row Limit
ca: Límit de files

en: Row Menu
ca: Menú de fila

en: Rows per page
ca: Files per pàgina

en: Run
ca: Correr

en: Run Intent
ca: Executar intenció

en: Run Now
ca: Executar ara

en: Run Now set on %s
ca: Executar ara establert en %s

en: Run Task Now
ca: Executar tasques ara

en: Run Test-Request for %s
ca: Executeu la sol·licitud de prova per a %s

en: Run at CMS Time?
ca: Executa amb l'hora del CMS

en: Run once a day, midnight
ca: Córrer una vegada al dia, mitjanit

en: Run once a month, midnight, first of month
ca: Executeu una vegada al mes, la mitjanit, primer de mes

en: Run once a week, midnight on Monday
ca: Executeu una vegada a la setmana, la mitjanit del dilluns

en: Run once a year, midnight, Jan. 1
ca: Executeu una vegada a l'any, la mitjanit, l'1 de gener

en: Run report results: %s.
ca: Execució de resultats d'informes: %s.

en: Run reporting on a variety of different KPI's and metrics applicable to the Features enabled.
ca: Executa un informe d'una varietat d'indicador clau de rendiment i mètriques aplicables a les funcions habilitades.

en: Run through the library and remove unused and unnecessary files
ca: Revisa la mediateca i elimina els fitxers que no s'utilitzen

en: Russian
ca: Rus

en: SOAP Extension
ca: Extensió SOAP

en: STS Time out
ca: Time Sts

en: Safety - General emergency and public safety
ca: Seguretat - Emergència general i seguretat pública

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desa

en: Save Template
ca: Desa la plantilla

en: Save all changes failed!
ca: Desa tots els canvis ha fallat!

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Save changes
ca: Guardar canvis

en: Save editor changes
ca: Deseu els canvis de l'editor

en: Save order failed: %error%
ca: S'ha produït un error en desar l'ordre: %error%

en: Save this Layout as a Template?
ca: Desa aquesta composició com a plantilla?

en: Saved %s
ca: Desat %s

en: Saved Reports
ca: Informes desats

en: Saved as
ca: Guardat com

en: Saved report cannot be deleted
ca: L'informe desat no es pot suprimir

en: Saved reports
ca: Informes desats

en: Saving into root folder is disabled, please select a different folder
ca: El desat a la carpeta arrel està deshabilitat, seleccioneu una carpeta diferent

en: Scale
ca: Escala

en: Scale Content?
ca: Escala el contingut

en: Scale Percentage
ca: Percentatge d'escala

en: Scale type
ca: Tipus d'escalat

en: Schedule
ca: Programació

en: Schedule Event
ca: Programa un esdeveniment

en: Schedule ID
ca: Identificador de la programació

en: Schedule Name
ca: Nom del programa

en: Schedule reminder
ca: Recordatori de programació

en: Schedule with view sharing?
ca: Programa amb la compartició de la vista

en: Scheduling
ca: Planificació

en: Scopes
ca: Àmbits

en: Scopes grant the Application access to specific routes, all GET,POST and PUT calls for the selected scopes, will be available to use by this Application.
ca: Àmbits garanteix l'accés a l'aplicació per a rutes específiques. Totes les crides GET, POST i PUT dels àmbits seleccionats estaran disponibles per ser usades a l'aplicació.

en: Screen Dimensions
ca: Dimensions de la pantalla

en: Screen Shot Size
ca: Mida de la captura de pantalla

en: Screen Size
ca: Mida de la pantalla

en: Screen shot interval
ca: Interval de captura de pantalla

en: Screen shot?
ca: Captura de pantalla

en: Screen size
ca: Mida de la pantalla

en: Screenshots can be seen in the Display Grid by selecting Column Visibility and enabling the Screenshot column.
ca: Les captures de pantalla es poden veure a la graella de visualització seleccionant visibilitat de columna i habilitant la columna de la captura de pantalla.

en: Scroll Horizontal
ca: Desplaçament horitzontal

en: Scroll Vertical
ca: Desplaçament vertical

en: Scroll to selected widget
ca: Desplaceu-vos al widget seleccionat

en: Search
ca: Cerca

en: Search for Layout Templates
ca: Cerca plantilles de composició

en: Search in all folders
ca: Cerca a totes les carpetes

en: Search on
ca: Cerca a

en: Search:
ca: Cerca:

en: Second factor secret
ca: Secret de segon factor

en: Secondary
ca: Secundari

en: Secondary steps colour
ca: Color dels passos secundaris

en: Seconds
ca: Segons

en: Seconds hand colour
ca: Color de la busca dels segons

en: Seconds this event should be scheduled for
ca: Segons en que s'ha de programar l'esdeveniment

en: Section
ca: Secció

en: Securely connect to services like Microsoft PowerBI and display dashboards
ca: Connecta de forma segura a serveis com Microsoft PowerBI i mostra taulers

en: Security - Law enforcement, military, homeland and local/private security
ca: Seguretat - Forces de seguretat, militars, policia local i seguretat privada

en: Select
ca: Selecciona

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Folder
ca: Selecciona una carpeta

en: Select Lead Display for this sync group
ca: Escolliu la Pantalla guia per aquest grup de sincronització

en: Select a Playlist to use. The selected playlist will be shown full screen for this event.
ca: Escolliu una llista de reproducció per utilitzar. La llista escollida es mostrarà a pantalla completa en aquest esdeveniment.

en: Select a User Group for this User so that they get access to the parts of the application they need.
ca: Seleccioneu un Grup d'usuaris de tal manera que tingui accés a les part de l'aplicació que necessiti.

en: Select a custom font - leave empty to use the default font.
ca: Seleccioneu una font personalitzada: deixeu buit per utilitzar la font predeterminada.

en: Select a day part that should act as operating hours for this display -  email alerts will not be sent outside of operating hours
ca: Seleccioneu una part de dia que hauria d'actuar com a hores d'operació d'aquesta pantalla: les alertes de correu electrònic no s'enviaran fora de les hores de funcionament

en: Select a day part that should act as operating hours for this display - email alerts will not be sent outside of operating hours
ca: Seleccioneu una part de dia que hauria d'actuar com a hores d'operació d'aquesta pantalla: les alertes de correu electrònic no s'enviaran fora de les hores de funcionament

en: Select a property to display inputs
ca: Seleccioneu una propietat per mostrar les entrades

en: Select an Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select an Image or Video
ca: Escull una imatge o un vídeo

en: Select any folders the new user should have shared with them for viewing and editing.
ca: Seleccioneu les carpetes que els nou usuari hauria de tenir compartides per veure-les i editar-les.

en: Select images from the media library to replace the default weather backgrounds.
ca: Selecciona imatges de la mediateca per reemplaçar els fons per defecte del temps.

en: Select media to add
ca: Selecciona contingut per afegir

en: Select one or more rows to delete
ca: Seleccioneu una o més files per eliminar-les

en: Select sharing to grant to this application (scopes).
ca: Seleccioneu compartir per donar permissos a aquesta aplicació (àmbits).

en: Select source type of the provided remote Dataset URL
ca: Seleccioneu Tipus font de l'URL de conjunt de dades remot proporcionat

en: Select the Column Type
ca: Seleccioneu el tipus de columna

en: Select the Default setting to use for the collection for Proof of Play statistics for all Widgets.
ca: Seleccioneu la configuració predeterminada que s'utilitzarà per a la recopilació de proves d'estadístiques de reproducció per a tots els ginys.

en: Select the Default setting to use for the collection of Proof of Play statistics for all Layout Items.
ca: Seleccioneu la configuració predeterminada per utilitzar-la per a la recopilació de proves d'estadístiques de reproducció per a tots els elements de disseny.

en: Select the Default setting to use for the collection of Proof of Play statistics for all Media Items.
ca: Seleccioneu la configuració predeterminada per utilitzar-la per a la recopilació d'estadístiques de reproducció de tots els articles de comunicació.

en: Select the Default setting to use for the collection of Proof of Play statistics for all Playlists.
ca: Seleccioneu la configuració predeterminada per usar-a en la recopilació d'estadístiques de Prova de Reproducció de totes les llistes de reproducció.

en: Select the audio file that should be played when this Widget starts.
ca: Seleccioneu el fitxer d'àudio que s'hauria de reproduir quan comenci aquest giny.

en: Select the authentication requirements for the remote data source. These will be added to the request.
ca: Seleccioneu els requisits d'autenticació per a la font de dades remota. Aquests s'afegiran a la sol·licitud.

en: Select the dashboards type below
ca: Seleccioneu el tipus de taulers a sota

en: Select the date and time after which this media should be removed from the CMS - it will be removed from any existing widgets as well
ca: Seleccioneu la data i l'hora després del qual s'hauran d'eliminar aquest suport del CMS: s'eliminaran també de qualsevol widgets existents

en: Select the date and time to publish the layout
ca: Seleccioneu la data i l'hora de publicació de la composició

en: Select the dayparting information for this event. To set your own times select custom and to have the event run constantly select Always.
ca: Seleccioneu la franja horària d'aquest esdeveniment. Per configurar els vostres temps, seleccioneu "custom" i per executar-ho constantment, seleccioneu "always".

en: Select the end time for this event
ca: Seleccioneu l'hora en què ha d'acabar l'esdeveniment

en: Select the end time for this widget
ca: Seleccioneu la data i l'hora de finalització d'aquest giny

en: Select the language you would like to use.
ca: Seleccioneu l'idioma que voleu utilitzar.

en: Select the role which most closely matches what you want this User to do, or select manual.
ca: Seleccioneu el rol que s'ajusti més al que voleu que faci l'usuari o seleccioneu la creació manual.

en: Select the start time for this event
ca: Seleccioneu l'hora en què s'ha d'iniciar l'esdeveniment

en: Select the start time for this widget
ca: Seleccioneu la data i l'hora d'inici d'aquest giny

en: Select the target date and time.
ca: Seleccioneu la data i l'hora d'orientació.

en: Select the task you would like to run
ca: Seleccioneu la tasca que voleu executar

en: Select the type of Repeat required for this Event.
ca: Seleccioneu el tipus de repetició necessari per a aquest esdeveniment.

en: Select the type of event to schedule
ca: Seleccioneu el tipus d'esdeveniment a programar

en: Select the units you would like to use.
ca: Seleccioneu les unitats que voleu utilitzar.

en: Select to create a new database
ca: Selecciona per crear una nova base de dades

en: Select to provide a specific duration for this Widget
ca: Activeu per establir una durada específica per a aquest giny.

en: Select to use an existing database. Please note that when you use an existing database it must be empty of all other contents.
ca: Seleccionar per usar una base de dades existent. Tingueu en compte que si n'utilitzeu una d'existent, la base no pot tenir altres continguts. Ha de ser buida.

en: Select when you would like the Data to be truncated out of this DataSet. The criteria is assessed when synchronisation occurs and is truncated before adding new data.
ca: Seleccioneu quan voleu que les dades s'hagin truncat d'aquest conjunt de dades. Es valora els criteris quan es produeix la sincronització i es trunca abans d'afegir noves dades.

en: Select where the Navigation Menu should be positioned by default. Users can set an alternate view in their Preferences under their User Profile.
ca: Seleccioneu on s'ha de col·locar el menú de navegació per defecte. Els usuaris poden establir una visió alternativa en les seves preferències sota el seu perfil d'usuari.

en: Select where the Navigation Menu should be positioned. Once selected please refresh your browser window to apply changes.
ca: Seleccioneu on s'ha de col·locar el menú de navegació. Un cop seleccionada, actualitzeu la finestra del navegador per aplicar els canvis.

en: Select which video engine should be used to playback video. ExoPlayer is usually better, but if you experience issues you can revert back to Android Media Player. HLS always uses ExoPlayer. Available from v3 R300.
ca: Seleccioneu un giny de vídeo per reproduir vídeo. ExoPlayer és normalment millor, però si teniu problemes, podeu tornar a l'Android Media Player. HLS sempre fa servir ExoPlayer. Disponible des de la v3 R300.

en: Selecting this option will direct you to the Add User form where you can manually
                                        create user.
ca: Seleccionant aquesta opció se us redirigirà cap al formulari d'afegir un usuari on podeu crear
                                        manualment un usuari.

en: Selecting this option will remove any generic files that is are not currently linked to Displays. This process cannot be reversed.
ca: Si seleccioneu aquesta opció, eliminarà els fitxers genèrics que no estan vinculats a les pantalles. Aquest procés no es pot invertir.

en: Selecting this option will remove any media that is not currently being used in Layouts or linked to Displays. This process cannot be reversed.
ca: Seleccionant aquesta opció s'eliminarà qualsevol mèdia que no s'estigui utilitzant actualment en composicions o enllaçat a pantalles. Aquest procés no es pot desfer.

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Send Command
ca: Envia Ordre

en: Send Reset
ca: Envia el restabliment

en: Send Schedule in advance?
ca: Enviar programa per endavant?

en: Send files in advance?
ca: Enviar fitxers per endavant?

en: Send progress while downloading
ca: Envia progrés durant la descàrrega

en: Send repeat Display Timeouts
ca: Enviar errors de temps límit de pantalla repetits

en: Send this alert only to displays matching the alert's area?
ca: Envia aquesta alerta només a les pantalles que coincideixin amb l'àrea de l'alerta

en: Sending email address
ca: Adreça electrònica d'enviament

en: Sending email address in CMS Settings is not configured
ca: L'adreça de correu electrònic a la configuració del CMS no està configurada

en: Sending email name
ca: Enviament de nom de correu electrònic

en: September
ca: Setembre

en: Serbian
ca: Sèrbria

en: Server
ca: Servidor

en: Server Key
ca: Clau del servidor

en: Server Mode
ca: Mode servidor

en: Session
ca: Sessió

en: Session has expired, please log in again
ca: La sessió ha caducat, torneu-la a iniciar

en: Set Bandwidth
ca: Estableix l'amplada de banda

en: Set Default Layout
ca: Establiu la composició per defecte

en: Set Expiry Dates
ca: Afegeix dates de caducitat

en: Set Home Folder
ca: Establiu la carpeta d'usuari

en: Set View, Edit and Delete Sharing for Widgets and Playlists
ca: Estableix els permisos per veure, editar i eliminar per ginys i llistes de reproducció

en: Set a duration?
ca: Estableix una durada

en: Set a future date and time to end the schedule. Leave blank to run indefinitely.
ca: Establiu una hora i data futura per finalitzar la programació. Deixeu en blanc per executar indefinidament.

en: Set a future date and time to run this report. Leave blank to run from the next collection point.
ca: Establiu una hora i data futura per executar aquest informe. Deixeu en blanc per executar des del següent punt de recollida.

en: Set a home folder for a user
ca: Estableix una carpeta casa per a un usuari

en: Set a home folder to use as the default folder for new content.
ca: Establiu una carpeta d'usuari per utilitzar com a carpeta per defecte per a continguts nous.

en: Set access to any device that uses the monitors USB port. Set to ‘False’ the monitor will not accept input or read from USB ports.
ca: Establiu l'accés a qualsevol dispositiu que utilitzi el port USB monitors. Situat a "false", el monitor no acceptarà l'entrada ni llegirà els ports USB.

en: Set access to the monitor settings via the remote control. Set To ‘False’ the remote control will not change the volume, brightness etc of the monitor.
ca: Establiu l'accés a la configuració del monitor mitjançant el control remot. Situat a "fals", el control remot no canviarà el volum, la brillantor, etc. del monitor.

en: Set as Home
ca: Estableix com a "casa"

en: Set home folder
ca: Estableix una carpeta d'usuari

en: Set intended orientation for this Media, this is for filtering purpose only.
ca: Establiu l'orientació d'aquest contingut (s'usa per filtrar només).

en: Set the Default Settings for Proof of Play statistics to apply to all Displays. This can be toggled off by using Display Profiles.
ca: Establiu la configuració predeterminada per les estadístiques de prova de reproducció per aplicar a totes els pantalles. Això es pot desactivar amb els perfils de pantalla.

en: Set the Default setting to use for the level of collection for Proof of Play Statistics to be applied to Layouts / Media and Widget items.
ca: Establiu la configuració predeterminada que s'utilitzarà per al nivell de recopilació d'estadístiques de proves de reproducció que s'aplicaran a les composicions, continguts o ginys.

en: Set the Player Version to install, making sure that the selected version is suitable for your device
ca: Estableix la versió del Reproductor a instal·lar, estant segur que la versió seleccionada és adequada per al dispositiu

en: Set the allowed key input for the monitor.
ca: Definiu l'entrada de la clau permesa per al monitor.

en: Set the default timezone for the application
ca: Estableix la zona horària per defecte de l'aplicació

en: Set the device time using the CMS. Only available on rooted devices or system signed players.
ca: Estableix el temps del dispositiu usant el CMS. Només disponible en dispositius amb accés a l'arrel o reproductors signats pel sistema.

en: Set the duration of all Widgets in the Playlist to a specific value in seconds. Leave empty to use each Widget duration.
ca: Establiu la durada de tots els Ginys de la Llista de reproducció a un valor en segons específic. Deixeu buit per utilitzar les durades de cada Giny.

en: Set the font size
ca: Estableix la mida de la font

en: Set the level of collection for Proof of Play Statistics to be applied to selected Layouts / Media and Widget items.
ca: Establiu el nivell de recollida per a la prova de les estadístiques de reproducció que s'aplicaran a dispositius / mitjans de comunicació seleccionats i articles de widget.

en: Set the level of logging the CMS should record. In production systems "error" is recommended.
ca: Estableix el nivell de registre (log) del CMS. En sistemes en producció, es recomana el nivell "error".

en: Set the level of the resting log level. The CMS will revert to this log level after an elevated period ends. In production systems "error" is recommended.
ca: Estableix el nivell del nivell de registre de descans. El CMS tornarà a aquest nivell de registre després d'un període elevat final. En els sistemes de producció "Error" es recomana.

en: Set the orientation of the device (portrait mode will only work if supported by the hardware) Application Restart Required.
ca: Estableix l'orientació del dispositiu (el mode vertical només funcionarà si l'admet el maquinari). Cal tornar a iniciar l'aplicació.

en: Set the scale for the text element on the calendar.
ca: Estableix l'escala de l'element de text al calendari.

en: Set to expire
ca: Expira

en: Set to start
ca: Establiu per començar

en: Sets the default user type selected when creating a user. We recommend that this is set to User
ca: Estableix el tipus d'usuari predeterminat seleccionat en crear un usuari. Us recomanem que s'estableixi a l'usuari

en: Sets the event priority - events with the highest priority play in preference to lower priority events.
ca: Estableix la prioritat de l'esdeveniment: els esdeveniments amb prioritat més alta es reprodueixen abans.

en: Setting
ca: Paràmetre

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings File System Permissions
ca: Configuració dels permisos del sistema de fitxers

en: Settings Profile?
ca: Perfil de paràmetres?

en: Settings Updated
ca: Paràmetres actualitzats

en: Severe
ca: Severa

en: Shadow
ca: Ombra

en: Share
ca: Comparteix

en: Share of Voice
ca: Quota de presència

en: Share of Voice must be a whole number between 0 and 3600
ca: La quota de presència ha de ser un nombre enter entre 0 i 3600

en: Share option Updated
ca: S'ha actualitzat l'ús compartit

en: Shared with:
ca: Compartit amb:

en: Sharing
ca: Ús compartit

en: Sharing Colouring
ca: Comparteix els colors

en: Sharing for %objectName%
ca: Compartició de %objectName%

en: Sharpness
ca: Nitidesa

en: Shell Command
ca: Ordre Shell

en: Shell Command Allow List
ca: Llista d'ordres shell permeses

en: Shelter
ca: Refugi

en: Short
ca: Curt

en: Should Displays be forced to use HTTPS connection to the CMS?
ca: Les pantalles han d'utilitzar connexions HTTPS amb el CMS.

en: Should Layouts be automatically Published?
ca: Les Composicions es publiquen automàticament

en: Should Microsoft PowerPoint be Enabled? The Player will need PowerPoint installed to Display PowerPoint files.
ca: Habilita el Microsoft PowerPoint. El reproductor necessitarà tenir el PowerPoint instal·lat per poder mostrar fitxers PowerPoint.

en: Should Videos we fail to play be blacklisted and no longer attempted?
ca: S'han de posar en llista negra els vídeos que no s'han pogut reproduir i no tornar-ho a intentar?

en: Should events with descriptions display them?
ca: Mostra les descripcions dels esdeveniments que en tinguin.

en: Should items be shown side by side?
ca: S'haurien de mostrar els elements un al costat de l'altre?

en: Should members of this Group receive Display notifications for Displays they have permission to see?
ca: Si els membres d'aquest grup reben notificacions de visualització per a pantalles, tenen permís per veure-ho?

en: Should members of this Group receive system notifications?
ca: Si els membres d'aquest grup reben notificacions del sistema?

en: Should new Video Widgets default to Muted?
ca: Els nous ginys de vídeo han de ser silenciats?

en: Should new widgets default to Muted?
ca: Els nou ginys estaran mutejats per defecte

en: Should the CMS send an email if a display is in an error state every time maintenance runs?
ca: En cas que el CMS enviï un correu electrònic si es mostra una pantalla en un estat d'error cada vegada que s'executa el manteniment de temps?

en: Should the CMS send anonymous statistics to help improve the software?
ca: Permet que el CMS enviï dades estadístiques anònimes per ajudar a millorar el programari.

en: Should the CMS send future schedule information to Players?
ca: El CMS ha d'enviar informació de la planificació futura als reproductors?

en: Should the CMS use Apache X-Sendfile, Nginx X-Accel, or PHP (Off) to return the files from the library?
ca: Si el CMS utilitzi Apache X-SendFile, Nginx X-Accel, o PHP (OFF) per retornar els fitxers de la biblioteca?

en: Should the Dashboard show latest news? The address is provided by the theme.
ca: S'han de mostrar les últimes novetats a la consola? L'adreça la proporciona el tema.

en: Should the DataSet data be truncated even if no new data is pulled from the source?
ca: El conjunt de dades es trunca quan no s'obtenen més de dades de l'origen

en: Should the Player information screen require the CTRL key?
ca: La tecla CTRL és necessària per accedir a la pantalla d'informació del reproductor.

en: Should the Player try to use Multiple Video Decoders when preparing and showing Video content.
ca: El reproductor ha d'intentar usar diversos descodificadors de vídeo quan es prepara i mostra contingut de vídeo.

en: Should the Table headings be shown?
ca: S'haurien de mostrar les capçaleres de taula?

en: Should the Widget be shown with a transparent background? Also requires the embedded content to have a transparent background.
ca: El Giny es mostrarà amb un fons transparent. Això requereix que el contingut incrustat també tingui un fons transparent.

en: Should the application icon be shown in the task bar?
ca: S'hauria de mostrar la icona de l'aplicació a la barra de tasques.

en: Should the application send proof of play stats to the CMS.
ca: Hauria d'enviar estadístiques de prova de visualització al CMS.

en: Should the audio loop if it finishes before the provided duration?
ca: Repeteix l'àudio en bucle si acaba abans de la durada establerta.

en: Should the audio loop if it finishes before the widget has finished?
ca: Si el bucle d'àudio s'acaba abans que acabi el giny?

en: Should the calendar show a marker for the current time?
ca: Mostra al calendari un marcador de l'hora actual.

en: Should the clock show seconds or not?
ca: Si es marca, el rellotge de mostrarà els segons.

en: Should the currently unavailable products appear in the menu?
ca: Els productes actualment no disponibles han de sortir en el menú?

en: Should the embedded content be scaled along with the layout?
ca: S'hauria d'escalar el contingut incrustat juntament amb la composició?

en: Should the navigation side bar be hidden for this User?
ca: Activeu per ocultar la barra lateral de navegació a aquest usuari.

en: Should the notification interrupt nagivation in the Web Portal? Including Login.
ca: La navegació per interrompre la notificació al portal web? Incloent l'inici de sessió.

en: Should the order of the feed be randomised? When enabled each time the Widget is shown the items will be randomly shuffled and displayed in a random order.
ca: L'ordre del canal es fa aleatori. Quan es marca, cada cop que es mostra el Giny, els elements es barregen aleatòriament i es mostren en un ordre aleatori.

en: Should the selected template have a header?
ca: Ha de tenir una capçalera la plantilla seleccionada?

en: Should the update command include dynamic link libraries? Only change this if your updates are failing.
ca: Si l'ordre d'actualització inclou les biblioteques dinàmiques d'enllaços? Canvieu només això si les vostres actualitzacions estan fallant.

en: Should the value for this Column be required?
ca: Ha de obligatori el valor d'aquesta columna?

en: Should the video be muted?
ca: S'ha de silenciar el vídeo?

en: Should the video expand over the top of existing content and show in full screen?
ca: Cal que el vídeo s'expandeixi per damunt del contingut existent i es mostri a pantalla completa

en: Should the video loop if it finishes before the provided duration?
ca: S'ha de mostrar el vídeo en bucle si s'acaba abans de la durada proporcionada?

en: Should this Event Repeat by Day of the month (eg. Monthly on Day 21) or by a Weekday in the month (eg. Monthly on the third Thursday)
ca: Si aquest esdeveniment es repeteix un dia del mes (p.e. el dia 21) o un dia de la setmana al mes (p.e. el tercer dijous de mes)

en: Should this Product appear as available?
ca: Ha de sortir com a disponible?

en: Should this User Group be available for selection when creating a New User via the onboarding form?
ca: El grup d'usuaris ha d'estar disponible per ser seleccionat quan es crea un nou usuari a través del formulari corresponent.

en: Should this User be forced to change password next time they log in?
ca: Activeu si voleu forçar aquest usuari a canviar de contrasenya la propera vegada que iniciï la sessió.

en: Should this User receive Display notifications for Displays they have permission to see?
ca: Activeu si voleu que aquest usuari rebi notificacions de les pantalles que té permisos per veure.

en: Should this User receive system notifications?
ca: Activeu si voleu que l'usuari rebi notificacions del sistema.

en: Should this User see the new user guide when they log in?
ca: Activa perquè l'usuari no vegi la guia d'usuari a l'iniciar la sessió.

en: Should this User see the new user guide when they log in? This will be set to hidden if the User has dismissed the guide themselves.
ca: Activa perquè l'usuari no vegi la guia d'usuari a l'iniciar la sessió. Estarà activat (ocult) si l'usuari mateix ja ha ocultat la guia d'usuari.

en: Should this Widget be loaded entirely off screen so that it is ready when shown? Dynamic content will start running off screen.
ca: S'ha de carregar el giny completament abans de mostrar perquè estigui llest? Els continguts dinàmics es començaran a executar fora de la pantalla.

en: Should this Widget be loaded entirely off-screen so that it is ready when shown? Dynamic content will start running off screen.
ca: Cal carregar aquest giny completament abans per tal que estigui llest quan calgui mostrar-lo? El contingut dinàmica es començarà a executar fora de la pantalla.

en: Should this display be tested against the global time out or the Player collection interval?
ca: Aquesta pantalla s'hauria de provar amb el temps d'espera global o amb l'interval d'actualització del reproductor?

en: Should this event be location aware? Enable this checkbox and select an area by drawing a polygon or rectangle layer on the map below.
ca: Activeu la casella de selecció si aquest esdeveniment ha de ser conscient de la ubicació. Després, seleccioneu una àrea dibuixant un polígon o una capa rectangular al mapa següent.

en: Should users with View sharing on displays be allowed to schedule to them?
ca: Els usuaris amb compartició de la vista a les pantalles se'ls permet programar-hi continguts.

en: Should we allow access to the Player Embedded Web Server from WAN? You may need to adjust the device firewall to allow external traffic
ca: Permet l'accés de la WAN al servidor Web incrustat en el reproductor. Pot ser necessari ajustar el tallafocs del dispositiu per permetre trànsit extern.

en: Should we copy all file and layout assignments to the new Display Group?
ca: Hem de copiar totes les assignacions de fitxers i disseny al nou grup de visualització?

en: Should we copy all members to the new Display Group?
ca: Hem de copiar tots els membres al nou grup de visualització?

en: Should we copy all tags to the new Display Group?
ca: Hem de copiar totes les etiquetes al nou grup de visualització?

en: Should we copy all the row data from the original dataSet?
ca: Hem de copiar totes les dades de fila del conjunt de dades original?

en: Should we merge content of the original folder into the selected folder?
ca: Fusiona i combina el contingut de la carpeta original amb la de destí.

en: Show
ca: Mostra

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show All option does not work for this filter, one or more specific Display/Display Group need to be selected!
ca: Mostra tota l'opció que no funciona per a aquest filtre, cal seleccionar un o més espectacle específic!

en: Show Environment checks
ca: Mostra els controls de l'entorn

en: Show Full Screen?
ca: Mostra a pantalla completa

en: Show Layouts active on the selected Display / Display Group
ca: Mostra les Composicions actives a la pantalla/Grup de pantalles seleccionada/es.

en: Show Seconds?
ca: Mostra els segons

en: Show System tags?
ca: Mostra les etiquetes del sistema?

en: Show Unavailable Products?
ca: Mostra els productes no disponibles

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra _MENU_ entrades

en: Show advanced controls?
ca: Mostra els controls avançats

en: Show as a filter option on the Data Entry Page?
ca: Mostra com a opció de filtre a la pàgina d'entrada de dades?

en: Show category images?
ca: Mostra les imatges de les categories

en: Show command preview!
ca: Mostra la previsualització de l'ordre!

en: Show current events and hide all other events from the feed.
ca: Mostra els esdeveniments actuals i amaga tots els altres esdeveniments del fluxe.

en: Show event Layout regardless of User permission?
ca: Mostra la Composició de l'esdeveniment, independentment del permisos d'usuari.

en: Show event description?
ca: Mostra la descripció de l'esdeveniment

en: Show existing recovery codes
ca: Mostra els codis de recuperació existents

en: Show header?
ca: Mostra la capçalera

en: Show items belong to a report.
ca: Mostra articles pertanyen a un informe.

en: Show items owned by the selected User.
ca: Mostra els articles propietat de l'usuari seleccionat.

en: Show items owned by users in the selected User Group.
ca: Mostra els articles propietat dels usuaris del grup d'usuaris seleccionat.

en: Show items side by side?
ca: Mostra els elements de costat

en: Show items which match the provided code
ca: Mostra els elements que concorden amb el codi

en: Show label?
ca: Mostra l'etiqueta?

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show now marker?
ca: Mostra un marcador d'ara

en: Show only current events?
ca: Mostra només els esdeveniment actuals

en: Show only local/remote server posts.
ca: Mostra només publicacions del servidor local/remot

en: Show only tags with values?
ca: Mostra només les etiquetes amb valors?

en: Show product images?
ca: Mostra les imatges dels productes

en: Show raw body data
ca: Mostra les dades sense tractar del cos

en: Show raw data
ca: Mostra les dades sense tractar

en: Show raw headers
ca: Mostra les dades sense tractar de la capçalera

en: Show seconds hand?
ca: Mostra la busca dels segons

en: Show steps?
ca: Mostra els passos?

en: Show the Logo on report exports?
ca: Mostra el logotip a l'exportar informes

en: Show the icon in the task bar?
ca: Mostra la icona a la barra de tasques

en: Show the table headings?
ca: Mostra les capçaleres de la taula?

en: Show when onboarding a new user?
ca: Mostra quan s'incorpori un nou usuari

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ca: S'estan mostrant 0 - 0 de 0 entrades

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ca: Es mostren de _START_ a _END_ de _TOTAL_ entrades

en: Shuffle
ca: Mescla

en: SimpleXML
ca: Simplexml

en: SimpleXML is used to parse RSS feeds and other XML data sources
ca: SimplexML s'utilitza per analitzar canals RSS i altres fonts de dades XML

en: Single Display
ca: Una pantalla

en: Size
ca: Mida

en: Size (bytes)
ca: Mida (bytes)

en: Size and coordinates must be generic
ca: La mida i coordenades han de ser genèriques

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Slovenian
ca: Eslovena

en: Snap to Borders
ca: Ajusta a les vores

en: Snap to Elements
ca: Ajusta als elements

en: Snap to Grid
ca: Ajusta a la graella

en: Snippets
ca: Fragments

en: Snowing
ca: Nevant

en: Sorry but a file based Widget must be assigned not created
ca: Ho sentim, però s'ha d'assignar un giny basat en fitxers i no crear-lo

en: Sorry the form has expired. Please refresh.
ca: Disculpeu, el formulari ha caducat. Refresqueu-lo si us plau.

en: Sorry there has been an unknown error.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: Sorry there is an error with this request, cannot set inherited permissions
ca: Hi ha un error en aquesta sol·licitud. No es poden establir permisos heretats.

en: Sorry this account does not exist or cannot be authenticated.
ca: Aquest compte no existeix o no es pot autenticar.

en: Sorry this account does not exist or does not have permission to access the web portal.
ca: Aquest compte no existeix o no té permisos per accedir al portal.

en: Sorry this function is disabled.
ca: Aquesta funció està inhabilitada.

en: Sorry this is a corrupted upload, the file size doesn't match what we're expecting.
ca: Pujada malmesa. La mida del fitxer no coincideix amb la que s'esperava.

en: Sorry we cannot delete a system connector.
ca: No es pot eliminar un connector del sistema.

en: Sorry we could not find that page.
ca: No s'ha trobat la pàgina.

en: Sorry we encountered an error getting Proof of Play data, please consult your administrator
ca: Ho sentim, hem trobat un error de prova de les dades de reproducció, consulteu el vostre administrador

en: Sorry we encountered an error getting total number of Proof of Play data, please consult your administrator
ca: Ho sentim, hem trobat un error en obtenir el nombre total de proves de dades de reproducció, consulteu el vostre administrador

en: Sorry, Fonts do not have any editable properties.
ca: Ho sentim, les fonts no tenen propietats editables.

en: Sorry, no items have been selected.
ca: No s'ha seleccionat cap element.

en: Sorry, you are not allowed to directly access this page.
ca: No se us permet accedir directament a aquesta pàgina.

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Sort descending?
ca: Ordre descendent

en: Sort?
ca: Classificar?

en: Source
ca: Codi font

en: South
ca: Sud

en: South East
ca: Sud-est

en: South West
ca: Sud-oest

en: Space
ca: Espai

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Specified Media item is not in use.
ca: L'element multimèdia especificat no s'utilitza.

en: Specified Playlist item is not in use.
ca: L'element de la llista de reproducció especificat no s'utilitza.

en: Speed
ca: Velocitat

en: Spend
ca: Despesa

en: Spot Fill
ca: Ompliu el botó

en: Spot Length
ca: Longitud del lloc

en: Spot length must be empty, 0 or a positive number
ca: La longitud del lloc ha de ser buida, 0 o un nombre positiu

en: Spots
ca: Punts

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start
ca: Inicia

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Import
ca: Inicia la importació

en: Start Replace
ca: Comenceu a substituir

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: Start Upload
ca: Inicia la pujada

en: Start again
ca: Començar de nou

en: Start and end time will be defined by the daypart's configuration for this day of the week. Use a repeating schedule to apply this event over multiple days
ca: L'hora d'inici i de finalització es definirà a la configuració de la franja per a aquest dia de la setmana. Utilitzeu una programació amb repeticions per repetir l'esdeveniment durant diversos dies

en: Start delay for device start up
ca: Retard d'inici en engegar el dispositiu

en: Start during device start up?
ca: Inicia quan el dispositiu s'engega?

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Start time cannot be earlier than today
ca: L'hora d'inici no pot ser anterior a avui

en: Start upload
ca: Inicia la pujada

en: Start/End time are empty or in an incorrect format
ca: L'hora d'inici/fi és buida o té un format incorrecte

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Stats Archive
ca: Arxiu de les estadístiques

en: Stats Export %s to %s - %s
ca: Estadístiques exportador %s a %s - %s

en: Stats?
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Status Dashboard
ca: Tauler d'estat

en: Status Dashboard Widget
ca: Giny de consola d'estat

en: Status Pending
ca: Estat pendent

en: Steps colour
ca: Color dels passos

en: Stocks
ca: Borsa

en: Stocks Module
ca: Mòdul de valors

en: Stop Layout preview
ca: Atura la vista prèvia de disseny

en: Stop Syncing
ca: Atura la sincronització

en: Stop the player PC power management from Sleeping the PC
ca: Eviteu que la gestió de l'energia del PC reproductor adormi el PC

en: Storage Available
ca: Emmagatzematge disponible

en: Storage Free %
ca: Emmagatzematge lliure %

en: Storage Total
ca: Total d'emmagatzematge

en: Store HTML resources on the Internal Storage?
ca: Guardar recursos HTML a l'emmagatzematge intern?

en: Store all HTML resources on the Internal Storage? Should be selected if the device cannot display text, ticker, dataset media.
ca: Guardar tots els recursos HTML a l'emmagatzematge intern? S'hauria de seleccionar si el dispositiu no pot mostrar mèdia de tipus text, tícker, conjunts de dades.

en: Stretch
ca: Estira

en: String
ca: Cadena

en: Striped blue table with darker blue header.
ca: Taula amb ratlles blaves amb capçalera de blau més fosc.

en: Style
ca: Estil

en: Style Sheet
ca: Full d'estil

en: Sub-Playlist
ca: Subllista de reproducció

en: Subject
ca: Assignatura

en: Success
ca: Ha anat bé

en: Summarize
ca: Resumeix

en: Summarize: Values in this field will be summarized and stored in one column.
ca: Resumeix: els valors d'aquest camp es resumiran i s'emmagatzemaran en un columna.

en: Summary Column
ca: Columna de resum

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Super Admin
ca: Super admin

en: Super Resolution
ca: Super resolució

en: Support for uploading large files is recommended.
ca: Es recomana el suport per pujar fitxers grans.

en: Swedish
ca: Suec

en: Switched to Debug Mode
ca: Canviat a mode debug

en: Switched to Normal Mode
ca: Canviat a mode normal

en: Sync Group
ca: Grup de sincronització

en: Sync Group not found
ca: No s'ha trobat el Grup de sincronització

en: Sync Groups
ca: Grups de sincronització

en: System
ca: Sistema

en: System User
ca: Usuari de sistema

en: Tab
ca: Tabulador

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag filter
ca: Filtre d'etiquetes

en: Tag must be between 1 and 50 characters
ca: L'etiqueta ha de tenir entre 1 i 50 caràcters

en: Tag not found
ca: No s'ha trobat l'etiqueta

en: Tag this media. Comma Separated.
ca: Etiquetar aquest mèdia. Separat per comes.

en: Tag value
ca: Valor d'etiquetes

en: Tagged %s
ca: %s etiquetat

en: Tagging
ca: Etiquetatge

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags for this Campaign - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes d'aquesta campanya: cadena separada per comes d'etiquetes o format etiqueta|valor. Si trieu una etiqueta que tingui valors associats, es mostraran a continuació per poder-los seleccionar.

en: Tags for this Display - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes per a aquesta pantalla: cadena separada per comes d'etiquetes o etiqueta | format de valor. Si trieu una etiqueta que tingui valors associats, es mostraran per a la selecció a continuació.

en: Tags for this Display Group - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes per a aquest grup de visualització: cadena separada per comes d'etiquetes o etiqueta | format de valor. Si trieu una etiqueta que tingui valors associats, es mostraran per a la selecció a continuació.

en: Tags for this Layout - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes per a aquest disseny: cadena separada per comes d'etiquetes o etiqueta | Format de valor. Si trieu una etiqueta que tingui valors associats, es mostraran per a la selecció a continuació.

en: Tags for this Media - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes per a aquest mitjà: cadena separada per comes d'etiquetes o etiqueta | Format de valor. Si trieu una etiqueta que tingui valors associats, es mostraran per a la selecció a continuació.

en: Tags for this Playlist - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes per aquesta llista de reproducció: cadena separada per comes d'etiquetes o format etiqueta|valor. Si trieu una etiqueta amb valors associats, es mostraran per escollir a continuació.

en: Tags for this Template - Comma separated string of Tags or Tag|Value format. If you choose a Tag that has associated values, they will be shown for selection below.
ca: Etiquetes d'aquesta plantilla - Cadena d'etiquetes separades per comes o format Etiqueta|Valor. Si escolliu una etiqueta que té valors associats, es mostraran per seleccionar a sota.

en: Target
ca: Destí

en: Target Type
ca: Tipus de destí

en: Target region set
ca: Regió de destí configurada

en: Task
ca: Tasca

en: Tasks
ca: Tasques

en: TeamViewer to this Display
ca: TeamViewer a aquesta pantalla

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Temperature (Imperial)
ca: Temperatura (Imperial)

en: Temperature (Metric)
ca: Temperatura (Mètric)

en: Template
ca: Plantilla

en: Template Missing
ca: No hi ha plantilla

en: Templates
ca: Plantilles

en: Terms
ca: Termes

en: Terms URL
ca: URL dels termes

en: Test
ca: Prova

en: Test data URL
ca: URL de dades de prova

en: Test your search by using a Hashtag to return results from the mastodon URL provided in the module settings.
ca: Proveu la vostra cerca fent servir una Etiqueta per retornar resultats de la URL de Mastodon establerta en la configuració del mòdul.

en: Text Card Background Colour
ca: Color de fons de la targeta de text

en: Text Card Border Colour
ca: Color de la vora de la targeta de text

en: Text Colour
ca: Color del text

en: Text Font
ca: Tipus de lletra del text

en: Text direction
ca: Direcció del text

en: Text scale
ca: Escala del text

en: Text. With Directional Controls.
ca: Text. Amb controls direccionals.

en: Thai
ca: Pànic

en: Thank you for choosing %themeName%. This installation wizard will take you through
                    setting up %themeName% one step at a time. There are 6 steps in total, the first one is below.
ca: Gràcies per triar %themeName%. Aquest assistent d'instal·lació us portarà a
                    configurar %themeName% pas a pas. Hi ha 6 passos en total, el primer pas el teniu a sota.

en: That is not a valid date interval, please use natural language such as 1 week
ca: Això no és un interval de data vàlid, utilitzeu el llenguatge natural, com ara 1 setmana

en: That's it!
ca: Això és!

en: The Address of this Display
ca: L'adreça d'aquesta Pantalla

en: The Allergy Information for this Menu Board Product
ca: La informació d'al·lèrgies per aquest producte al taulell de menú

en: The Authentication information for this proxy. username:password
ca: La informació d'autenticació d'aquest proxy. usuari contrasenya

en: The CMS has already been installed. Please contact your system administrator.
ca: El CMS ja ha estat instal·lat. Si us plau contacteu amb el vostre administrador de sistema.

en: The CMS is temporarily off-line as an upgrade is in progress. Please check with your system administrator for updates or refresh your page in a few minutes.
ca: El CMS està fora de línia de manera temporal. Comproveu actualitzacions amb el vostre administrador de sistema o refresqueu la pàgina d'aquí a uns minuts.

en: The CMS may not be working as expected because MySQL BINLOG format is set to STATEMENT. This can effect sessions and should be set to ROW or MIXED.
ca: És possible que el CMS no funcioni tal com s'esperava perquè el format MySQL Binlog està configurat a la declaració. Això pot efectuar sessions i ha de ser establert a la fila o es barreja.

en: The Category for this Help Link
ca: La categoria d'aquest enllaç d'ajuda

en: The Code identifier for this Menu Board
ca: El codi identificador d'aquest taulell de menú

en: The Code identifier for this Menu Board Category
ca: L'identificador del codi per aquesta categoria al taulell de menú

en: The Code identifier for this Menu Board Product
ca: L'identificador de codi per aquest producte al taulell de menú

en: The Code number of this installer file, this should be correctly populated on upload, otherwise adjust it here
ca: El número de codi d'aquest fitxer d'instal·lació. Hauria d'estar introduït correctament a la càrrega, en cas contrari,  es pot ajustar aquí.

en: The Command String for this Command on this display
ca: La cadena d'ordres d'aquesta ordre en aquesta pantalla

en: The Command String for this Command. An override for this can be provided in Display Settings.
ca: La cadena de comandes per aquesta ordre. Es pot sobreescriure també en la configuració de la Pantalla.

en: The DataSet results can be filtered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated filter be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
ca: Els resultats del conjunt de dades es poden filtrar per qualsevol columna i configurar a continuació. Es poden afegir nous camps seleccionant la icona "més" al final de la fila actual. Si cal un filtre més complicat, es pot marcar la casella de selecció per introduir una sentència d'SQL personalitzada.

en: The DataSet results can be ordered by any column and set below. New fields can be added by selecting the plus icon at the end of the current row. Should a more complicated order be required the advanced checkbox can be selected to provide custom SQL syntax.
ca: Els resultats del conjunt de dades es poden ordenar per qualsevol columna i configurar a continuació. Es poden afegir nous camps seleccionant la icona "més" al final de la fila actual. Si es requereix una comanda més complicada, es pot marcar la casella de selecció  per proporcionar una sentència d'SQL personalitzada.

en: The DataSet you select here will be processed in advance and have its values available for subsitution in the data to add to this request on the Remote tab.
ca: El conjunt de dades que seleccioneu aquí es processarà amb antelació i tenir els seus valors disponibles per a la Substitució a les dades que s'afegeix a aquesta sol·licitud a la pestanya Remota.

en: The DataType of the Intended Data
ca: El tipus de dades que es pretenen usar

en: The Date Format to use when displaying dates in the CMS.
ca: El format de data que s'ha d'utilitzar quan es mostren dates al CMS.

en: The Default Layout to Display where there is no other content.
ca: La composició per defecte a mostrar quan no hi ha cap més contingut.

en: The Description for this Menu Board Product
ca: Una descripció per aquest producte al taulell de menú

en: The Display Group being edited is in bold. The list is ordered so that items above the current Display Group are its ancestors and items below are its descendants.
ca: El grup de visualització que s'està editat està en negreta. La llista s'ordena de manera que els articles per sobre del grup de visualització actual són els seus avantpassats i els elements següents són els seus descendents.

en: The Email Address for this user.
ca: L'adreça de correu electrònic per a aquest usuari.

en: The Extensions allowed on files uploaded using this module. Comma Separated.
ca: Les extensions permeses en fitxers carregats usant aquest mòdul. Separades per comes.

en: The Height for this Resolution
ca: L'alçada d'aquesta resolució

en: The Height of the Display Window. 0 means full height.
ca: L'alçada de la finestra de visualització. 0 indica alçada total.

en: The IP address of the remote host's broadcast address (or gateway)
ca: L'adreça IP de la porta d'enllaç de l'amfitrió remot (o de la passarel·la)

en: The Intent Action to use for requesting a screen shot. Leave empty to natively create an image from the player screen content.
ca: La intenció d'utilitzar per sol·licitar una captura de pantalla. Deixeu-vos buit per crear una imatge de forma nativa del contingut del reproductor.

en: The Latitude for this widget
ca: La latitud per a aquest giny

en: The Latitude of this display
ca: La latitud de la pantalla

en: The Latitude to apply for any Geo aware Previews
ca: La latitud per sol·licitar qualsevol vista prèvia de geo

en: The Library Location you gave is not empty. Please give the location of an empty folder
ca: La ubicació de mediateca que heu donat no és buida. Proporcioneu la ubicació d'una carpeta buida, si us plau

en: The Library Location you gave is not writable by the webserver. Please fix the permissions and try again.
ca: El servidor web no pot escriure  a la ubicació que heu donat per la mediateca. Corregiu els permisos i torneu-ho a provar.

en: The Library Location you have picked is not writeable
ca: La ubicació de mediateca triada no permet l'escriptura

en: The Limit for the Library Size in KB
ca: El límit de la mida de la biblioteca a KB

en: The Link for the CAP feed
ca: L'enllaç al canal CAP

en: The Link for the iCal Feed.
ca: L'enllaç del canal iCal.

en: The Link to open for this help topic and category
ca: L'enllaç per obrir per aquest tema i categoria d'ajuda

en: The Location (URL) of the dashboard webpage
ca: La localització (URL) de la pàgina del tauler

en: The Location (URL) of the webpage
ca: La ubicació (URL) de la pàgina web

en: The Location/Venue of this display
ca: La localització/ubicació d'aquesta pantalla

en: The Login Name of the user.
ca: El nom d'inici de sessió d'aquest usuari.

en: The Longitude for this widget
ca: La longitud d'aquest giny

en: The Longitude of this Display
ca: La longitud de la pantalla

en: The Name for the copy (1 - 50 characters)
ca: El nom de la còpia (1 - 50 caràcters)

en: The Name for this Campaign
ca: El nom d'aquesta campanya

en: The Name for this Command
ca: El nom d'aquesta ordre

en: The Name for this Daypart
ca: El nom d'aquesta franja

en: The Name for this Display Group
ca: El nom d'aquest grup de visualització

en: The Name for this Display Profile
ca: El nom d'aquest perfil de visualització

en: The Name for this Menu Board
ca: El nom del taulell de menú

en: The Name for this Menu Board Category
ca: El nom per aquesta categoria del taulell de menú

en: The Name for this Menu Board Product
ca: Un nom per aquest producte al taulell de menú

en: The Name for this Tag
ca: El nom d'aquesta etiqueta

en: The Name for this Task
ca: El nom d'aquesta tasca

en: The Name for this User Group
ca: Nom per aquest grup d'usuaris

en: The Name of the Display - (1 - 50 characters).
ca: El nom de la pantalla - (1 - 50 caràcters).

en: The Name of the Display - your administrator has locked this to the device name
ca: El nom de la pantalla: el vostre administrador ha bloquejat això al nom del dispositiu

en: The Name of the Media - (1 - 50 characters)
ca: El nom dels mitjans de comunicació - (1 - 50 caràcters)

en: The Name of the Playlist - (1 - 50 characters)
ca: El nom de la llista de reproducció - (1 - 50 caràcters)

en: The Name of the Profile - (1 - 50 characters)
ca: El nom del perfil - (1 - 50 caràcters)

en: The Name of the Template - (1 - 50 characters)
ca: El nom de la plantilla - (1 - 5 caràcters)

en: The Name of the player version application, this will be displayed in Version dropdowns in Display Profile and Display
ca: El nom de la versió de l'aplicació de reproducció. Es mostrarà en els desplegables de versions al Perfil de visualització i a Visualització

en: The Name of this item - Leave blank to use the file name
ca: El nom d'aquest element - Deixeu-ho en blanc per usar el nom del fitxer

en: The Number of items you want to display
ca: El nombre d'articles que voleu mostrar

en: The Password for this user.
ca: La contrasenya per a aquest usuari.

en: The Percentage to Scale this Webpage (0 - 100)
ca: El tant per cent per escalar aquesta pàgina web (0 - 100)

en: The Player linked to the submitted code, will make regular calls to our Authentication Service to retrive the CMS details and configure itself with them.
                         Your details are removed from the temporary storage once the Player is configured
ca: El reproductor vinculat al codi enviat, farà crides regulars al nostre servei d'autenticació per aconseguir dades del CMS i configurar-se.
                         Les dades s'eliminen de l'emmagatzematge temporal un cop s'ha configurat el reproductor

en: The Price for this Menu Board Product
ca: El preu d'aquest producte al taulell de menú

en: The Proxy Port
ca: El port del servidor intermediari

en: The Proxy URL
ca: L'URL del servidor intermediari

en: The Region dimensions cannot be empty or negative
ca: Les dimensions de la regió no poden ser buides ni negatives

en: The Screen size of this Display
ca: La mida de pantalla d'aquesta Pantalla

en: The Theme to apply to all pages by default
ca: El tema que s'aplica a totes les pàgines per defecte

en: The Time to Live (maxage) of the STS header expressed in seconds.
ca: El temps per viure (maxa) de la capçalera STS expressada en segons.

en: The Topic for this Help Link
ca: El tema d'aquest enllaç d'ajuda

en: The Traffic Widget has not been configured yet, please ask your CMS Administrator to look at it for you.
ca: El giny del trànsit encara no s'ha configurat, demaneu al vostre administrador CMS que ho vegi per a vosaltres.

en: The URL where the %service% is hosted
ca: L'adreça URL on s'allotja %service%

en: The URL your players use to connect to your CMS.
ca: La URL que els reproductors faran servir per connectar-se al CMS.

en: The User account you are using has full access to the CMS and all of its features and configuration. If you are not adding an administrator type User, then it is likely you'll want to restrict and simplify what this new User can do. <br><br>You may even want to create a simplified User for your own usage to administer the system in a way tailored to your needs.
ca: El compte d'usuari que feu servir té accés comple al CMS i a totes les seves funcions i configuració. Si no esteu afegint un administrador, llavors potser preferireu restringir i simplificar el que pot fer aquest usuari.<br><br>Potser voldreu crear un usuari simplificat per al vostre propi ús per administrar el sistema adaptat a les vostres necessitats.

en: The User's First Name.
ca: El nom de l'usuari.

en: The User's Last Name.
ca: El cognom de l'usuari.

en: The User's Phone Number.
ca: El número de telèfon de l'usuari.

en: The Validation String for this Command on this display
ca: La cadena de validació d'aquesta ordre en aquesta pantalla

en: The Validation String for this Command. An override for this can be provided in Display Settings.
ca: La cadena de validació per aquesta ordre. Es pot sobreescriure també en la configuració de la Pantalla.

en: The Version number of this installer file, this should be correctly populated on upload, otherwise adjust it here
ca: El número de versió d'aquest fitxer d'instal·lació, això hauria d'estar poblat correctament a la càrrega, en cas contrari, ajusteu-lo aquí

en: The Width for this Resolution
ca: L'amplada d'aquesta resolució

en: The Width of the Display Window. 0 means full width.
ca: L'amplada de la finestra de visualització. 0 indica amplada total.

en: The address of the user manual, which will be used as a prefix for all help links.
ca: L'adreça del manual d'usuari, que s'utilitzarà com a prefix per a tots els enllaços d'ajuda.

en: The amount of time this Layout should be shown, in seconds per hour.
ca: La quantitat de temps que s'hauria de mostrar aquesta Composició, en segons per hora.

en: The author for this Rss
ca: L'autor d'aquest RSS

en: The bandwidth limit that should be applied. Enter 0 for no limit.
ca: El límit d'amplada de banda que s'hauria d'aplicar. Introduïu 0 per a cap límit.

en: The base currency.
ca: La moneda base.

en: The colour of the header background
ca: El clor del fons de la capçalera

en: The colour of the header text
ca: El color del text de capçalera

en: The colour of the post header text
ca: El color del text de l'apunt de la capçalera

en: The cost per play
ca: El cost per cada reproducció

en: The countdown will show in a warning mode from the end duration entered.
ca: El compte enrere es mostrarà en un mode d'avís des de la durada de finalització introduïda.

en: The countdown will show in a warning mode from the warning date entered.
ca: El compte enrere es mostrarà en un mode d'avís des de la data d'avís introduïda.

en: The current layout will be unlocked to other users. You will also be redirected to the Layouts page
ca: La composició es desbloquejarà per als altres usuaris. Se us redirigirà a la pàgina de Composicions

en: The currently selected audio has been retired, please select a new item or cancel to keep the current one.
ca: S'ha retirat l'àudio seleccionat actualment, seleccioneu un element nou o Cancel·la per mantenir l'actual.

en: The date when this notification will be published
ca: La data en què es publicarà aquesta notificació

en: The default URL for the mastodon instance.
ca: La URL per defecte de la instància de Mastodon

en: The default User Group for new Users
ca: El grup d'usuaris per defecte per a usuaris nous

en: The default duration for Widgets of this Module when the user has elected to not set a specific duration.
ca: La durada per defecte per a widgets d'aquest mòdul quan l'usuari hagi optat per no establir una durada específica.

en: The default language to use
ca: L'idioma per defecte que s'utilitzarà.

en: The default layout to assign for new displays and displays which have their current default deleted.
ca: La composició predeterminada per assignar a les pantalles noves, però també a les pantalles que se'ls hi ha eliminat la seva composició predeterminada.

en: The default size in pixels for the Display Screenshots
ca: La mida per defecte en píxels per a les captures de pantalla de visualització

en: The default upper limit of items that can be assigned to a dynamic Playlist
ca: El límit superior per defecte d'elements que es poden assignar a una llista de reproducció dinàmica

en: The default value for max number of items on a new dynamic Playlist
ca: El nombre màxim d'elements (per defecte) en llistes de reproducció dinàmiques de nova creació.

en: The description for this Display Profile
ca: La descripció d'aquest perfil de visualització

en: The direction for this transition. Only appropriate for transitions that move, such as Fly.
ca: La direcció d'aquesta transició. Només apropiat per transicions que es mouen, com Volar.

en: The duration between status screen shots in minutes. 0 to disable. Warning: This is bandwidth intensive.
ca: La durada entre captures de pantalla d'estat en minuts. 0 per inhabilitar. Advertència: ocupa molta amplada de banda.

en: The duration for this transition, in milliseconds.
ca: Durada d'aquesta transició, en mil·lisegons.

en: The duration in seconds this item should be displayed
ca: La durada en segons durant la que s'ha de mostrar l'element

en: The duration in seconds.
ca: La durada en segons.

en: The duration specified is per item otherwise it is per feed.
ca: La durada especificada és per cada element. En cas contrari, és per tot el canal.

en: The duration specified is per page/item otherwise the widget duration is divided between the number of pages/items.
ca: La durada especificada és per pàgina / element, en cas contrari, la durada del widget es divideix entre el nombre de pàgines / articles.

en: The end of the time window to connect to the CMS and download updates.
ca: L'hora final de la finestra de temps per connectar amb el CMS i descarregar actualitzacions.

en: The end of the time window to install application updates.
ca: L'hora final de la finestra de temps per instal·lar actualitzacions de l'aplicació.

en: The event (%s) has %s %d %s ago
ca: L'esdeveniment ( %s) té %s %d %s fa

en: The event (%s) is %s in %d %s
ca: L'esdeveniment ( %s) és %s en %d %s

en: The format to apply to all dates returned by the Widget.
ca: El format que s'aplica a totes les dates retornades pel Widget

en: The format to apply to event time (default HH:mm).
ca: El format que s'aplica a l'hora de l'esdeveniment (per defecte HH:mm).

en: The from date is too far in the past.
ca: La data inicial és massa llunyana en el passat

en: The fully qualified path to the CMS library location.
ca: El camí totalment qualificat a la ubicació de la biblioteca CMS.

en: The heading for this Column. You cannot use a column name with spaces.
ca: L'encapçalament per aquesta Columna. No es pot fer servir un nom de columna amb espais.

en: The height of the page. Leave empty to use the region height.
ca: L'alçada de la pàgina. Deixa buit per utilitzar l'altura de la regió.

en: The iCal provided is not valid, please choose a valid feed
ca: L'ICAL proporcionat no és vàlid, trieu un feed vàlid

en: The impressions per play
ca: Les impressions per cada reproducció

en: The last time we PHONED_HOME in seconds since the epoch
ca: L'última vegada de PHONED_HOME en segons des de l'època

en: The latitude entered is not valid.
ca: La latitud introduïda no és vàlida.

en: The layering order of the background image (z-index). Advanced use only.
ca: L'ordre de capes de la imatge de fons (índex Z). Ús avançat només.

en: The layout dimensions cannot be empty
ca: Les dimensions de la composició no poden estar buides

en: The left pixel position the display window should be sized from.
ca: La posició de píxel esquerra des de la que s'hauria de dimensionar la finestra de visualització.

en: The longitude entered is not valid.
ca: La longitud introduïda no és vàlida.

en: The longitude to apply for any Geo aware Previews
ca: La longitud per sol·licitar qualsevol vista prèvia de Geo

en: The maximum dimensions to be considered when an image is resized, based on the longest side
ca: Les dimensions màximes que es tenen en compte quan es redimensiona una imatge,  basat en el costat més llarg

en: The maximum number of concurrent downloads the Player will attempt.
ca: El nombre màxim de descàrregues concurrents que intentarà el reproductor.

en: The maximum number of licensed Players for this server installation. 0 = unlimited
ca: El nombre màxim de reproductors amb llicència per a aquesta instal·lació del servidor. 0 = il·limitat

en: The maximum number of rows per DataSet, once the limit is met the limit policy defined per DataSet will dictate further action.
ca: El nombre màxim de files per conjunt de dades. Una vegada s'arriba al límit, la política definida pel conjunt de dades dictarà les accions a prendre.

en: The name must be between 1 and 100 characters
ca: El nom ha de tenir entre 1 i 100 caràcters

en: The new Password for this user.
ca: La contrasenya nova per a aquest usuari.

en: The number of items you want to display.
ca: El nombre d'elements que es volen mostrar.

en: The number of log files to upload concurrently. The lower the number the longer it will take, but the better for memory usage.
ca: El nombre de fitxers a carregar concurrentment. Com més baix més trigarà, però serà millor per a l'ús de memòria.

en: The number of seconds to wait before starting the application after the device has started. Minimum 10.
ca: Nombre de segons a esperar per iniciar l'aplicació després d'engegar el dispositiu. Mínim 10.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time, or if a counter then date/time to run from in the format Y-m-d H:i:s.
ca: El desplaçament en minuts que s'aplica a l'hora actual. Si és un comptador,  la data/hora a partir de la qual s'executa en el format Y-m-d H:i:s.

en: The offset in minutes that should be applied to the current time.
ca: La variació en minuts que s'hauria d'aplicar a l'hora actual.

en: The order this column should be displayed in when entering data
ca: L'ordre en què s'han de mostrar les columnes en introduir informació

en: The port number to use for the embedded web server on the Player. Only change this if there is a port conflict reported on the status screen.
ca: El número de port a utilitzar pel servidor web incrustat en el reproductor. Canvieu-ho només si hi ha un conflicte de ports informat a la pantalla d'estat.

en: The port on which players will communicate
ca: El port pel qual els reproductors es comunicaran

en: The position of the cursor when the Player starts up.
ca: La posició del cursor quan es posa en marxa el reproductor.

en: The quota that should be applied. Enter 0 for no quota.
ca: La quota d'espai que s'aplica a l'usuari. Poseu 0 per no establir cap quota.

en: The report will be available 6AM every day.
ca: L'informe estarà disponible les 6 AM cada dia.

en: The request %d is too large to fit inside the configured memory limit. %d
ca: La sol·licitud %d és massa gran per adaptar-se a l'interior del límit de memòria configurat.  %d

en: The result of this check will be immediately actioned and the status reported in Commercial Licence column.
ca: El resultat d'aquesta comprovació s'actualitzarà immediatament i es notificarà l'estat a la columna de llicències comercials.

en: The schedule for this task in CRON syntax
ca: El calendari d'aquesta tasca a la sintaxi CRON

en: The selected effect works best with a background colour. Optionally add one here.
ca: L'efecte seleccionat va més bé amb un color de fons. En podeu afegir un aquí de manera opcional.

en: The selector to use for stacking marquee items in a line when scrolling Left/Right.
ca: El selector que s'utilitzarà per apilar articles de marquesina en una línia quan es desplaça cap a l'esquerra / dreta.

en: The settings for this display are shown below. They are taken from the active Display Profile for this Display, which can be changed in Display Settings. If you have altered the Settings Profile above, you will need to save and re-show the form.
ca: Els paràmetres per a aquesta pantalla es mostren a sota. S'han agafat del perfil de pantalla actiu per a aquesta pantalla i que es poden canviar a "Paràmetres pantalla". Si heu alterat el perfil de paràmetres al principi d'aquest formulari, haureu de desar i tornar a mostrar-lo.

en: The size of the largest dimension. Empty or 0 means the screen size.
ca: La mida de la dimensió més gran. Buit o 0 significa la mida de la pantalla.

en: The size of the screenshot to return when requested.
ca: La mida de la captura de pantalla a retornar quan es sol·liciti.

en: The standard browser cache will be used - we recommend this is switched off unless specifically required. Effects Web Page and Embedded.
ca: S'utilitzarà la memòria cau del navegador estàndard: us recomanem que es desactiva, tret que sigui necessari específicament necessari. Efectes de la pàgina web i incrustada.

en: The start of the time window to connect to the CMS and download updates.
ca: L'hora d'inici de la finestra de temps per connectar amb el CMS i descarregar actualitzacions.

en: The start of the time window to install application updates.
ca: L'hora d'inici de la finestra de temps per instal·lar actualitzacions de l'aplicació.

en: The starting point from the left in pixels
ca: El punt de partida de l'esquerra en píxels

en: The starting point from the top in pixels
ca: El punt de partida des de la part superior dels píxels

en: The system User for this CMS
ca: L'usuari de sistema d'aquest CMS

en: The target attribute for the above link
ca: L'atribut objectiu de l'enllaç anterior

en: The theme "%s" does not exist
ca: El tema "%s" no existeix

en: The time this display should receive the WOL command, using the 24hr clock - e.g. 19:00. Maintenance must be enabled.
ca: L'hora en què la pantalla ha de rebre l'ordre de WOL, utilitzant notació de 24 hores - per exemple, 19:00. El manteniment ha d'estar habilitat.

en: The timezone for this display, or empty to use the CMS timezone
ca: La zona horària d'aquesta pantalla, o deixeu buit per utilitzar la zona del CMS

en: The title for this Rss
ca: El títol d'aquest RSS

en: The top pixel position the display window should be sized from.
ca: La posició de píxel superior des de la que s'hauria de dimensionar la finestra de visualització.

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000) or the Marquee Speed in a low to high scale (normal = 1).
ca: La velocitat de transició de l'efecte seleccionat en mil·lisegons (normal = 1000) o la velocitat de Marquee en una escala de baix a alt (normal = 1).

en: The transition speed of the selected effect in milliseconds (normal = 1000).
ca: La velocitat de transició de l'efecte seleccionat en mil·lisegons (normals = 1000).

en: The uploaded image is too large and cannot be processed, please use another image.
ca: La imatge carregada és massa gran i no es pot processar, utilitzeu una altra imatge.

en: The upper limit on number of Media items that can be dynamically assigned to this Playlist
ca: El nombre límit d'elements de la mediateca que  es poden assignar dinàmicament a una Llista de reproducció.

en: The width of the page. Leave empty to use the region width.
ca: L'amplada de la pàgina. Deixeu-ho buit per usar l'amplada de la regió.

en: Theme
ca: Tema

en: There are %countSchedules% scheduled events that will also be deleted.
ca: Hi ha %CountSchedules% esdeveniments programats que també s'eliminaran.

en: There are %d entries in total
ca: Hi ha %d entrades en total

en: There are items on this Layout that can only be assessed by the Display
ca: Hi ha elements en aquesta composició que només els pot avaluar la pantalla

en: There can only be one category per zone!
ca: Només hi pot haver una categoria per zona!

en: There is %sumExcludingGeneric% of data stored in %countExcludingGeneric% files . Are you sure you want to proceed?
ca: Hi ha %sumExcludingGeneric% de les dades emmagatzemades a %countExcludingGeneric% fitxers. Esteu segur que voleu continuar?

en: There is %sumGeneric% of data stored in %countGeneric% generic files. To delete these check here
ca: Hi ha %sumGeneric% de les dades emmagatzemades a %countGeneric% fitxers genèrics. Marqueu per suprimir-los

en: There is a critical error that you should resolve first.
ca: Hi ha un error crític que haureu de resoldre primer.

en: There is a warning on the checklist that you should resolve.
ca: Hi ha una advertència a la llista de comprovació que haureu de resoldre.

en: There is already a group with this name. Please choose another.
ca: Ja hi ha un grup amb aquest nom. Trieu un altre.

en: There is already a user with this name. Please choose another.
ca: Ja hi ha un usuari amb aquest nom. Trieu-ne un altre, si us plau.

en: There is already dataSet called %s. Please choose another name.
ca: Ja hi ha un conjunt de dades anomenat %s. Trieu un altre nom, si us plau.

en: There is an error with this Layout: %s
ca: Hi ha un error amb aquest disseny: %s

en: There is data assigned to this data set, cannot delete.
ca: Hi ha dades assignades a aquest conjunt. No es pot eliminar.

en: There was a problem loading the Layout!
ca: Hi hagut un problema carregant la Composició!

en: There was a problem loading the Playlist!
ca: S'ha produït un problema en carregar la llista de reproducció!

en: Third party extensions to the platform.
ca: Extensions de la plataforma de tercers

en: This Command has a default Command String.
ca: Aquest ordre té una cadena d'ordres per defecte

en: This Command has a default Valildation String.
ca: Aquesta ordre té una cadena de validació per defecte

en: This Display Profile is currently assigned to one or more Displays
ca: Aquest perfil de visualització està assignat actualment a una o més pantalles

en: This Display hasn't connected since updates have been made in the CMS. The below information will be updated when it has.
ca: Aquesta pantalla no ha connectat ja que les actualitzacions s'han realitzat al CMS. La informació següent s'actualitzarà quan tingui.

en: This Layout has enable stat collection set to OFF
ca: Aquesta composició permet la recopilació d'estadístiques establert a OFF

en: This Layout has enable stat collection set to ON
ca: Aquesta composició permet la recopilació d'estadístiques establert a ON

en: This Layout has not been built yet
ca: Aquesta composició encara no s'ha construït

en: This Layout is invalid and should not be scheduled
ca: Aquesta composició és invàlida i no s'hauria de programar

en: This Layout is not a Draft, please checkout.
ca: Aquesta Composició no és un esborrany, si us plau, despubliqueu-la.

en: This Layout is ready to play
ca: Aquesta composició es pot reproduir

en: This Layout is used as the global default and cannot be retired
ca: Aquesta composició s'utilitza com a predeterminat global i no es pot retirar

en: This Media has enable stat collection set to INHERIT
ca: Aquest contingut ha establert la recopilació d'estadístiques en mode HERETA

en: This Media has enable stat collection set to OFF
ca: Aquest suport ha activat la col·lecció Stat establerta

en: This Media has enable stat collection set to ON
ca: Aquest contingut habilitada la recopilació d'estadístiques

en: This Module is compatible with webOS, Tizen and Philips SOC Players only
ca: Aquest mòdul només és compatible amb webOS, amb reproductors Tizen i Philips SOC

en: This Playlist belongs to a Region, please delete the Region instead.
ca: Aquesta llista de reproducció ja pertany a una regió, elimineu la regió.

en: This Playlist does not have any Spots for you to manage. Please choose another.
ca: Aquesta Llista de reproducció no té cap lloc per gestionar. Trieu-ne una altra.

en: This Playlist has enable stat collection set to INHERIT
ca: Aquesta llista de reproducció ha establert la recopilació d'estadístiques en mode HERETA

en: This Playlist has enable stat collection set to OFF
ca: Aquesta llista de reproducció ha activat la col·lecció Stat establerta

en: This Playlist has enable stat collection set to ON
ca: Aquesta llista de reproducció ha activat la col·lecció Stat establerta

en: This Playlist has more than 10 widgets. The first ten widgets are shown as they appear
ca: Aquesta llista de reproducció té més de 10 ginys. Els 10 primers ginys es mostren tal i com apareixen

en: This Playlist is dynamically managed so cannot accept manual assignments.
ca: Aquesta llista de reproducció es gestiona dinàmicament, de manera que no es poden acceptar assignacions manuals.

en: This Playlist is not shared with you with edit permission
ca: Aquesta Llista de reproducció no se us ha compartit amb permisos d'edició

en: This Widget is not shared with you with delete permission
ca: Aquest Giny no se us ha compartit amb permisos d'eliminació

en: This Widget is not shared with you with edit permission
ca: Aquest Giny no se us ha compartit amb permisos d'edició

en: This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: This action will be immediately actioned. Player will remove all existing Media files from its local storage and request fresh copies of required files from the CMS
ca: Aquesta acció s'executarà immediatament. El reproductor eliminarà tots els continguts existents del seu emmagatzematge local i demanarà al CMS còpies noves del fitxers que necessiti.

en: This assignment creates a circular reference
ca: L'assignació crea una referència circular

en: This assignment creates a loop because the Playlist being assigned contains the Playlist being worked on.
ca: Aquesta assignació crea un bucle perquè la llista de reproducció que s'assigna conté la llista de reproducció amb la que s'està treballant.

en: This audio will play for %media.duration% seconds. To cut the audio short set a lower duration in the Advanced tab, to wait on the last frame or select to Loop set a higher duration.
ca: Aquest àudio es reproduirà durant %media.duration% segons.  Per tallar l'àudio, establiu una durada més baixa a la pestanya Avançat, espereu a l'últim fotograma o seleccioneu Bucle per establir una durada més llarga.

en: This connector will be installed when you save.
ca: Aquest connector s'instal·larà quan es desi.

en: This display has no mac address recorded against it yet. Make sure the display is running.
ca: Aquesta pantalla encara no té cap adreça MAC registrada. Assegureu-vos de que la pantalla està en marxa.

en: This enables import / export of layouts.
ca: Això habilita importació / exportació de composicions.

en: This enables us to get a list of time zones supported by the hosting server.
ca: Això ens permet d'obtenir una llista de zones horàries suportada pel servidor d'allotjament.

en: This feature has been disabled by your administrator
ca: Aquesta funció ha estat desactivada per l'administrador

en: This feature has not been enabled for your user.
ca: Aquesta característica no ha estat habilitada per al vostre usuari.

en: This file size exceeds your environment Max Upload Size %s
ca: La mida del fitxer supera la mida establerta de pujada màxima %s

en: This form accepts files up to a maximum size of %s
ca: Aquest formulari accepta fitxers fins a una mida màxima de %s

en: This image will be resized according to set thresholds and limits.
ca: Aquesta imatge es canviarà segons els llindars i els límits establerts.

en: This is a Display specific Display Group and its assignments cannot be modified.
ca: Aquest és un grup de visualització específic de visualització i les seves assignacions no es poden modificar.

en: This is an unknown type of Player and there are no special settings for it.
ca: Aquest és un tipus de reproductor desconegut i no hi ha cap configuració específica per a ell.

en: This is published and cannot be edited. You can checkout for editing below, or continue to view it in a read only mode.
ca: Això està publicat i no es pot editar. Ho podeu despublicar per editar o continuar per veure-ho en mode de només lectura.

en: This is the intended height of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
ca: Aquesta és l'altura prevista de la plantilla i s'utilitza per escalar el widget dins de la seva regió quan s'aplica la plantilla.

en: This is the intended number of items on each page.
ca: Aquest és el nombre previst d'articles a cada pàgina.

en: This is the intended padding of the template and is used to position the Widget within its region when the template is applied.
ca: Aquest és el farciment previst de la plantilla i s'utilitza per situar el widget dins de la seva regió quan s'aplica la plantilla.

en: This is the intended tweet content type.
ca: Aquest és el tipus de contingut de Tweet previst.

en: This is the intended width of the template and is used to scale the Widget within its region when the template is applied.
ca: Aquesta és l'amplada prevista de la plantilla i s'utilitza per escalar el widget dins de la seva regió quan s'aplica la plantilla.

en: This is the overall CMS adminstrator who will receive copies of all email notifications generated by the CMS.
ca: Aquest és l'administrador de CMS global que rebrà còpies de totes les notificacions de correu electrònic generades pel CMS.

en: This key must be entered into each Player to authenticate the Player with the CMS.
ca: Aquesta clau s'ha d'introduir a cada reproductor per autenticar el reproductor amb el CMS.

en: This layout is used as the global default and cannot be deleted
ca: Aquest disseny s'utilitza com a predeterminat global i no es pot suprimir

en: This layout will not be shown as there are higher priority layouts scheduled at this time
ca: Aquesta composició no es mostrarà ja que hi ha Composicions programades de prioritat més elevada en aquest moment.

en: This library item has been used somewhere in the system. You will only be allowed to delete it if you check this.
ca: Aquest element de la mediateca s'ha utilitzat en algun lloc del sistema. Només es permet eliminar-lo si ho marqueu.

en: This library item is in use.
ca: Aquest element de la mediateca s'està usant.

en: This link has expired.
ca: Aquest enllaç ha caducat.

en: This media is directly assigned to %countDisplays% displays, the ones you have permission to see are shown below.
ca: Aquest suport s'assigna directament a %countdisplays %pantalles, els que teniu permís per veure es mostren a continuació.

en: This module is rendered on the Player which means the Player must have an internet connection.
ca: Aquest mòdul es renderitza al reproductor, per tant, el reproductor ha de tenir connexió a Internet.

en: This module uses 3rd party data. Please enter the number of seconds you would like to cache results.
ca: Aquest mòdul utilitza dades de tercers. Introduïu el nombre de segons que volgueu mantenir els resultats en la memòria cau.

en: This object is not shared with you with edit permission
ca: L'objecte no se us ha compartit amb permisos d'edició

en: This player is too old to show faults. Please upgrade it to v3 or later.
ca: Aquest reproductor és massa vell per mostrar errors. Actualitzeu-lo a la v3 o posterior.

en: This report has already been converted to the latest version.
ca: Aquest informe ja s'ha convertit a l'última versió.

en: This report schedule is active
ca: Aquesta programació d'informe està activa

en: This report schedule is paused
ca: Aquesta programació d'informe està en pausa

en: This setting is a memory limit protection setting which will stop rendering regions beyond the limit set. Leave at 0 for no limit.
ca: Aquesta configuració és una protecció del límit de memòria que aturarà la renderització de regions més enllà del límit establert. Deixeu a 0 per no limitar.

en: This should be a textual description of what the command is trying to achieve. It should not be the command string.
ca: Una descripció del que fa l'ordre. No ha de la cadena de l'ordre.

en: This should only be set if you want to display the maximum allowed error messaging through the user interface. <br /> Useful for capturing critical php errors and environment issues.
ca: Això només s'hauria d'establir si voleu mostrar el màxim nombre de missatges d'error permès  a la interfície d'usuari. <br /> És útil per capturar errors crítics de PHP i problemes d'entorn.

en: This tag requires a set value, please select one from the Tag value dropdown or provide Tag value in the dedicated field.
ca: Aquesta etiqueta necessita un valor, seleccioneu-ne un del desplegable o introduïu un valor en el camp indicat.

en: This user cannot be deleted as it has %d child items
ca: Aquest usuari no es pot eliminar ja que té %d elements fills

en: This value can be adjusted on a per dynamic Playlist basis, it cannot exceed value set in the Limit below
ca: Aquest valor es pot ajustar en base a cada llista de reproducció dinàmica. No es pot excedir el valor establert a sota

en: This widget is linked to Media in the Library. Check this option to also delete that Media.
ca: Aquest giny està vinculat a continguts de la Mediateca. Marqueu aquesta opció per eliminar també el contingut multimèdia.

en: This will create a dump file of your database that you can restore later using the import functionality.
ca: Això crearà un fitxer de bolcat de la base que després podreu restaurar amb la funció d'importació.

en: This will duplicate all media that is currently assigned to the Playlist being copied.
ca: Això duplicarà tots els continguts que actualment estan assignats a la Llista de reproducció que s'està copiant.

en: This will duplicate all media that is currently assigned to the item being copied.
ca: Duplicarà tots els continguts multimèdia que estan assignats a l'element que s'està copiant.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail not found for Layout
ca: No s'ha trobat la miniatura de la Composició

en: Thursday
ca: Dijous

en: Tick if you would like to only show the Daytime weather conditions.
ca: Marqueu si voleu mostrar només les condicions meteorològiques diürnes.

en: Tick if you would like your base currency to be used as the comparison currency for each currency you've entered. For example base/compare becomes compare/base - USD/GBP becomes GBP/USD.
ca: Marqueu si voleu utilitzar la vostra moneda base com a moneda de comparació per a cada moneda que heu introduït. Per exemple, la base / comparació es converteix en comparació / base - USD / GBP es converteix en GBP / USD.

en: Tick this box if you want to generate a new address for this RSS feed. You might want to do this if you think someone is accessing it unauthorised.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu generar una nova adreça per a aquest canal RSS. Potser voldreu fer-ho si creieu que algú l'accedeix no autoritzat.

en: Tick to ensure that a value is selected when assigning this Tag
ca: Marqueu per assegurar-vos que es selecciona un valor quan assigneu aquesta etiqueta

en: Tick to uninstall this Connector. All settings will be removed.
ca: Marcant-lo es desinstal·la aquest connector. Totes les configuracions s'eliminaran.

en: Ticker
ca: Tícker

en: Ticker with a DataSet providing the items
ca: Ticker amb un conjunt de dades que proporciona els elements

en: Tidy Cache
ca: Memòria cau ordenada

en: Tidy Library
ca: Neteja la mediateca

en: Tidy Logs
ca: Netejar registres

en: Tidy Stats
ca: Netejar estadístiques

en: Tidying the Library will delete any temporary files. Are you sure you want to proceed?
ca: La neteja de la mediateca eliminarà tots els fitxers temporals. Esteu segur que ho voleu fer?

en: Tidying your Library will delete any media that is not currently in use.
ca: La neteja de la mediateca eliminarà qualsevol mèdia que no s'estigui utilitzant.

en: Tile Blind
ca: Persiana de rajoles

en: Tile Slide
ca: Lliscament mosaic

en: Time Format
ca: Format d'hora

en: Time only
ca: Només temps

en: Timed
ca: Temps

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Tint
ca: Tinta

en: Title
ca: Títol

en: Title Column
ca: Columna de títol

en: To Date
ca: Fins a la data

en: To connect to a MySQL server over SSL, enter the path to the CA file.
ca: Per connectar amb un servidor MySQL amb SSL, cal introduir el camí al fitxer CA.

en: Today
ca: Avui

en: Toggle Authorise
ca: Commuta l'autorització

en: Toggle Fullscreen Mode
ca: Commuta el mode de pantalla completa

en: Tools to diagnose problems when seeking help
ca: Eines per diagnosticar problemes quan es cerca ajuda

en: Tooltip
ca: Indicador de funció

en: Tooltips?
ca: Mostra els indicadors de funció

en: Top
ca: Dalt

en: Top Coordinate
ca: Coordenada superior

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top Right
ca: Dalt a la dreta

en: Topic
ca: Tema

en: Total count
ca: Recompte total

en: Total duration
ca: Durada total

en: Total impressions
ca: Nombre total d'impressions

en: Total number of records to be exported
ca: El nombre total de registres que s'han d'exportar

en: Touch/Click
ca: Toca/clica

en: Transfer to another CMS
ca: Trasllat a un altre CMS

en: Transition
ca: Transició

en: Transition Config Locked
ca: Configuració de transició bloquejada

en: Transition In
ca: Transició a

en: Transition Out
ca: Transició

en: Transitions
ca: Transicions

en: Transport - Public and private transportation
ca: Transport - Transport públic i privat

en: Trial
ca: De prova

en: Trigger
ca: Disparador

en: Trigger Code
ca: Activa un codi

en: Trigger Type
ca: Tipus de disparador

en: Trigger a web hook
ca: Activa un web hook

en: Trigger on page load error
ca: Activa si hi ha un error de càrrega de la pàgina

en: Troubleshooting
ca: Resolució de problemes

en: True
ca: Correcte

en: Truncate
ca: Truncar

en: Truncate DataSet
ca: Truncar el conjunt de dades

en: Truncate the Log
ca: Truncar el registre

en: Truncate with no new data?
ca: Trunca quan no hi ha dades noves

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Turkish
ca: Turc

en: Turn Features on/off for %group%
ca: Engegueu/apagueu funcions per %group%

en: Turn ON full auditing and debugging.
ca: Activeu l'auditoria i depuració.

en: Turn full auditing and debugging OFF.
ca: Desactiveu l'auditoria i depuració.

en: Turn the display name in display management into a link using the IP address last collected. The %s is replaced with the IP address. Leave blank to disable.
ca: Gireu el nom de visualització a la gestió de visualització en un enllaç mitjançant l'adreça IP per última vegada recollits. El %s es substitueix per l'adreça IP. Deixeu en blanc per desactivar-lo.

en: Turn this off for self-signed certificates.
ca: Deshabilita per a certificats autosignats

en: Twitter Metro
ca: Metro de Twitter

en: Twitter Metro Search Module
ca: Mòdul de cerca de metro de Twitter

en: Twitter Search Module
ca: Mòdul de cerca de Twitter

en: Two Factor
ca: Dos factor

en: Two Factor Authentication
ca: Autenticació de dos factors

en: Two Factor Code
ca: Dos codis de factor

en: Two Factor Issuer
ca: Emissor de dos factors

en: Two factor code email has been sent to your email address
ca: S'ha enviat un correu electrònic de dos factors a la vostra adreça de correu electrònic

en: Two substitutions are available for Formula columns: [DisplayId] and [DisplayGeoLocation]. They will be substituted at run time with the Display ID / Display Geo Location (MySQL GEOMETRY).
ca: Hi ha disponibles dos substitucions per la fórmula de columnes: [DisplayId] i [DisplayGeoLocation]. Es substituiran en temps d'execució amb Display ID / Display Geo Location (MySQL GEOMETRY).

en: Type
ca: Tipus

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Unable to delete install/index.php. Please ensure the web server has permission to unlink this file and retry
ca: No es pot eliminar la instal·lació / index.php. Assegureu-vos que el servidor web té permís per deslligar aquest fitxer i tornar-ho a provar

en: Unable to download feed
ca: No es pot descarregar l'alimentació

en: Unable to find Tag %s
ca: No es pot trobar l'etiqueta %s

en: Unable to generate schedule, unknown event
ca: No es pot generar una programació. Esdeveniment desconegut

en: Unable to get Data for %s because %s.
ca: No es pot obtenir dades per a %s perquè %s.

en: Unable to get Data for %s because the response was not valid JSON.
ca: No s'ha pogut agafar dades de %s perquè la resposta ha estat un JSON no vàlid.

en: Unable to get file pointer
ca: No s'ha pogut obtenir el punter al fitxer

en: Unable to import row %d
ca: No es pot importar la fila %d

en: Unable to open ZIP
ca: No es pot obrir el ZIP

en: Unable to read layout details from ZIP
ca: No s'han pogut llegir els detalls de la Composició del ZIP

en: Unable to set the user details. This is an unexpected error, please contact support. Error Message = [%s]
ca: No es poden establir els detalls d'usuari. Això és un error inesperat. Contacteu amb el suport, si us plau. Missatge d'error = [%s]

en: Unable to write to settings.php. We already checked this was possible earlier, so something changed.
ca: No es pot escriure a settings.php. Abans es podia, per tant alguna cosa ha canviat.

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Undo
ca: Desfer

en: Unexpected Error, please contact support.
ca: Error inesperat, poseu-vos en contacte amb el suport.

en: Uninstall?
ca: Desinstal·la

en: Units
ca: Unitats

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Column
ca: Columna desconeguda

en: Unknown Display Status
ca: Estat de pantalla desconegut

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: Unknown FileType Requested.
ca: El tipus de fitxer demanat és desconegut

en: Unknown Grouping
ca: Agrupació desconeguda

en: Unknown Transition Type Requested
ca: Tipus de transició desconegut sol·licitat

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown homepage, please edit to update.
ca: Pàgina d'inici desconeguda, editeu per actualitzar-la.

en: Unknown or removed report.
ca: Informe desconegut o eliminat.

en: Unknown transition type
ca: Tipus de transició desconegut

en: Unknown type
ca: Tipus desconegut

en: Unlikely
ca: Improvable

en: Unretire
ca: No resolt

en: Unretired %s
ca: %s sense previst

en: Untagged %s
ca: %s no etiquetat

en: Until
ca: Fins

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Interval (mins)
ca: Interval d'actualització (minuts)

en: Update Window End Time
ca: Final període actualització

en: Update Window Start Time
ca: Actualitza  Window Start Time

en: Update this media in all layouts it is assigned to?
ca: Actualitza aquest contingut a totes les composicions on està assignat

en: Updated Preference
ca: Preferència actualitzada

en: Updated Preferences
ca: Preferències actualitzades

en: Upload
ca: Puja

en: Upload %obj%
ca: Puja %obj%

en: Upload Audio files to assign to Layouts
ca: Puja fitxers d'àudio per assignar a les Composicions

en: Upload Audio files to assign to Widgets
ca: Puja fitxers d'àudio per assignar als widgets

en: Upload Font
ca: Pugeu un tipus de lletra

en: Upload Image files to assign to Layouts
ca: Puja fitxer d'imatge per assignar a les Composicions

en: Upload Layout
ca: Puja una Composició

en: Upload SWF files to assign to Layouts
ca: Puja fitxers SWF per assignar a les Composicions

en: Upload Version
ca: Puja una versió

en: Upload Video files to assign to Layouts
ca: Puja fitxers de vídeo per assignar a les Composicions

en: Upload a complete package to distribute to Players
ca: Puja un paquet complet per distribuir als Reproductors

en: Upload files to this Folder
ca: Puja fitxers a aquesta carpeta

en: Upload media
ca: Puja fitxers multimèdia

en: Upload new
ca: Puja fitxers nous

en: Upper Row Limit
ca: Límit de fila superior

en: Upper limit must be 0 or above
ca: El límit superior ha de ser 0 o superior

en: Uptime
ca: Temps d'activitat

en: Url pointing to the Cover Image
ca: URL que apunta a la imatge de la caràtula

en: Url pointing to the logo
ca: URL apuntant al logotip

en: Url pointing to the privacy policy for this Application
ca: URL que apunta a la política de privacitat d'aquesta aplicació

en: Url pointing to the terms for this Application
ca: URL que apunta als termes d'ús d'aquesta aplicació

en: Usage
ca: Ús

en: Usage Report
ca: Informe d'ús

en: Usage Report for %mediaName%
ca: Informe d'ús per a %medianame%

en: Usage Report for %playlistName%
ca: Informe d'ús per a %PLAYLISTNAME%

en: Use CMS time?
ca: Utilitzar l'hora del CMS?

en: Use Date
ca: Data d'ús

en: Use Multiple Video Decoders
ca: Utilitzeu diversos descodificadors de vídeo

en: Use Recovery Code instead?
ca: Utilitzeu el codi de recuperació?

en: Use Regex?
ca: Usa expressions regulars (Regex)

en: Use Two Factor Code instead?
ca: Utilitzeu dos codis de factor?

en: Use a SurfaceView for Video Rendering?
ca: Utilitzeu una vista de superfície per a la representació de vídeo?

en: Use advanced filter clause?
ca: Utilitzeu una clàusula de filtre avançada?

en: Use advanced order clause?
ca: Utilitzeu una clàusula de comanda avançada?

en: Use an existing database
ca: Utilitzar una base de dades existent

en: Use calendar timezone?
ca: Usa la zona horària del calendari

en: Use event timezone?
ca: Usa la zona horària dels esdeveniments

en: Use existing DataSets matched by name?
ca: Utilitza els conjunts de dades existents que coincideixin amb el nom

en: Use one of the available slots for this display?
ca: Utilitzeu una de les ranures disponibles per a aquesta pantalla?

en: Use the Display Location
ca: Utilitzar ubicació de la pantalla

en: Use the Global Timeout?
ca: Utilitzar el timeout global?

en: Use the check box to set Start and End dates/times for media files and use the Start Upload button to apply to all files or the row upload button to upload individually.
ca: Feu servir la casella de verificació per configurar les dates/hores d'inici i finalització dels fitxers multimèdia i feu servir el botó Inicia la pujada per aplicar-ho a totes els fitxers o el botó de pujada de la fila per pujar-ho individualment.

en: Use the checkbox to return events within defined start and end dates.
ca: Activeu per agafar els esdeveniment entre dues dates definides d'inici i fi.

en: Use the colour picker to select the background colour
ca: Utilitzeu el selector de color per triar el color de fons

en: Use the colour picker to select the border colour
ca: Utilitzeu el selector de color per seleccionar el color de la vora

en: Use the colour picker to select the case colour
ca: Useus el selector de color per triar el color de la caixa

en: Use the colour picker to select the dial centre colour
ca: Useu el selector de color per triar el color del cercle central

en: Use the colour picker to select the digital clock background colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de fons del rellotge digital

en: Use the colour picker to select the face colour
ca: Useu el selector de color per escollir un color per l'esfera

en: Use the colour picker to select the font colour
ca: Utilitzeu el selector de color per seleccionar el color de la font

en: Use the colour picker to select the header background colour
ca: Usa el selector de colors per escollir el color de fons de la capçalera

en: Use the colour picker to select the header font colour
ca: Usa el selector de colors per escollir el color de lletra de la capçalera

en: Use the colour picker to select the hour hand colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de la busca de les hores

en: Use the colour picker to select the label background colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de fons de l'etiqueta

en: Use the colour picker to select the label text colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de l'etiqueta de text

en: Use the colour picker to select the minute hand colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de la busca dels minuts

en: Use the colour picker to select the seconds hand colour
ca: Useu el selector de color per triar el color de la busca dels segons

en: Use the colour picker to select the steps colour
ca: Feu servir el selector de color per escollir el color dels passos

en: Use the colour pickers to override the element colours.
ca: Feu servir el selector de color per sobreescriure els colors dels elements.

en: Use the default configured by your administrator
ca: Utilitzeu el configurat per defecte pel vostre administrador

en: Use the drop-down to select which days of the week this Event should be repeated
ca: Utilitzeu el desplegable per seleccionar els dies de la setmana que aquest esdeveniment s'ha de repetir

en: Use the form fields below to create a set of reminders for this event. New fields can be added by clicking on the + icon at the end of the row. Use the tick box to receive a notification by email alternatively reminders will be shown in the message center.
ca: Utilitzeu els camps de formulari següents per crear un conjunt de recordatoris per a aquest esdeveniment. Es poden afegir nous camps fent clic a la icona + al final de la fila. Utilitzeu la casella de selecció per rebre una notificació per correu electrònic. Alternativament, els recordatoris es mostraran al centre de missatges.

en: Use the form fields to create On/Off timings for the monitor for specific days of the week as required.
ca: Utilitzeu els camps del formulari per crear horaris a / desactivar el monitor per a dies específics de la setmana segons sigui necessari.

en: Use the location configured on the display
ca: Utilitzar la ubicació configurada en la pantalla

en: Used
ca: Usà

en: User
ca: Usuari

en: User Group
ca: Grup d'usuaris

en: User Group Name cannot be empty.
ca: El grup d'usuaris no pot estar buit.

en: User Groups
ca: Grups d'usuaris

en: User Groups are an easy way to configure a set of features and sharing which can be applied to multiple users. After adding a User they can be assigned to multiple Groups or have individual sharing assigned to them directly.
ca: Els Grups d'usuari són una forma senzilla de configurar un conjunt de característiques que es poden aplicar a diversos usuaris. Després d'afegir un usuari, es pot assignar a diversos Grups o compartir directament els elements que necessiti.

en: User Logged Out.
ca: Sessió d'usuari tancada.

en: User Management
ca: Gestió d'usuaris

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Option not found
ca: Opció d'usuari no trobada

en: User Profile Saved
ca: Perfil de l'usuari desat

en: User Type
ca: Tipus d'usuari

en: User functions
ca: Funcions d'usuari

en: User load preferences failed!
ca: Ha fallat les preferències de càrrega d'usuari!

en: User logged at the IdP but the account does not exist in the CMS and Just-In-Time provisioning is disabled
ca: Usuari registrat a l'IDP, però el compte no existeix al CMS i el subministrament just-in-time està desactivat

en: User name must be between 1 and 50 characters.
ca: El nom d'usuari ha de tenir entre 1 i 50 caràcters.

en: User not found
ca: Usuari no trobat

en: User profile preferences for the logged in User
ca: Preferències d'usuari per l'usuari connectat

en: User save preferences failed!
ca: Ha fallat les preferències de l'usuari!

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username or Password incorrect
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Users
ca: Usuaris

en: Users can use the top level folder to store content. Disable to force the use of folders.
ca: Els usuaris poden usar la carpeta arrel per desar contingut. Deshabiliteu per forçar l'ús de les carpetes.

en: Using "fwrite()" failed, due to error:
ca: L'ús de "fwrite()" ha fallat a causa de l'error:

en: Using "socket_sendto()" failed, due to error:
ca: L'ús de "socket_sendto()" ha fallat degut a l'error:

en: Using "socket_set_option()" failed, due to error:
ca: L'ús de "socket_set_option()" ha fallat degut a l'error:

en: Using JSON syntax enter the path below the Data root by which the above aggregation should be applied.
ca: Ús de la sintaxi JSON Introduïu el camí per sota de l'arrel de dades mitjançant les quals s'hauria d'aplicar l'agregació anterior.

en: Using fsockopen() failed, due to denied permission
ca: L'ús de "fsockopen()" ha fallat per permís denegat

en: Using natural language enter a string representing the period for which events should be returned, for example 2 days or 1 week.
ca: Fent servir llenguatge natural, introduïu una cadena que representi el període en que s'han de retornar esdeveniments, per exemple, 2 dies o 1 setmana.

en: VNC to this Display
ca: VNC a aquesta pantalla

en: Valid Extensions
ca: Extensions vàlides

en: Valid extensions are %s
ca: Les extensions vàlides són %s

en: Valid?
ca: Vàlid?

en: Validation
ca: Validació

en: Value
ca: Valor

en: Value too large for %s
ca: Valor massa gran per a %s

en: Values
ca: Valors

en: Venue
ca: Lloc

en: Verify
ca: Verifica

en: Verify CA Identity?
ca: Verifica la identitat CA

en: Verify all modules have been installed correctly by reinstalling any module related files
ca: Verifica que tots els mòduls estan ben instal·lats reinstal·lant qualsevol fitxer relacionat amb els mòduls

en: Version
ca: Versió

en: Version %version%
ca: Versió %version%

en: Version ID
ca: Identificació de la versió

en: Version Information
ca: Informació de versió

en: Vertical Align
ca: Alineació vertical

en: Vertical Sharpness
ca: Nitidesa vertical

en: Vertically on the left
ca: Verticalment a l'esquerra

en: Video
ca: Vídeo

en: Video Engine
ca: Motor de vídeo

en: Video In
ca: Entrada de vídeo

en: Video Path
ca: Camí del vídeo

en: Videos - support varies depending on the client hardware you are using.
ca: Vídeos: el suport varia segons el maquinari del client que utilitzeu.

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View
ca: Mostra

en: View Categories
ca: Mostra les categories

en: View Columns
ca: Veure les columnes

en: View Data
ca: Veure les dades

en: View Folder Tree on Grids and Forms
ca: Mostra l'arbre de carpetes a graelles i formularis

en: View Only
ca: Només visualitza

en: View Products
ca: Mostra els productes

en: View RSS
ca: Veure RSS

en: View my authenticated applications
ca: Veure les meves aplicacions autenticades

en: Visible area end time
ca: Temps de finalització de l'àrea visible

en: Visible area start time
ca: Temps d'inici de l'àrea visible

en: Visible area time span
ca: Span de temps visible

en: Volume
ca: Volum

en: Wake On Lan
ca: Wake on LAN

en: Wake On Lan Failed as there are no functions available to transmit it
ca: Wake On LAN ha fallat perquè no hi ha funcions disponibles per transmetre'l

en: Wake on LAN Time
ca: Hora del Wake on LAN

en: Wake on Lan is enabled, but you have not specified a time to wake the display
ca: Wake on LAN està habilitat, però no heu especificat una hora per despertar la pantalla

en: Wake on Lan requires the correct network configuration to route the magic packet to the display PC
ca: El Wake on LAN requereix una configuració de xarxa correcta per encaminar el paquet màgic al PC de la pantalla

en: Wake on Lan sent for %s
ca: WoL enviat a %s

en: Warm
ca: Calent

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning - starts with or ends with a space, or contains double spaces
ca: Advertència: comença o acaba amb un espai, o conté espais dobles

en: Warning Background Colour
ca: Color de fons de l'avís

en: Warning Background Colour 1
ca: Color de fons de l'avís 1

en: Warning Background Colour 2
ca: Color de fons de l'avís 2

en: Warning Colour
ca: Color d'avís

en: Warning Date
ca: Data d'avís

en: Warning Duration
ca: Durada d'avís

en: Warning date needs to be before countdown date.
ca: La data de l'avís ha de ser prèvia a la data del compte enrere.

en: Warning duration needs to be lower than the countdown main duration.
ca: La durada d'avís ha de ser inferior a la durada principal del compte enrere.

en: Warning duration needs to be lower than the widget duration.
ca: La durada d'avís ha de ser inferior a la durada del giny.

en: We are really sorry, but there has been an error. It has been logged in install_log.txt and printed below.
ca: Ho sentim realment, però hi ha hagut un error. S'ha iniciat la sessió install_log.txt i s'imprimeix a continuació.

en: We suggest setting your PHP post_max_size and upload_max_filesize to at least 128M, and also increasing your max_execution_time to at least 120 seconds.
ca: Us suggerim que configureu el vostre PHP post_max_size i upload_max_filesize a almenys 128 M, i també que augmenteu el vostre max_execution_time a almenys 120 segons.

en: We support Google Authenticator or similar two factor codes. You get this secret by scanning the QR code.
ca: Admetem els codis de doble factor de Google Authenticator o similars. Obtindreu el secret escanejant el codi QR.

en: We'd love to know you're running %theme_name%. If you're happy for us to collect anonymous statistics (version number, number of displays) then please leave the box ticked. Please un tick the box if your server does not have direct access to the internet.
ca: Ens encantaria saber que esteu executant %teme_name%. Si esteu feliços de recollir estadístiques anònimes (número de versió, nombre de pantalles), deixeu la caixa marcada. Si us plau, escriviu el quadre si el vostre servidor no té accés directe a Internet.

en: Weather
ca: Temps

en: Weather module showing Current and Daily forecasts.
ca: Mòdul Weather mostrant la previsió actual i diària

en: Web Hook triggers
ca: Disparadors Web Hook

en: Web Hook triggers can be executed when certain conditions are detected. If you would like to execute a trigger, enter the trigger code below against each event.
ca: El disparadors Web Hook es poden executar quan certes condicions es detecten. Si voleu executar un disparador, introduïu el codi dels disparador a sota amb cada esdeveniment.

en: Web hook trigger code for this Action
ca: Codi del disparador web hook d'aquesta acció

en: WebView Plugin State
ca: Estat de WebView Plugin

en: Webkey Serial
ca: WebKey Serial

en: Webkey to this Display
ca: Web Web per a aquesta pantalla

en: Webpage
ca: Pàgina web

en: Webpages.
ca: Pàgines web.

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week
ca: Setmana

en: Week name length
ca: Longitud del nom de la setmana

en: Weekly
ca: Per setmanes

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Welcome to the %productName% CMS
ca: Us donem la benvinguda al Gestor de Continguts %productName%

en: Welcome to the %themeName% Installation
ca: Benvingut a la instal·lació %Themename%

en: West
ca: Oest

en: What display profile should this display use? To use the default profile leave this empty.
ca: Quin perfil de visualització ha d'utilitzar aquesta pantalla? Per utilitzar el perfil predeterminat, deixeu-lo buit.

en: What does this mean?
ca: Què significa?

en: What is this users type?
ca: Defineix de quin tipus d'usuari es tracta.

en: What items would you like to save?
ca: Quins articles voleu estalviar?

en: What plugin state should be used when starting a web view.
ca: Quin estat de plugin s'hauria d'utilitzar en iniciar una vista web.

en: What separator should be used for CSV source?
ca: El separador que s'ha d'usar per a orígens CSV

en: What should happen when this Dataset reaches the row limit?
ca: Què passa quan el conjunt de dades arriba al límit de files?

en: What transition should be applied when this item finishes?
ca: Quina transició s'ha d'aplicar quan acabi aquest element?

en: What transition should be applied when this item starts?
ca: Quina transició s'ha d'aplicar quan comenci aquest element?

en: What transition should be applied when this region is finished?
ca: Quina transició s'ha d'aplicar quan s'acabi aquesta regió?

en: What type of display is this profile intended for?
ca: Per a quin tipus de pantalla es pretén aquest perfil?

en: What type of request needs to be made to get the remote data?
ca: Quin tipus de sol·licitud ha de fer per obtenir les dades remotes?

en: When Enabled users will be able to add media using this module.
ca: Permet que els usuaris afegeixin continguts multimèdia amb aquest mòdul.

en: When all day events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown
ca: Quan s'exclouen els esdeveniments de tot el dia, s'eliminen de la llista d'esdeveniments al canal i no es mostraran

en: When current events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown.
ca: Quan els esdeveniment actuals s'exclouen, s'eliminen de la llista d'esdeveniment en el canal i no es mostraran.

en: When cycle based playback is enabled only 1 Layout from this Campaign will be played each time it is in a Schedule loop. The same Layout will be shown until the 'Play count' is achieved.
ca: Quan la reproducció en bucle s'habilita, només una composició d'aquesta campanya es reproduirà cada cop que es programi en bucle. La mateixa composició es mostrarà fins que s'arribi al nombre de reproduccions establertes.

en: When duration is per item the number of items must be greater than 1
ca: Quan la durada és per element el nombre d'elements ha de ser superior a 1

en: When duration is per item the upper limit must be greater than 1
ca: Quan la durada és per element el límit superior ha de ser més gran que 1

en: When duration is per item then number of items must be 1 or higher
ca: Quan la durada és per element, el nombre d'elements ha de ser 1 o més.

en: When enabled draft Layouts will be automatically published 30 minutes after the last edit
ca: Quan s'activa, les composicions en esborrany es publicaran automàticament 30 minuts després de l'última edició

en: When enabled the Folder tree state will be saved globally, each Page will remember the same state. If disabled, the Folder tree state will be saved per Page.
ca: Quan s'activa, l'estat de l'arbre de carpetes es desarà de forma global. És a dir, totes les pàgines recordaran el mateix estat. Si es desactiva, es desarà l'estat de l'arbre de carpetes per cada pàgina.

en: When enabled the Player will send the current layout to the CMS each time it changes. Warning: This is bandwidth intensive and should be disabled unless on a LAN.
ca: Quan s'habilita, el Reproductor enviarà la Composició actual al CMS cada cop que canviï. Atenció: això ocupa molta amplada de banda i no s'hauria d'habilitar si no s'està en una LAN.

en: When enabled, the default Transition type and duration will be applied to all widgets on this Layout.
ca: Quan s'habilita, el tipus de transició predeterminat i la durada s'aplicaran a tots els widgets d'aquesta Composició.

en: When enabled, this Connector will start providing the services it lists in its description.
ca: Quan s'activa, el Connector proveirà els serveis que llista a la seva descripció.

en: When enabled, this form will automatically submit in future. Reset this in your User Profile.
ca: Quan està actiu, el formulari s'enviarà automàticament en el futur. Reinicieu-ho en el vostre perfil d'usuari.

en: When exporting a saved report to PDF, should the logo be shown on the PDF?
ca: Quan s'exporten a PDF els informes desats, s'hi mostra el logotip.

en: When filtering by multiple Tags, which logical operator should be used?
ca: Quan es filtra per múltiples Etiquetes, quin operador lògic s'ha d'usar?

en: When filtering by multiple names, which logical operator should be used?
ca: Quan es filtra per diversos noms, quin operador lògic s'ha d'usar?

en: When matching Media by Tags and name to a dynamic Playlist, this is the maximum number of allowed items that can be assigned to a dynamic Playlist
ca: Quan els continguts coincideixen per etiqueta o nom en una llista dinàmica, aquest és el nombre màxim d'elements permesos que es poden assignar a una llista de reproducció dinàmica.

en: When past events are excluded they are removed from the list of events in the feed and wont be shown.
ca: Quan s'exclouen els esdeveniments anteriors, s'eliminen de la llista d'esdeveniments del fluxe i no es mostraran.

en: When requesting a screenshot from a display should the Thumbnail column be automatically shown if it's not visible?
ca: Quan sol·liciteu una captura de pantalla d'una pantalla, si la columna de miniatures es mostrarà automàticament si no és visible?

en: When selected, layout will be published immediately, if it should be published at a specific time, uncheck this checkbox and pick a date in the field below
ca: Quan es selecciona, es publica immediatament la Composició, si s'ha de publicar en un moment determinat, desmarqueu aquesta casella i trieu una data al camp de sota

en: When selected, your event will run according to the timezone set on the CMS, otherwise the event will run at Display local time
ca: Quan es selecciona, l'esdeveniment s'executarà amb la zona horària del CMS, en cas contrari, s'executarà amb l'hora local de la pantalla.

en: When set to Run Intent, which intent should be run. Format is: Action|ExtraKey,ExtraMsg
ca: Quan s'estableixi a la intenció, quina intenció s'hauria d'executar. El format és: Acció | Extramsg Extramsg

en: When set, each Display that has this Media in its local storage, will be notified to remove it.
ca: Quan s'activa, cada pantalla que té aquest contingut en el seu emmagatzematge local es notificada perquè l'elimini.

en: When should events be returned from?
ca: Des de quan s'han de tornar els esdeveniments?

en: When the End Time for this Widget passes should the Widget be removed from the Playlist?
ca: Quan s'arribi a l'hora de caducitat del giny, s'eliminarà de la llista de reproducció.

en: When the device starts and Android finishes loading, should the Player start up and come to the foreground?
ca: Quan s'iniciï el dispositiu i Android acabi de carregar, el reproductor s'ha d'iniciar i estar en primer pla?

en: When the monitor is 'Off' it will not be able to receive content updates. With the next timed 'On' the monitor will connect to the CMS and get content/schedule updates.
ca: Quan el monitor estigui "apagat", no podrà rebre actualitzacions de contingut. Amb el següent programat "On", el monitor es connectarà al CMS i obtenir actualitzacions de contingut / programació.

en: Whether to always put the default layout into the cycle.
ca: Si s'ha de posar la composició per defecte en el cicle.

en: Which Calendar Type should the CMS use?
ca: Quin tipus de calendari ha d'utilitzar el CMS?

en: Which device input should be shown
ca: Quina entrada s'ha de mostrar el dispositiu

en: Which direction does the text in the feed use?
ca: Quina direcció fa el text en l'ús del feed?

en: Which key should activate the Player information screen? A single character.
ca: Quina clau ha d'activar la pantalla d'informació del reproductor? Un sol caràcter.

en: Which shell commands should the Player execute?
ca: Quines ordres de Shell hauria d'executar el reproductor?

en: White
ca: Blanc

en: White listed redirect URI's that will be allowed, only application for Authorization Code Grants
ca: WhiteList Redirecció URI que es permetrà, només aplicació per a subvencions de codi d'autorització

en: White striped table with orange header.
ca: Taula de ratlles blanques amb capçalera taronja.

en: Whitelist Load Balancers
ca: Balanços de càrrega blanca

en: Widget
ca: Wanyget

en: Widget Actions:
ca: Accions del giny:

en: Widget Duration
ca: Durada del widget

en: Widget ID
ca: Identificador de giny

en: Widget List
ca: Llista de ginys

en: Widget Option not found
ca: Opció del giny no trobada

en: Widget not found
ca: El giny no trobat

en: Widget not found at index %d
ca: Widget no trobat a l'índex %d

en: Widget not found with ID %d
ca: Widget no trobat amb l'ID %d

en: Widgets
ca: Ginys

en: Widgets that have been Published will be displayed below
ca: A continuació es mostraran els widgets que s'han publicat

en: Width
ca: Amplada

en: Width must be greater than 0
ca: L'amplada ha de ser més gran que 0

en: Windows format Calendar?
ca: Calendari de format de Windows?

en: Windy
ca: Ventós

en: With Selected
ca: Amb els seleccionats

en: Write permissions are required for cache/
ca: Es requereixen permisos d'escriptura per a la memòria cau /

en: Write permissions are required for web/settings.php
ca: Els permisos d'escriptura són necessaris per a Web / Settings.php

en: XMDS Transfer Limit in KB/month
ca: Límit de transferència XMDS a KB / mes

en: XMR Private Address
ca: Adreça privada XMR

en: XMR Public Address
ca: Adreça pública XMR

en: XMR Registered
ca: XMR registrat

en: XMR address is not set
ca: L'adreça XMR no està definida

en: XMR is not configured for this Display
ca: L'XMR no està configurat en aquesta pantalla

en: XMR is not working on this Player yet and therefore the licence check may not occur.
ca: XMR encara no funciona en aquest reproductor i, per tant, no es pot comprovar la llicència.

en: XMR is not working on this Player yet, the screenshot will be requested the next time the Player connects on its collection interval, expected %nextCollect%.
ca: XMR encara no funciona en aquest reproductor. La captura de pantalla es demanarà la propera vegada que el reproductor es connecti al seu interval de recollida, esperat %NextCollect%.

en: Yahoo Currencies
ca: Monedes de Yahoo

en: Yahoo Stocks
ca: Stocks de Yahoo

en: Year
ca: Any

en: Yearly
ca: Per anys

en: Yes
ca: Sí

en: You already own a Layout called '%s'. Please choose another name.
ca: Ja teniu un disseny anomenat ' %s'. Trieu un altre nom.

en: You already own a Playlist called '%s'. Please choose another name.
ca: Ja teniu una llista de reproducció anomenada '%s'. Trieu un altre nom.

en: You already own a Tag called '%s'. Please choose another name.
ca: Ja teniu una etiqueta anomenada ' %s'. Trieu un altre nom.

en: You already own a display group called "%s". Please choose another name.
ca: Ja teniu una pantalla anomenada "%s". Trieu un altre nom, si us plau.

en: You already set an exception for this day.
ca: Ja hi ha una excepció per aquest dia.

en: You are receiving this email because a password reminder was requested for your account. If you did not make this request, please report this email to your administrator immediately.
ca: Esteu rebent aquest correu electrònic perquè s'ha sol·licitat un recordatori de contrasenya per al vostre compte. Si no heu fet aquesta sol·licitud, informeu d'aquest correu electrònic a l'administrador immediatament.

en: You are receiving this email because two factor email authorisation is enabled in your CMS user account. If you did not make this request, please report this email to your administrator immediately.
ca: Esteu rebent aquest correu electrònic perquè hi ha dues autoritzacions de correu electrònic del factor que s'activen al vostre compte d'usuari CMS. Si no heu fet aquesta sol·licitud, informeu-vos d'aquest correu electrònic immediatament.

en: You are trying to assign a Layout that is not shared with you.
ca: Esteu intentant assignar una Composició que no s'ha us ha compartit.

en: You are viewing this Layout in read only mode, checkout by clicking on this message or from the Options menu above!
ca: Esteu visualitzant aquesta composició en mode de només lectura, despubliqueu clicant en aquest missatge o les opcions del menú de dalt!

en: You cannot assign file type %s to a playlist
ca: No podeu assignar el tipus de fitxer %s a una llista de reproducció

en: You cannot change the assignment of a Layout Specific Campaign
ca: No podeu canviar l'assignació d'una campanya específica de disseny

en: You cannot replace this media with an item of a different type
ca: No podeu substituir aquest suport amb un element diferent

en: You cannot share the root folder
ca: No es pot compartir la carpeta arrel

en: You do not have access to this playlist
ca: No teniu accés a aquesta Llista de reproducció

en: You do not have any library files that are not in use.
ca: No teniu fitxers de biblioteca que no s'utilitzin.

en: You do not have permission to assign the provided Layout
ca: No teniu permisos per assignar aquesta Composició

en: You do not have permission to assign this user
ca: No teniu permisos per assignar aquest usuari

en: You do not have permission to copy this Campaign
ca: No teniu permís per copiar aquesta campanya

en: You do not have permission to delete this profile
ca: No teniu permís per eliminar aquest perfil

en: You do not have permission to edit these permissions.
ca: No teniu permisos per editar aquests permisos.

en: You do not have permission to edit this profile
ca: No teniu permís per editar aquest perfil

en: You do not have permissions to delete saved reports of this report schedule
ca: No teniu permisos per eliminar informes desats d'aquesta programació d'informes

en: You do not have permissions to delete the saved report of this report schedule
ca: No teniu permisos per eliminar l'informe desat d'aquesta programació d'informes

en: You do not have permissions to delete this layout
ca: No teniu permisos per eliminar aquesta composició

en: You do not have permissions to delete this report schedule
ca: No teniu permisos per eliminar aquesta programació d'informe

en: You do not have permissions to edit this layout
ca: No teniu permisos per editar aquesta composició

en: You do not have permissions to pause/resume this report schedule
ca: No teniu permisos per pausar/reprendre aquesta programació d'informes

en: You do not have permissions to reset this report schedule
ca: No teniu permisos per restablir aquesta programació d'informes

en: You do not have permissions to use this media
ca: No teniu permisos per fer servir aquest mèdia

en: You do not have permissions to view this layout
ca: No teniu permisos per veure aquesta composició

en: You have entered a duration lower than the recommended minimum, this could cause significant API charges.
ca: Heu introduït una durada inferior al mínim recomanat. Això podria causar càrregues significatives a l'API.

en: You have exceeded your library quota
ca: Heu superat la vostra quota de biblioteca

en: You have exceeded your maximum number of authorised displays. %d
ca: Heu superat el vostre nombre màxim de visualitzacions autoritzades.  %d

en: You have selected %layoutName% for export. A ZIP file will be downloaded which contains the layout, its widgets and media. It will also contain the structure for associated DataSets.
ca: Heu seleccionat %layoutName% per a l'exportació. Es descarregarà un fitxer ZIP que conté el disseny, els seus ginys i els continguts multimèdia. També contindrà l'estructura dels conjunts de dades associats.

en: You have selected a layout that you no longer have permission to use. Please reload the form.
ca: Heu seleccionat una composició sobre la que ja no teniu permisos. Recarregueu el formulari, si us plau.

en: You have selected media that you no longer have permission to use. Please reload the form.
ca: Heu seleccionat mèdia sobre el que ja no teniu permisos. Si us plau, torneu a carregar el formulari.

en: You must enter a command
ca: Heu d'introduir una ordre

en: You must have the curl extension enabled or PHP configured with "allow_url_fopen = On" for the CMS to access external resources. We strongly recommend curl.
ca: Heu de tenir l'extensió curl habilitada o  la configuració de PHP amb "allow_url_fopen = On" perquè el CMS accedeixi a recursos externs. Recomanem fermament l'ús de curl.

en: You should also manually take a backup of your library.
ca: També hauríeu de fer una còpia de seguretat manual de la vostra mediateca.

en: Your authentication provider could not log you in.
ca: El proveïdor de l'autenticació no ha pogut autenticar-vos.

en: Your changes will apply anywhere this Playlist is used.
ca: Els vostres canvis s'aplicaran en qualsevol lloc on la Llista de reproducció s'utilitzi.

en: Your client is not the correct version to communicate with this CMS.
ca: El vostre client no és la versió correcta per comunicar-se amb aquest CMS.

en: Your event will be scheduled from [fromDt] to [toDt] in the CMS timezone, please check this covers each of your Displays in their respective timezones.
ca: El vostre esdeveniment està programat des de [fromDt] a [toDt] en la zona horària del CMS. Comproveu que això cobreix les vostre Pantalles a les seves respectives zones horàries.

en: Your library is full. Library Limit: %s K
ca: La mediateca és plena. Límit: %s K

en: Your library is full. Library Limit: %s MB
ca: La vostra biblioteca està plena. Límit de biblioteca: %s MB

en: Your password does not meet the required complexity
ca: La contrasenya no té la complexitat requerida

en: Zoom in
ca: Ampliar

en: Zoom in to see more details!
ca: Amplieu per veure més detalls!

en: Zoom out
ca: Disminuir el zoom

en: Zoom out to see timeruler!
ca: Allunya per veure la línia de temps

en: cURL is used to fetch data from the Internet or Local Network
ca: cURL s'utilitza per cercar dades a Internet o a la xarxa local

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: does not end with
ca: no acaba amb

en: does not equal
ca: no és igual

en: does not start with
ca: no comença amb

en: duration
ca: durada

en: ends with
ca: acaba amb

en: equals
ca: és igual

en: for an interval of
ca: per un interval de

en: greater than
ca: més gran que

en: he Category for this Help Link
ca: categoria per a aquesta relació d'ajuda

en: hours:min:sec
ca: hores:min:sec

en: id
ca: comandar

en: in Menu Board
ca: al tauler de menú

en: in Menu Board
ca: al tauler de menú

en: is empty
ca: està buit

en: is not empty
ca: no està buit

en: isRequired
ca: es requereix

en: less than
ca: menys que

en: name
ca: nom

en: not found
ca: no s'ha trobat

en: number of layouts
ca: nombre de dissenys

en: on the [DAY] day
ca: al dia [dia]

en: on the [POSITION] [WEEKDAY]
ca: a la [posició] [dies de la setmana]

en: once it has connected for the first time
ca: un cop connectat per primera vegada

en: reminderDt not found as next event does not exist
ca: No s'ha trobat el reminderDt perquè el següent esdeveniment no existeix

en: row not found
ca: no s'ha trobat la fila

en: starts with
ca: comença amb

en: total duration
ca: durada total

en: would like access to the following scopes
ca: Accés als següents àmbits

en: you read this %readDt%.
ca: heu llegit aquest %readDt%.
